Wybrzeże Czarnogóry

Atrakcje Czarnogóry

Czarnogóra jest stosunkowo niewielkim państwem usytuowanym na południu Europy, nad Adriatykiem. Zachwyca wspaniałym środowiskiem i przyrodą. Uznana została za najbardziej ekologiczny obszar w Europie.

Czarnogóra, postrzegana przez turystów w bardzo różny sposób urzeka każdego z nich. Czy jest to amator wędrówek górskich, czy miłośnik sportów wodnych czy też pasjonat historii i sztuki.

Kraj ten po zakończeniu wojen na Bałkanach bardzo prężnie zaczął się odbudowywać inwestując w rozwój turystyki. Coraz chętniej odwiedzany jest przez turystów z całego świata, których oprócz licznych atrakcji przyciągają także ceny. Czarnogóra wczasy to jeszcze stosunkowo tani urlop, porównując go zwłaszcza z wypoczynkiem w takich regionach jak Hiszpania, Portugalia, Włochy czy Grecja. Czarnogóra jest także bardzo konkurencja dla jednego ze swoich słynnych sąsiadów to jednak oferty droższe niż te, które dotyczą Czarnogóry. Kraj ten ma naprawdę rozbudowaną i nowoczesną bazę noclegową, dzięki czemu jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta.

Czarnogóra przyciąga niezwykłą różnorodnością. Każdy zakątek tego kraju posiada swój własny urok, ale wszystkie oferują piękno przyrody w połączeniu z zabytkami kultury. Do tego dochodzi rewelacyjne wybrzeże, które niezbyt długie, to jednak jest bardzo atrakcyjne dla turystów, a panujący tu klimat zapewnia wyśmienitą pogodę osobom wypoczywającym nad morzem, czego często nie mogą doświadczyć osoby, które zdecydowały się na pobyt na polskim morzem.

Wybrzeże Czarnogóry stanowi zachodnia część państwa, a jego całkowita długość linii brzegowej to 293 km. Jednym z najpiękniejszych miejsc wybrzeża jest Zatoka Kotorska, która jest zaliczana do jednej z najwspanialszych zatok na świecie i przedstawiana jako najbardziej wysunięty na południe fiord Europy. Przepiękne są tu portowe miasteczka takie jak Herceg-Novi, miasto Kotor z najlepiej zachowanym średniowiecznym Starym Miastem w Europie, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO i sztuczną wyspą Gospa od Skrpjela, na której znajduje się sanktuarium. Zatoka Kotorska słynie także ze znajdujących się tu riwier: Herceg-Novi Riwiera, Tivat Riwiera i Kotor Riwiera.

Ta pierwsza to 25km wybrzeże, pełne półwyspów, małych wysepek, plaż różnego rodzaju i atrakcyjnych kurortów z malowniczymi wioskami położonymi wśród gajów oliwnych. Liczne rzesze turystów przyciągają tu piękne plaże.

Riwiera Tivat charakteryzuje się natomiast licznymi, małymi plażami o łącznej powierzchni 31 200m2. Wzdłuż wybrzeża zlokalizowane są małe centra turystyczne z restauracjami, barami. W skład riwiery wchodzą także trzy wyspy: the Isle of Flowers, St. Marko’s Isle i the Lady of Mercy Isle.

W związku z tym, iż Riwiera Kotor znajduje się w najgłębszej części Zatoki Kotorskiej, nie występują tutaj długie, piaszczyste plaże, które są charakterystyczne dla innych części wybrzeża Czarnogóry.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(115) "Czarnogóra - atrakcje Czarnogóry - ciekawe miejsca, wybrzeże, Riviera Tivat, Zatoka Kotorska, plaże - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(90) "Czarnogóra - poznaj atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca Czarnogóry - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "Babeczek" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(42.4094654231731027493879082612693309783935546875) ["lng"]=> float(18.7069702122337986338607151992619037628173828125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "MNE" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Czarnogóra - atrakcje Czarnogóry - ciekawe miejsca, wybrzeże, Riviera Tivat, Zatoka Kotorska, plaże - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Czarnogóra - poznaj atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca Czarnogóry - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: Babeczek

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Czarnogóra - atrakcje Czarnogóry - ciekawe miejsca, wybrzeże, Riviera Tivat, Zatoka Kotorska, plaże - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Czarnogóra - poznaj atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca Czarnogóry - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Babeczek

meta_desc: Czarnogóra - poznaj atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca Czarnogóry - poleca veturo.pl