Karkonosze, Śnieżka

Co robić w Karkonoszach?

Karkonosze są bardzo znanymi górami, co roku przyciągają prawdziwe rzesze turystów z Polski i zagranicy. Co można robić będąc w tym zakątku naszego kraju? Możliwości jest naprawdę wiele, więc możesz znaleźć coś odpowiedniego do własnych potrzeb.

Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów, największym szczytem jest Śnieżka, wznosząca się na wysokość 1602 m n.p.m. Wyprawa na jej szczyt dostarcza wielu przeżyć, a przy tym jest na tyle łatwa, że nie musisz być w bardzo dobrej kondycji lub posiadać specjalistyczny sprzęt. Warto jednak pamiętać, że szczyt ten ma bardzo specyficzny mikroklimat i na samej górze może być zaledwie parę stopni ciepła nawet w najbardziej upalny letni dzień. Ciepła kurtka może się przydać nawet w ładną pogodę.

Poza Śnieżką jest bardzo wiele górskich szlaków, które charakteryzują się różnym stopniem trudności, dzięki czemu możliwe jest zorganizowanie wyprawy również z kilkuletnimi dziećmi, które nie będą miały problemu z samodzielnym przejściem danej trasy. Dobrze przeprowadzone oznaczenia tras umożliwiają łatwe przemieszczanie się nawet bez użycia mapy lub systemu GPS.

Oprócz szlaków pieszych warto również zwrócić uwagę na trasy zjazdowe dla narciarzy, którzy bardzo sobie chwalą warunki panujące w Karkonoszach. Nie od dziś wiadomo, że

Poza aktywnym wypoczynkiem Karkonosze kryją także cały szereg zabytków, które warto odwiedzić w trakcie pobytu. Słynna świątynia Wang w Karpaczu, urokliwy zamek Chojnik to jedynie przykłady tego rodzaju miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć. Miejsca te cieszą się dużym powodzeniem wśród turystów, którzy decydują się na poznanie tego zakątka naszego kraju.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(36) "Co robić w Karkonoszach - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(71) "Poza Śnieżką jest bardzo wiele górskich szlaków - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(29) "Sudety - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.73640250807130058774419012479484081268310546875) ["lng"]=> float(15.739685294820500160994924954138696193695068359375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Co robić w Karkonoszach - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poza Śnieżką jest bardzo wiele górskich szlaków - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Sudety - atrakcje turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Co robić w Karkonoszach - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poza Śnieżką jest bardzo wiele górskich szlaków - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Poza Śnieżką jest bardzo wiele górskich szlaków - poleca veturo.pl