google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Dziecko na koloniach

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, kiedy dziecko chce samodzielnie wyjechać na wakacje. Taka prośba budzi zazwyczaj szereg sprzecznych emocji. Sprawdź o czym powinieneś pamiętać, zanim puścisz dziecko na obóz lub zagraniczną wycieczkę?

Dziecko na koloniachDziecko na kolonii

fot. pixabay.com

Po pierwsze: wybierzcie miejsce
Kolonie i obozy, które organizowano jeszcze kilkanaście lat temu, w niczym nie przypominają wyjazdów oferowanych nastolatkom współcześnie. Młodzi ludzie zamiast opalania nad morzem w towarzystwie kolegów i koleżanek oraz pod nadzorem wychowawców, dużo chętniej wybierają zagraniczne kursy językowe lub podróżują do największych miast Europy. Dzięki temu mogą zwiedzać najciekawsze zakątki świata, nawiązywać przyjaźnie, uczyć się języka. Biura podróży oferują wycieczki i obozy, które obfitują w atrakcje i ciekawe zajęcia dla nastolatków.

Po drugie: ustalcie zasady
Jeśli masz wątpliwości, czy twoje dziecko jest gotowe na samodzielny wyjazd, najlepiej jeśli spokojnie z nim porozmawiasz i omówisz wszystkie problematyczne kwestie. To naturalne, że młodzi ludzie chcą poznawać nowe miejsca i rozwijać swoje pasje. Najlepiej zdecydować się na wyjazd zorganizowany przez biuro turystyczne. Takie rozwiązanie da twojemu dziecku poczucie, że wkracza w dorosłe życie, a ty odetchniesz z ulgą, wiedząc, że nastolatek wyjeżdża pod nadzorem dorosłych.

Po trzecie: sprawdź biuro podróży
Zanim zdecydujesz się wykupić zagraniczną wycieczkę lub obóz dla swojego dziecka, sprawdź biuro podróży, z którego usług chcesz skorzystać. Na początek zobacz, czy touroperator figuruje na liście Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wpisane są tam legalnie działające firmy turystyczne. Następnie dowiedz się, czy organizator wycieczki nie ma problemów finansowych. Możesz to sprawdzić samodzielnie, korzystając z bazy Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. Dzięki tym informacjom będziesz mieć pewność, że wybrane biuro działa legalnie i zagwarantuje bezpieczne wakacje twojemu dziecku.

Paryż to jedna z tych europejskich stolic, którą ...

Serwis YouTube z roku na rok staje się ...

Dlaczego właściwie ten szlak zyskał miano najbardziej niebezpiecznego ...

Dotychczas wszystkie te osoby z Polski, które zainteresowane ...

Tak, w końcu! W końcu nadszedł ten czas, ...

Są stabilne i nadają się do ustawienia również ...

https://veturo.pl/article/2543/gdzie-wyslac-dziecko-na-oboz-wakacje-kolonie/