Lizbona, Portugalia

Wybrzeże lizbońskie

Malownicze Wybrzeże Lizbońskie zajmuje południowo-zachodnią Portugalię i łączy się z Oceanem Atlantyckim tworząc wybrzuszenie na linii brzegowej. Sąsiednie regiony turystyczne to Alentejo na wschodzie i Costa de Prata na północy.

Turyści obierający tę część kraju za cel swojej podróży mogą oddać się beztroskiemu wypoczynkowi wśród lasów sosnowych przeplatających się z migdałowcami i gajami pomarańczowymi.

Stolicą regionu jest Lizbona położona na wzgórzach piętrzących się nad rzeką Tag. Mury miejskie pamiętają wspaniałą historię, a liczne zabytki zachęcają przyjezdnych turystów do zwiedzania. Na zobaczenie miasta najlepiej przeznaczyć przynajmniej jeden dzień, w którym koniecznie trzeba  odwiedzić górujący nad miastem zamek św. Jerzego, plac Praca do Comercio z pięknym pomnikiem króla Józefa I na koniu, łuk triumfalny Arco Rua Augusta, a także wspaniałe dzielnice Baxia, Bairro Alto, Belem i Alfama oraz szereg ciekawych zabytków w postaci kościołów, klasztorów, placów i muzeów ze wspaniałymi eksponatami. Lizbona to łącznik wielu kultur, obyczajów i trendów architektonicznych, miasto urzeka swoją niecodziennością oraz historyczną aurą, którą najlepiej poznać spacerując zabytkowymi uliczkami. W Lizbonie można zatrzymać się zarówno na dłuższy okres jak i zwiedzać okoliczne regiony wypoczywając jednocześnie w świetnych hotelach lub też zwiedzić miasto podczas krótkiej, ale napiętej czasowo wycieczki.

Cascais – centrum turystyczne i królewski kurort w jednym, gdzie wybrzeża strzegą latarnie morskie i fort, a najlepsze kluby i bary znajdują się przy Largo Luis de Camoes. Do miasteczka rybackiego przed wiekami zjeżdżali na wypoczynek królowie, natomiast obecnie można spotkać wielu turystów spacerująych brzegami malowniczej zatoki chroniącej miasto przed oceanem. Luksusowe hotele zapewniają wypoczynek na najwyższym poziomie, spragnionym słońca turystom najlepiej robi wycieczka na położoną za miastem piękną i piaszczystą Praia do Guinchi, na której nie brakuje windsurferów i surferów, a także miłośników żeglarstwa i kitesurfingu. W wolnych od plażowania chwilach można zwiedzić Museu Condes de Castro Guimaraes z ekspozycjami srebra, ceramiki, obrazów i znalezisk prehistorycznych oraz Muzeum Morza prezentujące informacje o życiu miejscowych rybaków. Warto również wybrać się z aparatem na punkt widokowy Boca do Inferno, gdzie fale rozbijają się o imponujące klify.

Estoril – do wspaniałego kurortu utrzymanego w pastelowych kolorach, pełnego kwiatów i palm, turystów przyciągają przyjemne plaże, nadmorskie promenady oraz wiele rozrywek umilających spędzanie wolnego czasu. Życie turystyczne kręci się wokół golfa, kasyn, luksusowych hoteli i apartamentów, niemniej zainteresowaniem wczasowiczów cieszy się także miejskie, dobrze zagospodarowane kąpielisko – Praia de Tamariz – z drobnym piaskiem i przyjemnym widokiem na miasto. Wielu plażowiczów korzysta z wypożyczalnie żaglówek, łodzi i rowerów wodnych, a ciekawą atrakcją, z którą warto się zapoznać jest okoliczny tor wyścigowy Formuły I. W kurorcie nie ma czasu na nudę dzięki licznym festiwalom muzycznym, targom i imprezom sportowym.

