google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Święta w chmurach, czyli dokąd Polacy latają na Wielkanoc

Z roku na rok wzrasta liczba Polaków podróżujących samolotem w okresie wielkanocnym – jak wynika z analizy serwisu FRU.PL, w ubiegłym roku była większa aż o 66% względem poprzedniego, a tendencja ta utrzyma się również w 2016 r. Wybieramy krótkie, miejskie wycieczki po Europie lub dłuższe urlopy na wyspach, ale coraz popularniejsze stają się również loty krajowe.

 Święta w chmurach, czyli dokąd Polacy latają na Wielkanoc

Coraz częściej do Lizbony
Do najpopularniejszych kierunków w ubiegłą Wielkanoc należały Londyn, Paryż, Rzym i Barcelona. Jak podkreśla Maciej Knopa, travel manager we FRU.PL, są to miejsca, które chętnie odwiedzamy przez cały rok, dlatego nie dziwi, że wiele osób podróżuje tam również w czasie świąt – sporym zaskoczeniem jest za to popularność Lizbony. – Portugalię wybieramy coraz częściej. W ubiegłym roku zanotowaliśmy aż 90% wzrost liczby rezerwacji lotów do tego kraju. To wciąż mało znane przez naszych turystów miejsce, kuszące nieco egzotycznym charakterem i wyjątkowym urokiem. Z drugiej strony, popularność Lizbony wynika z pewnością także z dostępności lotów – teraz możemy latać do Portugalii tanio, a luki w ofercie niskokosztowych przewoźników uzupełniają loty składane typu smart connection – wyjaśnia Knopa. Tegoroczne wyniki potwierdzają ten trend – Lizbona czy Porto cieszą się ogromną popularnością.

Na Wielkanoc chętnie latamy również do Amsterdamu, Mediolanu, Kopenhagi i Bolonii. Miejskie kierunki to te, które zanotowały największe wzrosty, jeżeli chodzi o liczbę pasażerów w ostatnich latach – w niektórych przypadkach nawet dwukrotne. – Z naszych analiz wynika, że bardzo chętnie wybieramy się w wielkanocne podróże korzystając z wyjazdów typu City Break, które idealnie odpowiadają wymaganiom kilkudniowego urlopu, łącząc przelot i zakwaterowanie w przystępnej cenie – mówi ekspert FRU.PL.

Rzym i nie tylko, czyli kierunek Włochy
Kierunek, który wybieramy najchętniej na takie wypady, to Włochy. Jak tłumaczy Knopa, jest to związane z preferencyjnymi kosztami. – Wyjazd na 3-4 dni do Włoch to koszt rzędu nawet niecałych 500 złotych, a Włochy to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy zwiedzania chętnie zobaczą Rzym czy Florencję, a ci, którzy wolą aktywny wypoczynek, mogą zdecydować się na wypad nad Gardę. Na podróż we dwoje idealnie nadaje się Liguria – wymienia.

Teneryfa króluje
Bardzo popularne wśród Polaków okazały się także ciepłe wyspy. – ­Plażowe kierunki wybierali ci, którzy decydowali się połączyć Wielkanoc z urlopem i zrobić sobie wiosenne wakacje. Zdecydowanie królowała wśród nich Teneryfa, bardzo popularne były również Cypr i Majorka – mówi Maciej Knopa. Jak podkreśla, z roku na rok wydłuża się lista kierunków wybieranych przez Polaków – stajemy się coraz ciekawsi i bardziej otwarci, podróżujemy w nowe miejsca, nawet bardzo egzotyczne.

Zamiast samochodu czy pociągu
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również loty po Polsce, a samolot stał się już mocnym konkurentem dla pociągów i samochodów. W stosunku do poprzedniego roku liczba osób latających po kraju w okresie wielkanocnym wzrosła aż o 17%. Wciąż najczęściej korzystamy z warszawskich portów – Modlina i Okęcia, ale liczba pasażerów na lotniskach we Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie czy Poznaniu systematycznie się zwiększa.

 Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować zainteresowanie ...

 Zdecydowana większość osób wyjeżdża nad morze wyłącznie latem. ...

Koronawirus uderzył w branżę turystyczną, w tym w ...

Portal rezerwacyjny Travelist.pl rusza z obsługą bonów turystycznych. ...

Nie wszyscy Polacy wybierający się na zagraniczne wakacje ...

Pływanie kajakiem to nie lada frajda, która jednak ...

https://veturo.pl/article/2478/swieta-w-chmurach-wielkanoc/