Lokalny browar

Piwny Poznań

Piwo, napój chyba najmocniej osadzony w europejskiej historii i tradycji kulinarnej, niezmiennie kojarzy się ze wspólnym spędzaniem czasu i pielęgnowaniem wspólnoty. Wokół pubów, knajpek i klubów koncentruje się życie towarzyskie. To tam zawiązują się przyjaźnie, rodzi się muzyka i powstają nowe pomysły.

Mnogość gatunków i odmian, imponująca oferta browarników powodują, że każdy znajduje nie tylko swoje grono przyjaciół, ale też swoje własne piwo. Ekskluzywne puby, romantyczne knajpki, piwnice ekscytujące awangardą mają swoich stałych bywalców, ale właściwie każdy z gości od razu może poczuć się w nich jak w domu. Własne miejsca spotkań mają koneserzy, oddający się pasji poszukiwania nowych smaków. Specjalnie dla nich oprócz lokalnych odmian piwa sprowadzane są oryginalne produkty  z całego świata. Wybierz się w podróż po poznańskich pubach, knajpkach i klubach. Podążaj szlakiem piwa  i poznawaj fascynujących ludzi tworzących wyjątkowy klimat tego miasta.

Basilium
Kameralnie, klimatycznie i z szeroką ofertą. Tak w skrócie można określić Basilium, lokal mieszczący się przy jednej z uliczek prowadzących do Starego Rynku. Będąc w Poznaniu, warto zatrzymać się na chwilę w Basilium. Albo zostać na dłużej – lokal w swojej ofercie posiada bowiem 150 rodzajów piwa z polskich niszowych browarów. Obok modnych ostatnio mocno chmielonych czy owocowych piw, znajdziemy tu także piwo pieprzowe lub na przykład czosnkowe. Są także krajowe cydry, koktajle piwne… Coś nie tylko dla wielbicieli tradycyjnego piwa, ale i osób otwartych na nowe smaki. Co więcej, szeroka oferta Basilium sprawia, że lokal jest idealnym miejscem do rozpoczęcia bliższej przygody z piwem – poznania jego rodzajów, gatunków, a także możliwości łączenia piwa z innymi napojami. Niezdecydowanym w wyborze pomaga profesjonalna i sympatyczna obsługa. Dodatkowym atutem jest przytulny wystrój. Dzięki niemu miejsce będzie odpowiednie zarówno na kameralne spotkanie, jak i większą imprezę. W okresie letnim można usiąść przy jednym ze stolików przed lokalem i tam delektować się piwem i śledzić życie ulicy, której historia sięga średniowiecza.

basilium.pl
ul. Woźna 21, 61-776 Poznań, +48 798 335 483

Setka Pub
Setka to prawdziwy piwny skarbiec i jedno z najważniejszych miejsc na piwnej mapie Poznania. Lokal zaczynał skromnie, z dwoma rodzajami piw lanych z kranu i dwiema salami. Już po roku jego bar powiększył się o osiem nowych kranów z piwem,  a powierzchnia rozrosła do niekończącego się labiryntu piwnicznych sal i korytarzy. To, co zwraca uwagę, to wspaniały miedziany bar z nalewakami oraz zanurzone w seledynowym świetle chłodnie z kegami, gwarantujące najwyższą jakość sprzedawanych tu piw.  Do wnętrza chłodni można zajrzeć tuż po wejściu do lokalu, przez oszklone drzwi. Mówi się, że miejsca tworzą ludzie. Będąc w Setce można poczuć niezapomnianą, serdeczną atmosferę, którą tworzą zarówno stojący za barem właściciele jak i goście lokalu. Można tu spotkać twórców małych browarów, kreatorów piwnego smaku i piwowarów domowych. Spotkaniom często towarzyszą degu stacje. Miłośnicy piw z browarów kontraktowych, rzemieślniczych i re stauracyjnych poczują się tu na właściwym miejscu, bo ich premiery odbywają się w Setce regularnie. Co więcej, często jest to jedyna okazja, by spróbować takich piw poza miejscem ich pochodzenia. Warto wyjaśnić, że nazwa pubu wcale nie pocho dzi od tradycyjnej objętości porcji wódki. Jest skrótową nazwą Sekcji Turystyki Kwalifikowanej, w której to poznali się właściciele lokalu. Stąd też wiele górskich pamiątek we wnętrzu: starych nart czy map.

setkapub.pl
ul. Święty Marcin 8, 61-803 Poznań +48 604 777 581

Brovaria
Browar, znakomita restauracja i nastrojowy, trzygwiazdkowy hotel w jednym. Czego chcieć więcej? Przestronne wnętrza zabytkowej kamienicy na Starym Rynku zachęcają do odwiedzin o każdej porze dnia i są odpowiednie do każdego rodzaju spotkania. Goście Brovarii mają okazję skosztować piwa z jedynego w Poznaniu browaru restauracyjnego. Złoty trunek produkowany jest w trzech rodzajach: Brovaria Pszeniczne, Miodowe oraz Pils. To ostatnie jest wysoce cenione przez wielbicieli piwa klasycznego, głównie za jego intensywną, kwiatowo-ziołową goryczkę, którą zawdzięcza dużej ilości chmielu. Wszystkie piwa są niepasteryzowane i dostępne na wynos w niewielkich beczkach. Niezwykłe wnętrza, zajmujące kilka poziomów kamienicy, urządzono w różnych stylach, tak by pasowały do każdej okazji. Sala Piwna to przede wszystkim duża przestrzeń, oszczędny wystrój, światło i gwar. Głównym akcentem sali są miedziane kadzie browarnicze, w których warzy się piwo. Dla tych, którzy preferują znacznie spokojniejsze, nieco przyciemnione wnętrza, powstały trzy kameralne Sale Piwniczne. Ceglane ściany, piwniczne zaułki, w których można się zgubić, zawsze chętnie przyjmą tych, którzy chcą uciec od zgiełku panującego poza piwnicą. Przy samym wejściu znajduje się elegancka Sala Lunchowa oraz bar. Oba te wnętrza zachwycają niepowtarzalnym widokiem na płytę Starego Rynku. Oferowane dania kuchni fusion doskonale komponują się z serwowanym tam piwem.

