Chalkidiki wczasy - co warto zobaczyć

Chalkidiki – co warto zobaczyć

Chalkidiki to niezwykły półwysep, który bywa nazywany jednym z najpiękniejszych w całej Europie. Można tu wspaniale bawić się na plaży, tańczyć do rana i zwiedzać. Miejsce to zachwyca grecką architekturą, niezwykłym urokiem i ogromem atrakcji. Święta Góra, Saloniki, Arnea czy Olintos - to wszystko czeka tylko na odkrycie.   

Saloniki, Góra Athos i Arnea – czyli atrakcje, których nie można przegapić

Saloniki to największe miasto w całej północnej Grecji, które kusi ilością zabytków. Na turystów czekają tu pozostałości po rzymskim forum, niezwykły Łuk Galeriusza czy też bazar turecki. Najstarszym zabytkiem jest Rotunda pochodząca z III i IV wieku, a spacer po mieście pozwala przenieść się w czasie i poczuć prawdziwy grecki klimat.

Kierując się bardziej na północ można odnaleźć Górę Atos, zwaną również Świętą Górą, która przekracza 2000 metrów n.p.m. i pokryta jest zazwyczaj warstwą śniegu. To, co przyciąga tutaj turystów z całego świata to niezwykła dziewicza przyroda oraz liczne kamienna zabudowania klasztorne, mostki, kapliczki, monastyry i pustelnie – wpisane w całości na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Niesamowitym miejscem jest także wioska Arnea, która znajduje się niedaleko Megali Panagia. To jeden z najbardziej urzekających zakątków w całej Grecji. Obfituje ono w tradycyjne domy kamienne, dzwonnice czy elewacje. Warto przejść się po ryneczku i zachwycić pięknem tej części świata.

Antyczny Olintos oraz niepowtarzalna Sithonia – czyli atrakcji ciąg dalszy

Olintos to niezwykłe miasto i jednocześnie wspaniałe stanowisko archeologiczne. Będąc w tym miejscu warto przyjrzeć się zabudowaniom, pospacerować po znakomicie zachowanych układach ulic i podziwiać kolorowe mozaiki podłogowe. Równie ciekawa jest Sithonia, która zachwyca wybrzeżem i niespotykanym nigdzie indziej klimatem. Można tu delektować się ciszą unoszącą się nad wioskami i odpocząć od tłoku. Miejsce to warto zwiedzić samochodem, bowiem posiada wiele ciekawych atrakcji.

Wczasy na Chalkidiki to cudowny pomysł na wymarzone wakacje. Miejsc do zwiedzania nie brakuje, a urok tego zakątka świata prawdziwie czaruje odwiedzających. Grecki klimat, architektura, tradycyjne domki i świątynie – to wszystko sprawia, że nie sposób nudzić się w tej części świata, wręcz przeciwnie – wraca się tu z prawdziwą przyjemnością.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(103) "Chalkidiki wczasy - co warto zobaczyć - Grecja, wczasy w Grecji, atrakcje, ciekawe miejsca - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(106) "Chalkidiki wczasy - co warto zobaczyć - opis ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(9) { ["address"]=> string(18) "Chalkidiki, Grecja" ["lat"]=> float(40.36949969999999865422068978659808635711669921875) ["lng"]=> float(23.287085000000001144826455856673419475555419921875) ["zoom"]=> int(8) ["place_id"]=> string(27) "ChIJI8OM-QSPqBQRsMO54iy9AAM" ["name"]=> string(22) "Półwysep Chalcydycki" ["state"]=> string(22) "Półwysep Chalcydycki" ["country"]=> string(6) "Grecja" ["country_short"]=> string(2) "GR" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "GRC" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Chalkidiki wczasy - co warto zobaczyć - Grecja, wczasy w Grecji, atrakcje, ciekawe miejsca - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Chalkidiki wczasy - co warto zobaczyć - opis ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Chalkidiki wczasy - co warto zobaczyć - Grecja, wczasy w Grecji, atrakcje, ciekawe miejsca - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Chalkidiki wczasy - co warto zobaczyć - opis ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Chalkidiki wczasy - co warto zobaczyć - opis ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych - poleca veturo.pl