google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Święta w chmurach, czyli dokąd Polacy latają na Wielkanoc

Z roku na rok wzrasta liczba Polaków podróżujących samolotem w okresie wielkanocnym – jak wynika z analizy serwisu FRU.PL, w ubiegłym roku była większa aż o 66% względem poprzedniego, a tendencja ta utrzyma się również w 2016 r. Wybieramy krótkie, miejskie wycieczki po Europie lub dłuższe urlopy na wyspach, ale coraz popularniejsze stają się również loty krajowe.

 Święta w chmurach, czyli dokąd Polacy latają na Wielkanoc

Coraz częściej do Lizbony
Do najpopularniejszych kierunków w ubiegłą Wielkanoc należały Londyn, Paryż, Rzym i Barcelona. Jak podkreśla Maciej Knopa, travel manager we FRU.PL, są to miejsca, które chętnie odwiedzamy przez cały rok, dlatego nie dziwi, że wiele osób podróżuje tam również w czasie świąt – sporym zaskoczeniem jest za to popularność Lizbony. – Portugalię wybieramy coraz częściej. W ubiegłym roku zanotowaliśmy aż 90% wzrost liczby rezerwacji lotów do tego kraju. To wciąż mało znane przez naszych turystów miejsce, kuszące nieco egzotycznym charakterem i wyjątkowym urokiem. Z drugiej strony, popularność Lizbony wynika z pewnością także z dostępności lotów – teraz możemy latać do Portugalii tanio, a luki w ofercie niskokosztowych przewoźników uzupełniają loty składane typu smart connection – wyjaśnia Knopa. Tegoroczne wyniki potwierdzają ten trend – Lizbona czy Porto cieszą się ogromną popularnością.

Na Wielkanoc chętnie latamy również do Amsterdamu, Mediolanu, Kopenhagi i Bolonii. Miejskie kierunki to te, które zanotowały największe wzrosty, jeżeli chodzi o liczbę pasażerów w ostatnich latach – w niektórych przypadkach nawet dwukrotne. – Z naszych analiz wynika, że bardzo chętnie wybieramy się w wielkanocne podróże korzystając z wyjazdów typu City Break, które idealnie odpowiadają wymaganiom kilkudniowego urlopu, łącząc przelot i zakwaterowanie w przystępnej cenie – mówi ekspert FRU.PL.

Rzym i nie tylko, czyli kierunek Włochy
Kierunek, który wybieramy najchętniej na takie wypady, to Włochy. Jak tłumaczy Knopa, jest to związane z preferencyjnymi kosztami. – Wyjazd na 3-4 dni do Włoch to koszt rzędu nawet niecałych 500 złotych, a Włochy to kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy zwiedzania chętnie zobaczą Rzym czy Florencję, a ci, którzy wolą aktywny wypoczynek, mogą zdecydować się na wypad nad Gardę. Na podróż we dwoje idealnie nadaje się Liguria – wymienia.

Teneryfa króluje
Bardzo popularne wśród Polaków okazały się także ciepłe wyspy. – ­Plażowe kierunki wybierali ci, którzy decydowali się połączyć Wielkanoc z urlopem i zrobić sobie wiosenne wakacje. Zdecydowanie królowała wśród nich Teneryfa, bardzo popularne były również Cypr i Majorka – mówi Maciej Knopa. Jak podkreśla, z roku na rok wydłuża się lista kierunków wybieranych przez Polaków – stajemy się coraz ciekawsi i bardziej otwarci, podróżujemy w nowe miejsca, nawet bardzo egzotyczne.

Zamiast samochodu czy pociągu
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również loty po Polsce, a samolot stał się już mocnym konkurentem dla pociągów i samochodów. W stosunku do poprzedniego roku liczba osób latających po kraju w okresie wielkanocnym wzrosła aż o 17%. Wciąż najczęściej korzystamy z warszawskich portów – Modlina i Okęcia, ale liczba pasażerów na lotniskach we Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie czy Poznaniu systematycznie się zwiększa.

Dzisiaj chcielibyśmy Was zaprosić na kolejny artykuł z ...

„Blisko wszędzie, ładnie wszędzie – gdzie turysta dziś ...

Można z pełną odpowiedzialnością przyznać, że cel podróży ...

Lato nad wodą? Brzmi dobrze, prawda? A lato ...

Wakacje tuż za pasem, dlatego też warto zaplanować ...

Wraz ze stopniowym łagodzeniem ograniczeń w podróżowaniu i ...

https://veturo.pl/article/2478/swieta-w-chmurach-wielkanoc/