Dokąd bezpiecznie udać się na wakacje?

Wiosna to najlepszy okres na planowanie wakacyjnego wyjazdu. W firmach już znany jest grafik urlopów, biura podróży walcząc z konkurencją oferują wycieczki po niższych cenach, a trudny przełom zimy i wiosny motywuje do szukania pokoju hotelowego gdzieś w ciepłym kraju. Jednak dzisiaj podróżowanie wiąże się nie tylko z kosztami, ale także obawą o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

Kraje pod ostrzałem   
Co rusz docierają do nas informacje o niebezpieczeństwach czyhających za granicą. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jak i serwisy informacyjne odradzają podróżowanie do niektórych krajów, w szczególności do miejsc objętych wojną, ale także tych zagrożonych terroryzmem. I tak, chociaż biura podróży oferują wycieczki wakacyjne do Egiptu, Tunezji czy Turcji, nie wszyscy się na nie decydują.

Jeszcze do nie dawna Egipt był krajem, do którego nasi rodacy wyjeżdżali bardzo często. Piękne plaże, ciekawa kultura, zabytki z czasów starożytności, pewna pogoda oraz kurorty o najwyższym standardzie i propozycje niecodziennych atrakcji – to przyczyny, dla których Egipt był wakacyjnym marzeniem, na jakie można było sobie pozwolić, zwłaszcza korzystając z odłożonych pieniędzy czy wybierając pożyczki na raty. Po zamachach w Egipcie, które dotknęły turystów wypoczywających w kurortach, część z nich skierowało swoje zainteresowanie w stronę Tunezji czy Turcji – państw potencjalnie bezpiecznych. Niestety tylko do czasu, bo i tam coraz częściej dochodzi do krwawych zamachów, w których przede wszystkim ofiarami są turyści.

Dla wielu osób rajem nie jest już także Grecja, w której olbrzymim problemem w zeszłym roku był kryzys finansowy i groźba upadku państwa, w obecnym uchodźcy, którzy uciekając przed wojną płyną właśnie na greckie wyspy. Ale jak widać po niedawnych wydarzeniach we Francji czy Belgii i blisko naszego kraju może być niebezpiecznie….

Popularne kierunki wakacyjne
Czy w takiej sytuacji wakacje lepiej spędzić w Polsce? Oczywiście zawsze do tego warto namawiać, bo Polska to kraj piękny i ciekawy, a nad Bałtykiem co roku widać, że nawet zimne morze i niepewna pogoda cieszą się olbrzymim zainteresowaniem turystów. Co jednak z tymi, którzy chcą zobaczyć kawałek świata? Wygrzać się w słońcu, pić drinki z palemką, wrócić z hebanową opalenizną, a jednocześnie chcą czuć się bezpiecznie i być z dala od potencjalnych problemów politycznych i militarnych?

Gorące Karaiby, wulkaniczna Teneryfa…
Po ilości sprzedanych wycieczek i zapytań klientów wyraźnie widać, że powodzeniem cieszą się takie kierunki jak: Chorwacja, Teneryfa oraz Dominikana. Zwłaszcza Dominikana uchodzi za miejsce, które można nazwać “rajem na ziemi”. Republika Dominikańska to sporej wielkości państwo na Morzu Karaibskim, a prawie 80 procent rdzennych mieszkańców to katolicy, co dla wielu osób w obecnych czasach ma olbrzymie znaczenie. Mieszkańcy mówią po hiszpańsku, ale w hotelach i kurortach nie ma problemów, by porozumieć się w języku angielskim. Ponieważ znajduje się w strefie klimatu równikowego, jest na niej parno i gorąco o każdej porze roku, ale przecież tego oczekuje się od wakacji na plaży!

Komu za daleko na Karaiby, albo nie w smak mu kilkugodzinny lot przez ocean, może wybrać Teneryfę. Za wulkanicznymi wyspami należącymi do Hiszpanii przemawia fakt, że do podróżowania nie potrzebujemy paszportów, a lot trwa znacznie krócej. A i na Teneryfie urlop w słońcu możliwy jest praktycznie niezależnie od terminu wykupionych wakacji. Zdecydowanie łatwiej zdecydować się na wakacje właśnie tam, gdy podróż trzeba pokonać z dziećmi. I jak w przypadku Dominikany, tak i na Teneryfie mieszkańcy posługują się językiem hiszpańskim, a do konfliktów jest daleko.

Najtańszym rozwiązaniem jest jednak wykupienie wakacji w Chorwacji. Znawcy tematu twierdzą, że wynajmując pokój w hotelu, czy u osoby prywatnej i jadąc własnym samochodem można spędzić wakacje w cenie niewiele wyższej niż pobyt nad polskim morzem. Odkąd w 1990 roku rozpadła się Jugosławia, Chorwacja podnosi się z ruin wojennych i zarówno infrastruktura, jak i kurorty nad Adriatykiem potrafią zadowolić nawet najbardziej wybrednych turystów, którym zależy na wygodzie, pięknym słońcu i atrakcjach, takich jak wycieczki krajoznawcze czy nurkowanie.

Skąd wziąć na to wszystko pieniądze?
Gdy w podróż ma się wybrać czteroosobowa rodzina, koszty faktycznie mogą być wysokie, zwłaszcza gdy w grę wchodzą zorganizowane wycieczki z komfortowym lotem i w wysokiej klasie hoteli. Można więc odkładać na nie cały rok, żałując sobie innych atrakcji, chociażby wyjść do kina czy kupowania nowych ubrań, można także po prostu zdecydować się na pożyczkę na raty od Zaplo. Nie da się ukryć, że we współczesnych czasach pożyczki na raty umożliwiają nie tylko zakup dóbr, ale także poznawanie innych kultur,
zwiedzanie, czy wypoczynek, podczas którego integruje się cała rodzina. Warto więc, zwłaszcza wybierając modne i bezpieczne miejsca podróży, zdecydować się właśnie na przystępne raty.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(55) "Dokąd na wakacje 2016 - bezpieczne wakacje - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(99) "Dokąd udać się na bezpieczne wakacje? Dowiedz się jakie kraje są bezpieczne - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-11.6894531233728" ["lng"]=> string(17) "-7.09217040214808" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Dokąd na wakacje 2016 - bezpieczne wakacje - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Dokąd udać się na bezpieczne wakacje? Dowiedz się jakie kraje są bezpieczne - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Dokąd na wakacje 2016 - bezpieczne wakacje - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Dokąd udać się na bezpieczne wakacje? Dowiedz się jakie kraje są bezpieczne - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Dokąd udać się na bezpieczne wakacje? Dowiedz się jakie kraje są bezpieczne - poleca veturo.pl