Costa da Caparica – główny kurort lizbońskiego wybrzeża, którego nazwa pochodzi od znalezionej w tym miejscu peleryny pełnej złotych monet. W sympatycznym, niewielkim miasteczku znajduje się wszystko, co istotne dla turystów, czyli baza noclegowa na najwyższym poziomie, tętniące życiem deptaki, wspaniała promenada, zapraszające do krótkiego odpoczynku klimatyczne kawiarenki. Sercem miasteczka jest plac Praca da Liberade ze sklepami oferującymi pamiątki i dobrymi restauracjami. Turyści wypoczywający w kurorcie chwalą sobie wspaniałą, szeroką, piaszczystą plażę ciągnącą się na przestrzeni kilkunastu kilometrów. Wzdłuż nabrzeża kursuje specjalna kolejka, dzięki której można łatwo przemieszczać się i szukać dogodnego miejsca do plażowania.

Sesimbra – niezwykle malowniczo położony kurort przyciągający swoimi urokami wielu turystów spragnionych słońca i wypoczynku. Na niskich wzgórzach wznosi się sieć luksusowych hoteli i apartamentowców. W mieście przez jakiś czas mieszkał król Manuel, a lokalny port był przez lata ważnym miejscem handlowym. Wypoczywać można na szerokiej, piaszczystej plaży położonej w sąsiedztwie fortecy Fortaleza de Santiago. Przypływy rozdzielają plażę na dwie części, a na widnokręgu widać każdego dnia mnóstwo kołyszących się żagli. Ciekawą atrakcją turystyczną jest mauretański zamek, z którego najlepiej podziwiać malowniczą okolicę oraz rybacki Porto de Abrigo pełen tawern ze świeżymi rybami, z którego można wyprawiać się w rejsy rozmaitymi łodziami.

Setubal – kurort jest doskonałą bazą wypadową na pobliskie plaże Costa da Caparica i do zwiedzania wielu okolicznych atrakcji. Turyści znajdą w mieście szereg doskonałych hoteli oraz liczne rozrywki w postaci lotów balonem, przejażdżek jeepem i różnorodnych imprez sportowych. Wielu wczasowiczów z zaciekawieniem wybiera się na organizowane rejsy, by podziwiać delfiny pojawiające się często przy ujściu rzeki Sado do oceanu. W Setubal znajduje się jeszcze jedna ważna atrakcja turystyczna, jaką jest kościół Igreja de Jesus zaprojektowany według stylu manuelińskiego z bogatymi zdobieniami i kunsztownym wnętrzem. Warto również wybrać się na zwiedzanie starego miasta z licznymi zabytkami i muzeami.

Praia Grande – idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych z doskonałymi warunkami pogodowymi. Kurort jest nowoczesny, dysponuje infrastrukturą turystyczną sprzyjającą wypoczynkowi i luksusowymi hotelami nastawionymi na duży ruch. W wolnym czasie można wybrać się na podbój poszczególnych barów i restauracji, które ulokowane są wzdłuż piaszczystej i szerokiej plaży ograniczonej z dwóch stron ogromnymi klifami.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(113) "Wybrzeże lizbońskie - Cascais, Estoril, Costa da Caparica, Sesimbra - wycieczki, wczasy, Portugalia - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(90) "Wybrzeże Lizbońskie atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Portugalii poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(38.708071278106700674470630474388599395751953125) ["lng"]=> float(-9.43862914907249006546408054418861865997314453125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POR" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Wybrzeże lizbońskie - Cascais, Estoril, Costa da Caparica, Sesimbra - wycieczki, wczasy, Portugalia - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Wybrzeże Lizbońskie atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Portugalii poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wybrzeże lizbońskie - Cascais, Estoril, Costa da Caparica, Sesimbra - wycieczki, wczasy, Portugalia - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Wybrzeże Lizbońskie atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Portugalii poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Wybrzeże Lizbońskie atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Portugalii poleca veturo.pl