google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Miasta Brazylii - atrakcje turystyczne

Brasília – stolica Brazylii (od 21 kwietnia 1960), tworząca odrębny dystrykt federalny. Położona jest na wysokości ok. 1000 m n.p.m., na rozległym płaskowyżu Wyżyny Brazylijskiej, około 1000 km od wybrzeża morskiego i starej stolicy Rio de Janeiro.

Miasta Brazylii - atrakcje turystyczneRio de Janeiro, Brazylia

fot. mat. prasowe

Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Brasília spełnia głównie funkcje administracyjne, ale jest również znaczącym ośrodkiem naukowym (uniwersytet), kulturalnym, transportowym (międzynarodowy port lotniczy, metro od 1992) i turystycznym. Miasto Brasilia zostało uwiecznione ze szczególną uwagą na przedstawienie oryginalnej modernistycznej architektury z różnych perspektyw w słynnym francuskim filmie przygodowym, barwnym i panoramicznym pod tytułem Człowiek z Rio z 1964 roku.

Rio de Janeiro (port. Rzeka Styczniowa) – miasto w południowo-wschodniej części Brazylii nad Atlantykiem. Położone na wyżynie, wśród wzgórz, m.in. znana "Głowa Cukru" - Pão de Açúcar, nad zatoką Guanabara. Stolica stanu Rio de Janeiro. Od 1808 do 1821 roku faktyczna stolica Portugalii - rodzina królewska z Janem VI na czele schroniła się tutaj przed inwazją wojsk napoleońskich. W latach 1822-1960 Rio de Janeiro było stolicą niepodległej Brazylii, zanim powstała Brasilia. Rio de Janeiro jest miastem kontrastów, z jednej strony może zaliczać się do najnowocześniejszych metropolii świata, z drugiej strony znajdują się w nim dzielnice biedy (favelas), w których występują problemy przestępczości narkotykowej, walki gangów i wysoki wskaźnik zabójstw. W Rio znajduje się słynny stadion piłkarski Maracanã. Miasto zorganizuje Letnie Igrzyska Olimpijskie w roku 2016.

São Paulo – największe miasto Brazylii i Ameryki Południowej położone w południowo-wschodniej części kraju nad rzeką Tietê (dopływem Parany), niedaleko wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Stolica stanu São Paulo. Jest położone 400 km od Rio de Janeiro, i 1030 km od stolicy kraju, Brasílii.

Wakacje w pełnym rozkiwcie a pomysłów na urlop ...

Brazylia to kraj tak wielu przeciwieństw, że trudno ...

Wodospad Iguazu znajduje się na granicy argentyńsko-brazylijskiej. 80% ...

W 2007 roku ponad 100 milionów ludzi głosowało ...

Rio de Janeiro to miasto pełne magnetyzujących sprzeczności. ...

https://veturo.pl/article/2609/miasta-brazylii-sao-paulo-rio-de-jeneiro-brasilia-atrakcje/