Muzeum Wody we Wrocławiu

Wrocław to jedno z największych polskich miast, nic zatem dziwnego, że oferuje bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych. Należą do nich również liczne miejskie muzea. Najnowszą tego rodzaju placówką jest Hydropolis, muzeum poświęcone wodzie.

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać o ważności wody dla życia nie tylko ludzkiego organizmu. Z uwagi na to jest woda jednym z najbardziej cennych surowców, a troska o jej odpowiednią dla wszystkich ilość powinna być priorytetowa. Na co dzień w naszym kraju, gdzie wody nie brakuje, mamy tendencję do zapominania o tego rodzaju zabiegach. Stąd też narodziła się idea miejsca poświęconego wodzie i jej wartości dla całej ludzkości. Wizyta we wrocławskim muzeum wody z całą pewnością może podnieść poziom świadomości, nie tylko wśród osób dorosłych, ale również młodzieży i dzieci.

Wystawy poświęcone konkretnej tematyce służą przede wszystkim edukacji. Na ponad czterech tysiącach metrów kwadratowych stworzono osiem stref tematycznych, które są poświęcone różnym aspektom wody i jej historii w rozwoju życia na naszej planecie.

Pierwsza z ekspozycji jest właśnie poświęcona zagadnieniu teorii na temat powstania wody i jej znaczenia dla rozwoju życia w kosmosie. Twórcy wystawy zadbali o jej multimedialność, dlatego zdobywanie wiedzy na temat wody nie jest nudne, a staje się rozrywką. Nie od dziś wiadomo, że dawka wiedzy podana w atrakcyjnej formie na dłużej zostaje w pamięci. Podobny mechanizm działa bardzo dobrze w przypadku wrocławskiego muzeum wody.

W innych obszarach osoby zwiedzające będą mogli poznać również zwierzęta żyjące w wodzie, od najmniejszych drobnoustrojów aż po drapieżniki dużych rozmiarów. Na własne oczy będzie również można zobaczyć model batyskafu Trieste, w którym dwójka badaczy zanurkowało w najgłębsze miejsce na naszej planecie, Rów Mariański, co miało miejsce w roku 1960.

Dodatkowo odwiedzający są cały czas w styczności z wodą, a konkretnie z jej obrazami i odgłosami. Dzięki temu prostemu zabiegowi wrażenie obcowania z wodnymi tajemnicami jest coraz mocniejsze, a tym samym na dłużej zapadające w pamięć.

Hydropolis nie jest jedynym z atrakcyjnych miejsc w stolicy Dolnego Śląska, dlatego na zwiedzanie miasta warto zarezerwować kilka dni. Na ten czas wygodny nocleg w centrum Wrocławia możesz znaleźć w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, oferujące świetną jakość w konkurencyjnych cenach.

Muzeum Wody we Wrocławiu
ul. Na Grobli 19-21

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(98) "Muzeum wody we Wrocławiu - Hydropolis, Wrocław, Dolny Śląsk, ciekawe muze w Polsce - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(86) "Poznaj najnowsze muzeum we Wrocławiu - Muzeum Wody - ciekawe miejsce poleca Veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Śląsk - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(25) "Muzeum Wody we Wrocławiu" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(51.1090296169217026545084081590175628662109375) ["lng"]=> float(17.033100125802700830490721273235976696014404296875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/i50XGF5k_8I" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Muzeum wody we Wrocławiu - Hydropolis, Wrocław, Dolny Śląsk, ciekawe muze w Polsce - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poznaj najnowsze muzeum we Wrocławiu - Muzeum Wody - ciekawe miejsce poleca Veturo.pl

watermark:

interesting_places: Śląsk - atrakcje turystyczne

author: Muzeum Wody we Wrocławiu

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/i50XGF5k_8I

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Muzeum wody we Wrocławiu - Hydropolis, Wrocław, Dolny Śląsk, ciekawe muze w Polsce - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poznaj najnowsze muzeum we Wrocławiu - Muzeum Wody - ciekawe miejsce poleca Veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Muzeum Wody we Wrocławiu

meta_desc: Poznaj najnowsze muzeum we Wrocławiu - Muzeum Wody - ciekawe miejsce poleca Veturo.pl