Krakow guide

Krakow guide – zwiedzanie Krakowa dla turystów anglojęzycznych

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że od wielu już lat język angielski spełnia na świecie rolę „języka wspólnego” (tak jak niegdyś łacina czy francuski), umożliwiając porozumiewanie się w podstawowych kwestiach z mieszkańcami niemal wszystkich krajów świata. Jak wygląda sytuacja w krakowskiej branży turystycznej? Gdzie w Krakowie turyści anglojęzyczni mogą liczyć na usługi z zakresu „Krakow guide” na najwyższym poziomie?

Język angielski w Krakowie
Znajomość języka angielskiego, zwłaszcza wśród młodszych pokoleń Krakowian staje się powoli oczywistością. Branża turystyczna jest pod tym względem szczególnie wymagająca. Trudno sobie wyobrazić pracownika biura podróży, hotelu czy restauracji mającego kontakt z klientami i zupełnie nieposługującego się przynajmniej tym jednym językiem. Wydaje się, że Kraków w najmniejszym stopniu nie odstaje w tej kwestii od światowych standardów.

Co więcej, turyści anglojęzyczni nie będą mieli w Krakowie problemów z odnalezieniem się w miejskiej rzeczywistości. Na dworcu czy na lotnisku wszystkie tablice informacyjne występują w co najmniej dwóch wersjach językowych, podobnie jak informacja głosowa o pociągach odjeżdżających na lotnisko Kraków-Balice oraz do Wieliczki ze stacji Kraków Główny. Przybyszom zza granicy nie sprawi też kłopotu kupno biletu na krakowską komunikację miejską. Automaty biletowe mają interfejs w kilku wersjach językowych. Dokonaniem zakupu w ojczystym języku mogą cieszyć się również m. in. Niemcy, Francuzi czy Hiszpanie.

Krakowskie restauracje, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom licznych zagranicznych klientów niemal zawsze dysponują także menu anglojęzycznym. Wiele szyldów sklepów i zakładów usługowych również funkcjonuje także w języku angielskim. Czy zatem Kraków można uznać za miasto przyjazne turystom posługującym się językiem Shakespeare’a? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! A co ze zwiedzaniem? Gdzie szukać dobrego „Krakow guide”?

Krakow guide – zwiedzanie po angielsku
Zdecydowana większość krakowskich muzeów i instytucji sprawujących pieczę nad zabytkami posiada anglojęzyczną wersję strony internetowej, oferuje urządzenia typu audio-guide, anglojęzycznych wewnętrznych przewodników. W punktach informacji turystycznej pracują osoby znające angielski, także materiały promocyjne i informacyjne poświęcone atrakcjom miasta wydawane są również w tym języku. Co jednak z wycieczkami po Krakowie? Oczywiście przewodników posługujących się angielskim jest w mieście setki. Aby przybysze zza granicy byli w pełni zadowoleni ze zwiedzania, warto jednak, aby zdecydowali się na usługi sprawdzonych profesjonalistów.

Przyjaciołom z innych krajów możecie Państwo śmiało polecić wizytę na portalu: http://guide-krakow.com/ oferującym usługi znakomitych, młodych przewodników cieszących się wyłącznie doskonałymi opiniami zwiedzających. W ich Portfolio znajdziecie m. in. oprowadzanie po Krakowie reprezentacji Anglii w Piłce nożnej czy przedstawicieli brytyjskiej Izby Gmin. Czy może być lepsza rekomendacja?

Przybysze zza granicy mogą również za pośrednictwem portalu skorzystać z wygodnej opcji szukania i rezerwacji noclegów, posiłków i biletów wstępu (wszystko to w ramach bezpłatnej pomocy będącej dodatkiem do usługi przewodnickiej), a także przeczytać mnóstwo ciekawych artykułów o zabytkach Krakowa, oczywiście w języku angielskim!

„Guide Kraków” i zwiedzanie miasta po angielsku? Jak się okazuje, to żaden problem!

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(93) "Angielski przewodnik po Krakowie - przewodnicy po Krakowie - Małopolska, Kraków - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(182) "Większość krakowskich muzeów i instytucji posiada anglojęzyczną wersję strony internetowej, oferuje urządzenia typu audio-guide, anglojęzycznych wewnętrznych przewodników." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Przewodnicy turystyczni" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.06234077404000260003158473409712314605712890625) ["lng"]=> float(19.93778228482079839523066766560077667236328125) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Angielski przewodnik po Krakowie - przewodnicy po Krakowie - Małopolska, Kraków - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Większość krakowskich muzeów i instytucji posiada anglojęzyczną wersję strony internetowej, oferuje urządzenia typu audio-guide, anglojęzycznych wewnętrznych przewodników.

watermark:

interesting_places: Przewodnicy turystyczni

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Angielski przewodnik po Krakowie - przewodnicy po Krakowie - Małopolska, Kraków - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Większość krakowskich muzeów i instytucji posiada anglojęzyczną wersję strony internetowej, oferuje urządzenia typu audio-guide, anglojęzycznych wewnętrznych przewodników.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Większość krakowskich muzeów i instytucji posiada anglojęzyczną wersję strony internetowej, oferuje urządzenia typu audio-guide, anglojęzycznych wewnętrznych przewodników.