google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Maltańskie Muzeum Folkloru na wyspie Rabat

Leżenie na plaży całymi dniami to nie jest Twoje hobby? Jeśli wybrałeś się na wycieczkę na Maltę, podpowiemy Ci jak zabić nudę!

Maltańskie Muzeum Folkloru na wyspie RabatMalta

fot. pixabay.com

Ten artykuł jest dla wszystkich kochających historię i muzea! Pomimo, że dziś naczelnym źródłem zarobków Maltańczyków są zyski z turystyki, funkcjonowanie tego państwa było od wielu wieków oparte na gospodarce rolnej.

To tu w Muzeum Folkloru możecie dowiedzieć się jak kolejne pokolenia dbały o spokojny byt na tej śródziemnomorskiej wyspie. Wizyta w muzeum to krok w przeszłość w której dominował domowy, tradycyjny kierunek życia. Podczas wycieczki na Maltę odwiedźcie Muzeum, które znajduje się w murach cytadeli w miasteczku Rabat na wyspie Gozo.

Budynek ten datowany jest na XVI wiek, a muzeum otwarto w 1983 roku. Decyzja o powstaniu muzeum podyktowana była potrzebą pokazania charakterystycznych dla wsypy kompetencji, kultury i rzemiosła, które ukształtowały tak charakterystyczną maltańską kulturę.

Muzeum świetnie ukazuje wpływy innych kultur na formowanie się życia wysp. Budynek muzeum ma naleciałości włoskie, a precyzyjniej - sycylijskie.  W pierwszej części muzeum można oglądać rolnicze tradycje Malty oraz historie kamiennego murarstwa.

Mamy tu cały zestaw narzędzi, którymi kiedyś posługiwano się przy uprawie gruntowej, a także późniejszej obróbce plonów. Przedstawiono tu również narzędzia stosowane przez stolarzy a także regionalne hafciarki i kowali.

Na kolejnym piętrze muzeum wystawa jest poświęcona sposobom spędzania wolnego czasu - polowaniom, i co ciekawsze także sztuce budowania miniaturowych kościołów a także dewocjonaliom. Na koniec warto obejrzeć tradycyjne Maltańskie stroje, meble i dekorację wnętrz.

Malta odmraża gospodarkę. Otwierane są punkty usługowe, restauracje, ...

Pyszna kuchnia, malownicze krajobrazy i przystępne ceny sprawiają, ...

Z roku na rok wyjazdy na Maltę celem ...

https://veturo.pl/article/2550/muzeum-na-malcie-wyspa-rabat/