google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Dostęp do prądu na jachcie czy campingu? Wykorzystaj energię ze słońca!

Nadchodzi okres wakacji i letnich wyjazdów. Wiele osób jest w trakcie planowania wczasów swoich marzeń. Wszyscy ci, którzy zdecydują się na urlop „blisko natury”, rezygnując z hoteli czy pensjonatów, powinni zatroszczyć się o nieco więcej szczegółów. Jedną z bardzo ważnych kwestii jest dostęp do energii elektrycznej np. w czasie wycieczki kamperem lub podczas pobytu na jachcie. Jak to zrobić? Warto pomyśleć o wykorzystaniu darmowej i nieograniczonej energii ze słońca!

Dostęp do prądu na jachcie czy campingu? Wykorzystaj energię ze słońca!Bateria słoneczna w camperze

fot. mat. prasowe

W dzisiejszych czasach, nawet podczas pobytu na urlopie, niektórym ciężko rozstać się ze swoim laptopem czy telefonem komórkowym. Zdarza się jednak, że pojawia się problem z ich ładowaniem, gdy znajdujemy się na campingu w leśnej głuszy. A co z zasilaniem innych urządzeń, w które wyposażone są samochody typu kamper jak np. przenośna lodówka, sprzęt elektroniczny czy RTV?

Firma ROTERO proponuje doskonałą alternatywę dla drogich w eksploatacji i głośnych generatorów spalinowych – systemy ogniw słonecznych przeznaczone do zastosowania w kamperach, czyli mikroelektrownie off-grid.

Dostęp do darmowej energii słońca jest szczególnie przydatny w momencie, gdy kamper nie jest wykorzystywany i brak jest tradycyjnego źródła zasilania. Dzięki takiemu rozwiązaniu akumulatory pozostają zawsze w pełni naładowane. Dodatkowym atutem mikroelektrowni PV przystosowanych do podróży jest także fakt, że są one przyjazne dla środowiska.

Korzyści płynące z zastosowania systemów fotowoltaicznych w kamperach:
zasilanie pojazdów wyposażonych w układ akumulatorów,
wyeliminowanie rozładowania baterii,
zasilanie dowolnych urządzeń prądu stałego 12V lub przemiennego 230V,
zasilanie systemów oświetlenia,
zasilanie urządzeń RTV/AGD.

Dla miłośników wypadów na jacht firma ROTERO oferuje innowacyjne mikroelektrownie słoneczne dedykowane dla jednostek pływających. Niekorzystne warunki atmosferyczne i nierzadkie awarie sprzętu pokładowego mogą znacznie obciążyć działanie systemu elektrycznego łodzi podczas długich rejsów. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się elastyczne baterie słoneczne, które są w pełni odporne na wilgoć oraz wytrzymałe na nacisk, a także dostosowują się do częstych naprężeń struktury statku. Mikroelektrownie off-grid przeznaczone do użytku na łodzi z racji na swoją niezawodność umożliwią uruchomienie podstawowych urządzeń elektrycznych.

Korzyści płynące z zastosowania systemów fotowoltaicznych na łodziach:
zasilanie łodzi oraz jachtów,
ładowanie banku akumulatorów,
zasilanie urządzeń przenośnych (laptopy, fotokomórki, radia, telefony komórkowe oraz satelitarne),
możliwość integracji z regulatorem napięcia oraz dowolnymi akumulatorami,
zasilanie oświetlenia łodzi.

Mikroelektrownie słoneczne off-grid dla łodzi i kamperów to systemy, umożliwiające wytworzenie z promieni słonecznych energii do zasilenia jednostek w sytuacjach, gdy dostęp do tradycyjnych nośników energii jest utrudniony lub całkowicie niemożliwy. Bez względu na to czy znajdujemy się na wodzie czy lądzie – zastosowanie własnej, przenośnej elektrowni czerpiącej energię z darmowego źródła jakim jest słońce, to możliwość uzyskania wysokich współczynników autonomii energetycznej oraz zniwelowania ryzyka deficytu zasilania do minimum.

Efektywność treningów zależy od poprawności wykonywanych ćwiczeń oraz ...

Wybranie plecaka turystycznego, który będzie idealny dla naszych ...

 Jeżeli planujemy wyprawę zimową, ważne jest zaplanowanie każdego ...

Za niecały miesiąc Polaków ogarnie szaleństwo zakupowe związane ...

Pogoda jesienią sportowców nie rozpieszcza. Jest kapryśna, szczególnie ...

Oświetlenie jest obowiązkowym wyposażeniem roweru i spełnia podstawowe ...

https://veturo.pl/article/2490/zasilanie-w-przyczepie-campingowej-na-jachcie-solary/