brovaria.pl
Stary Rynek 73-74, 61-772 Poznań +48 61 858 6868

Piwko naprzeciwko
Piwko naprzeciwko poznańskiego Ratusza? Dlaczego nie! W tym lokalu znajdziemy zakąski, piwo i szeroki wybór soków do złotego trunku. Dla zwolenników tego rodzaju dodatków to doskonałe miejsce. Piwko Naprzeciwko otworzono na fali popularności, którą zapoczątkowały słynne Przekąski Zakąski, odtwarzające klimat PRL w zabawny sposób i w przystępnej cenie. Coś na ząb można tu kupić za mniej niż 10 złotych. Tutaj czekają na nas kanapki z wątrobianką czy metką, a także gzik i zupa rum puć. Do tego rodzaju zakąsek nie może zabraknąć lokalnego piwa, zwłaszcza jeśli będzie to sprzedawany wyłącznie w Wielkopolsce Lech Pils. Tym bardziej,  że w tym lokalu jest on nalewany z kija. Gości zza granicy może zaskoczyć piwo podawane z roz  ma itymi syropami owocowymi. Warto skosztować choćby piwa z sokiem arbuzowym lub malinowym, popularnego wśród pań. Piwko Naprzeciwko mieści się w byłym antykwariacie i coś z jego klimatu tu zostało.  Na ścianach wisi kolekcja obrazów poznańskiego malarza Jerzego Piotrowicza. Obok niej karta dań napisana czystą polszczyzną i w gwarze poznańskiej. Na tych którzy usiądą przy oknie, dodatkową atrakcją będzie widok poznańskiego ratusz i trykających się codziennie  w południe koziołków.

fb.com/PiwkoNaprzeciwkoChapasBar
Stary Rynek 42, 61-772 Poznań +48 61 852 0018

Fort Colomb
Miłośnicy historii i wojennych klimatów poczują się tu jak w domu. Fort Colomb to jedna z nielicznych pozostałości po wewnętrznym pierścieniu fortyfikacji potężnej twierdzy pruskiej z XIX wieku. Powstał w 1999 roku w bunkrze pozostałym po forcie zwanym Bastionem Colomba. Wnętrza lokalu zachowały klimat bojowej fortecy – kazamaty z surowej cegły znajdujące się ponad pięć metrów pod ziemią podkreślają fascynujący charakter Fortu. Zimą Fort Colomb zaprasza do ogrzewanej kominkiem podziemnej sali. Latem można wybrać ogródek, gwarantujący ucieczkę od zgiełku miasta. W barze czeka kilka gatunków popularnych lagerów oraz piw pszenicznych, zarówno lanych „z kija”, jak i butelkowanych. Dodatkową atrakcją w weekendy są koncerty rockowe lub występy DJ’ów. Można tu spotkać także fanów odkrywanej na nowo tradycji, którzy oddają się tańcom całego świata podczas imprez z cyklu „Folk w Forcie”. Tradycją lokalu są transmisje rozgrywek sportowych. Ich program jest dostępny na stronie internetowej klubu. Do Fortu łatwo trafić z Dworca Głównego w Poznaniu. Położenie wśród parkowej zieleni sprawia, że można tu odetchnąć od zgiełku miasta lub spotkać się ze znajomymi. Jeśli dopisuje pogoda, wiele imprez jest przenoszona na świeże powietrze. Właśnie w takim otoczeniu piwo latem smakuje najlepiej.

fortcolomb.pl
ul. Powst. Wielkopolskich, 61-895 Poznań +48 609 990 282

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(64) "Piwny Poznań - atrakcje, ciekawe miejsca w Poznaniu - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(104) "Poznaj ciekawe miejsca w Poznaniu związane z tradycjami wielkopolskiego browarnictwa - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(35) "Wielkopolska - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(20) "źródło: poznan.pl" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.413225945831499075211468152701854705810546875) ["lng"]=> float(16.923065183198200855940740439109504222869873046875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Piwny Poznań - atrakcje, ciekawe miejsca w Poznaniu - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poznaj ciekawe miejsca w Poznaniu związane z tradycjami wielkopolskiego browarnictwa - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Wielkopolska - atrakcje turystyczne

author: źródło: poznan.pl

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Piwny Poznań - atrakcje, ciekawe miejsca w Poznaniu - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poznaj ciekawe miejsca w Poznaniu związane z tradycjami wielkopolskiego browarnictwa - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: źródło: poznan.pl

meta_desc: Poznaj ciekawe miejsca w Poznaniu związane z tradycjami wielkopolskiego browarnictwa - poleca veturo.pl