google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Jarosławiec - atrakcje turystyczne

Najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu Jarosławca - i zarazem największą atrakcją - jest latarnia morska, której światło widoczne jest z odległości 24 mil morskich.

Jarosławiec - atrakcje turystyczneJarosławiec, Latarnia Morska

fot. pixabay.com

Jest to jedna z 9 latarni na polskim wybrzeżu. Ten zabytkowy obiekt z 1829 roku zbudowany został na planie koła, z czerwonej i glazurowanej cegły. Wszystkie kondygnacje podkreślają ozdobne gzymsy. Z balkonu szczytowego, znajdującego się na wysokości 33 metrów, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze i dwa przybrzeżne jeziora.

Kolejną atrakcją są spacery pod malowniczym klifem porośniętym roślinnością wydmową z chronionym mikołajkiem nadmorskim i wiecznie zielonym lasem iglastym z przewagą sosny czarnej, który jesienią jest prawdziwym eldorado dla zbieraczy grzybów. Wysoki klif jest tu przykładem niszczącej siły morskiego żywiołu. Około 2-3 km za Jarosławcem klif opada i turyści znajdują tu długi pas pięknej piaszczystej plaży.

Warto wybrać się na nią w poszukiwaniu bursztynu, zwłaszcza po sztormach. Nieopodal nadbrzeża cumują kolorowe kutry, a rybacy oferują świeżutkie ryby prosto z morza. Dalej, niebieski stateczek wypływa na wycieczki w morze, podczas których można nacieszyć oczy widokiem klifu w całej okazałości. Naprawdę warto! Brzegi klifowe ciągną się przez 2 kilometry i dochodzą miejscami aż do 45 metrów wysokości, gdzie znajdują się punkty widokowe na morze

Ponadto całe sąsiedztwo Jarosławca to tzw  - „Kraina w Kratę”, z niesłychanie ciekawymi budynkami o konstrukcji szachulcowej z przełomu XIX i XX wieku, zwanymi potocznie „murem pruskim”.

Polska stoi otworem przed podróżnikami i wczasowiczami, którzy ...

Szukasz idealnego miejsca na rodzinne wakacje nad Bałtykiem? ...

Przepiękna plaża, słoneczna i tłoczna promenada, molo i ...

Będąc w Słupsku warto odwiedzić owiane złą sławą ...

Gmina  Smołdzino  to  jedno  z  niewielu  miejsc  nad  ...

Jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych gminy Smłodzino jest ...

nocleg

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/2544/jaroslawiec-atrakcje-turystyczne-ciekawe-miejsca-nad-morzem/