google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Czeskie Beskidy

Zapraszamy do odwiedzania  czeskich Beskidów, odkrywania ciekawych miejsc i podziwiania pięknej przyrody.

Czeskie BeskidyCzeskie Beskidy

fot. Jan Miklin

Na niezwykły spacer w koronach drzew zapraszamy do miejscowości Horečky koło Frenštátu pod Radhoštěm w Beskidach.  Na początku kwietnia otwarta tu została nowa ścieżka edukacyjna o nazwie Beskidzkie Niebo. Całkowita długość trasy wynosi 1800 metrów. W ekspozycji umieszczonej w amfitearze zobaczymy  sylwetki ptaków drapieżnych, przespacerujemy sie drewnianym mostkiem nad wąwozem potoku Vlčáku oraz niezwykłą trasą w koronach drzew. Na trasie zainstalowane są panele informacyjne, prezentujące historię, jak i współczesność regionu.  Najatrakcyjniejszym odcinkiem całej ścieżki edukacyjnej jest właśnie trasa w koronach drzew, o długości 85 metrów i szerokości 1,8 metra, która zapozna nas z życiem skrzydlatych mieszkańców.

Amatorom widoków z lotu ptaka polecamy także odwiedzić wieżę widokową Velký Javorník, która otrzymała wyróżnienie w kategorii „Drewniany budynek roku 2015”.  Góra Velký Javorník jest jedną z najwyższych w Beskidzie Morawsko-Śląskim, znajduje się pomiędzy Frenštátem pod Radhoštěm i Rožnovem pod Radhoštěm. Chociaż celem turystów jest najczęściej pobliski Radhošť, Velký Javorník jest także często odwiedzanym szczytem – rocznie przybywa tu około 30 tysięcy turystów. Z wieży widokowej rozciąga się bowiem przepiękny widok na Beskidy – Łysą Górę,  Smrk, Radhošť  i na Jesioniki.

Całkowita wysokość wieży wynosi  25,915 m, są tu dwa tarasy widokowe – pierwszy na wysokości 15,295 m a drugi na wysokości 20,245 m. 

Czeskie ośrodki narciarskie szykują się do otwarcia sezonu ...

Ochłodziło się, wcześniej zapada zmrok, zbliża się dzień ...

Mikulov, malownicze miasteczko winiarskie ulokowane jest na południu ...

Czy chcielibyście spędzić noc w łożu z baldachimem, ...

Planujesz w wakacje wycieczkę do Czech? W takim ...

https://veturo.pl/article/2592/czeskie-beskidy-atrakcje-szlaki-turystyczne/