google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Dlaczego Kujawy?

Zastanawiasz się gdzie warto wybrać się na wakacje? A może szukasz idealnego miejsca na rodzinny wypad z rodziną? Zdecyduj się na województwo kujawsko-pomorskie, a w szczególności powiat aleksandrowski. Dlaczego? Przekonaj się sam już dzisiaj!

Dlaczego Kujawy?Kujawy

fot. Pit1233

Kujawy są niezwykle zróżnicowanym terenem, jeżeli chodzi o krajobraz. Znajdziemy tu zarówno równiny, jak i pagórki, które nadają charakteru temu regionowi. Warte uwagi są akweny wodne, czyli jeziora, oczka wodne, rzeki czy stawy. Są one dopełnieniem interesujących turystycznie fragmentów krajobrazu, który zachwyca wszystkich odwiedzających województwo kujawsko pomorskie.

Tereny te to nie tylko zachwycająca fauna i flora, lecz również spuścizna kulturowa i historyczna. To właśnie tutaj mieszkał Władysław Jagiełło z legendarną królową Jadwigą, zakony krzyżackie stawiały potężne fortece, a także paktowały z polskimi możnowładcami. Kujawy są zapisem historii całej Polski, a także ważnych wydarzeń historycznych, które miały ogromny wpływ na dalsze dzieje naszego kraju.

Województwo kujawsko-pomorskie to także tradycja kulinarna oraz rękodzielnicza. Sami możemy się o tym przekonać kosztując jeden z czterdziestu produktów z listy stworzonej przez Ministerstwo Wsi i Rozwoju Rolnictwa. Poznaj już dziś smak amoniaczków, kujawskiej baby drożdżowej pieczonej z okazji Wielkanocy, mazurka orzechowego, zupy kwas, placków na sodzie, wina domowego, jęczmiennej kawy zbożowej, kujawskiej szynki z kością, czarniny czy kaczki nadziewanej po Kujawsku!

Poznaj wspaniałe miejsca, ludzi oraz niesamowite widoki, które na długo zapadną Ci w pamięć. Z pewnością pokochasz Kujawy i zapragniesz odwiedzić je niejednokrotnie w ciągu swojego życia! Postaw na rozwinięty i zachwycający region, który ma ci wiele do zaoferowania!

Zapraszamy na www.kujawskie.eu

Toruń, podobnie jak Kraków, należy do miast bardzo ...

Kobiety, piwo i ogniste kule. Most, który powinien ...

W województwie kujawsko-pomorskim, na Równinie Inowrocławskiej, leży miasto ...

Nuta miodu i korzennych przypraw: tłuczonego kardamonu, kory ...

Aleksandrów Kujawski zlokalizowany w powiecie aleksandrowskim województwa kujawsko-pomorskiego ...

Wielowieś to nieduża miejscowość położona przy drodze łączącej ...

https://veturo.pl/article/2536/kujawy-atrakcje-ciekawe-miejsca-rekodzielo-kuchnia/