google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Aleksandrów Kujawski - atrakcje turystyczne

Aleksandrów Kujawski zlokalizowany w powiecie aleksandrowskim województwa kujawsko-pomorskiego to nie tylko miasto rozwijające się gospodarczo, ale miejscowość atrakcyjna turystycznie. Na co warto zobaczyć w Aleksandrowie?

Aleksandrów Kujawski - atrakcje turystyczneAleksandrów Kujawski

fot. Jan Chmielewski

Przede wszystkim są to tereny zielone, lasy oraz zbiorniki wodne! Miasto położone jest na terenie Równiny Inowrocławskiej oraz Kotliny Toruńskiej. Dosyć istotną rolę odgrywają niecki rzek Tażyny i Wisły, które w znaczniej mierze wpływają na ukształtowanie terenu. Aleksandrów Kujawski w związku z tym posiada niezwykle atrakcyjne tereny zielone, które są doskonałym miejscem do uprawiania sportów, wielogodzinnych spacerów oraz jazdy na rowerze. Miłośnicy przyrody, odpoczynku na łonie natury oraz sportu z pewnością będą zachwyceni walorami turystycznymi i rekreacyjnymi tego miejsca.

Warto wspomnieć również o interesujących akwenach wodnych, takich jak jeziora w Ostrowąsie, Goszczewie, Broniszewie i Służewie, zlokalizowanych w miejscowościach na terenie gminy Aleksandrów Kujawski. Wokół nich rozbudowuje się infrastruktura turystyczna, powiązana z miejscami noclegowymi oraz licznymi atrakcjami. Jest to również miejsce idealne dla wędkarzy. Dzieje się tak głównie ze względu na czyste wody oraz spore zarybienie oczek jezior. Na tym terenie znajdziemy również stawy i oczka wodne, które są  przepięknym elementem zielonego krajobrazu Kujaw. Zachowane akweny wodne niewielkich rozmiarów znajdziemy również w parkach dworskich.

Aleksandrów Kujawski to teren atrakcyjny rekreacyjnie i turystycznie. Posiada on spora bazę wypoczynkową oraz agroturystyczną, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie oraz swoich indywidualnych potrzeb. Zdecydowanie warto udać się na wyprawę w okolice Aleksandrowa Kujawskiego, aby móc podziwiać jego urok oraz interesujące tereny zielone.

Zapraszamy na www.kujawskie.eu

Jesteś seniorem i planujesz pobyt w Ciechocinku? Oto ...

Ciechocinek znany jest głównie jako miasto uzdrowiskowe, ale ...

Włocławek to niewielkie miasto w kujawsko-pomorskim które dziś ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/2524/aleksandrow-kujawski-atrakcje-ciekawe-miejsca-co-warto-zobaczyc/