Plaża

Bali – miejsce magiczne

Na Bali wybierają się Ci, którzy wypatrują cudownych miejsc do plażowania. Ale po co wybierać się tak daleko tylko dla cudownej plaży?

Byłoby wielkim niedopatrzeniem przeoczyć jedną z najpierwotniejszych i najbardziej magicznych cywilizacji świata, która towarzyszy tym cudownym warunkom środowiska. Bali to prawdziwie magiczna wyspa. Spotkacie tutaj resztki kultury oraz religii nietkniętych podczas rządzenia Holendrów czy Japończyków. Historia Bali sięga 2,5 tysiąca lat i ta trudna historia odznacza się w specyficznej architekturze, tradycji, technice i formach zabawy. 

Zacznijmy od tego, iż główny szczyt w wulkanicznym paśmie górskim, Agung jest uważany przez miejscową ludność za rezydencję bogów. Jest to wszak źródło słodkiej wody, więc również urodzajności wyspy porośniętej tropikalnymi drzewami. Ta mieszanka pogańskich wierzeń z nurtem hinduizmu stworzyła wiarę, którą celebruje się z gigantyczną częstotliwością. Bali jest nie tylko miejscem wielu kościołów (można je bowiem znaleźć w najmniejszych nawet miejscowościach), lecz również dwieście razy w roku jest tutaj wyjątkowa okazja by uwielbiać bogów oraz składać im dary. Świątynie, które będziecie odwiedzić na Bali cechują się motywami fantastycznymi, figuralnymi oraz zwierzęcymi, wiele powstało także balijskich dzieł sztuki z kategorii złotnictwa oraz płatnerstwa. Są to rozpoznawalne dla tej wyspy rzemiosła. Folklor balijski to także niespotykana nigdzie indziej muzyka z użyciem instrumentu gamelan. Ta maleńka wyspa jest cywilizacyjną perełką Indonezji. Jest to wobec tego cudowny cel wyprawy, który gwarantuje Ci super atrakcje każdego dnia.

Kolejnym atutem Bali jest klimat o średniej rocznej temperaturze nie przekraczającej 27 stopni Celsjusza. Miesiące wakacyjne są jednymi z najchłodniejszych, co na Bali znaczy że nie przekraczają 30 stopni. Sezon jest tutaj jednak cały rok! Delikatny klimat jest idealny do każdego modelu wypoczynku. Udaj się na południe Bali jeśli poszukujesz gorących plaż, doskonałych warunków do surfingu i nocnej zabawy. Na północy wyspy za to zobaczyć można cudowne czarne plaże, które swój kolor zawdzięczają wybuchającym wulkanom. To tutaj odkryjesz autentyczną oazę wytchnienia, dzięki mniejszej liczbie zwiedzających. Odwiedzając Bali nie zapomnij odwiedzić muzeów. Jednym z najbardziej zajmujących jest muzeum balijskiej sztuki w Denspar, jedź także do Ubud gdzie istnieje centrum balijskiego malarstwa i dwa następne ciekawe muzea sztuki – muzeum Puri Lukisan i Neka Museu.

Zwiedzając Bali spróbuj znaleźć psychiczną równowagę. To właśnie ona jest najważniejsza w życiu Balijczyków. Poszukiwanie witalnej równowagi jest głęboko zakorzenione w ich religii, trzeba ją odszukać między nocą a dniem, bóstwami a demonami, śmiercią a życiem. To odnalezienie równowagi zapewnia majątek, pomagają w tym również obłaskawianie demonów oraz składanie hołdu duchom. Nie zapomnij zatem złożyć błagalnego prezentu przed domem, w komunikacji miejskiej czy przed drzwiami do balijskiego mieszkania. Pamiętaj jednakże, iż zamiast gotówki balijscy bogowie preferują listowie z ziarnami ryżu urozmaicone kwiatem! Potrzebujesz więcej argumentów aby wybrać wakacje na Bali? To jedyna taka wysepka, która bez trudu spełni Twoje oczekiwania. 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(115) "Wyspa Bali - ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć, zwiedzić, plaże, Indonezja - - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(98) "Bali -ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne na magicznej wyspie Bali w Indonezji poleca Veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(-8.3626056342935601861654504318721592426300048828125) ["lng"]=> float(115.1586913902199995618502725847065448760986328125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "IDN" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Wyspa Bali - ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć, zwiedzić, plaże, Indonezja - - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Bali -ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne na magicznej wyspie Bali w Indonezji poleca Veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wyspa Bali - ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć, zwiedzić, plaże, Indonezja - - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Bali -ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne na magicznej wyspie Bali w Indonezji poleca Veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Bali -ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne na magicznej wyspie Bali w Indonezji poleca Veturo.pl