Dopasuj plecak i ruszaj na szlak z marką Rockland!

Sezon wiosenno - letni wystartował na dobre, a wraz z nim wzrosła liczba turystów na szlakach w górach. Wśród fanów górskich wojaży nie brakuje zwolenników nieco dłuższych i trudniejszych wyjść, często oznaczających trekking, będąc zdanym jedynie na siebie i swój własny sprzęt.

Kluczowy staje się wówczas taki dobór plecaka, aby możliwie najwięcej zmieścić w nim przy ograniczonej pojemności. Jak zatem dobrze dopasować plecak w zależności od określonych potrzeb?

Poniżej wskazówki opracowane przez markę Rocklanda – producenta plecaków i  sprzętu turystycznego.

Wypełnij swój plecak bagażem. Najlepiej lekkie przedmioty, takie jak np. śpiwór, umiejscowić niżej, a te cięższe w górnej części. Ściśnij pasy kompresyjne dla stabilizacji ładunku. Załóż plecak na siebie i dopasuj pas biodrowy. Podnieś nogę, aż udo znajdzie się pod kątem 90 stopni w stosunku do ciała. Dolna krawędź pasa biodrowego powinna znajdować się na wysokości górnej części uda. Upewnij się, że szelki stabilizujące pasy naramienne są luźne. Lekko napnij regulację. Kąt pomiędzy szelkami stabilizacyjnymi a pasami naramiennymi powinien być w zakresie 10 do 45 stopni. Jeżeli kąt ten jest mniejszy niż 10 stopni, przenieś taśmy stabilizujące na wyższą klamrę. Jeżeli kąt jest większy niż 45 stopni, przenieść do dolnej klamry.

Rozłożenie wagi plecaka na ramiona i biodra należy zmieniać podczas wycieczki. Poluzuj pasy dla wygody w płaskim, łatwiejszym terenie. Poluzowane paski zagwarantują lepsze czucie równowagi i kontroli. Jeśli ramiona się zmęczą, poluzuj ramiączka – ciężar wtedy przeniesie się na biodra. Działając w drugą stronę, można ciężar przenieść z bioder na barki. Musimy poluzować pas biodrowy i ściągnąć pasy naramienne. Idealnie, jeśli waga plecaka spoczywa bardziej na biodrach niż na barkach.

W swoich plecakach Rockland stosuje następujące systemy ułatwiające dopasowanie i zapewniające wygodę noszenia:

H2 system
Przesuwny panel tylny, który jest regulowany w celu dopasowania różnej wielkości ciała. Pręty aluminiowe zaprojektowane zostały zgodnie z ergonomią – tak, aby idealnie dopasować się do budowy ciała. Powyższa konstrukcja rozkłada obciążenie i zapewnia stabilność i lekkość noszenia plecaka.

W1 Economy system
System wentylacji oparty jest na panelu złożonym z wyprofilowanej siatki 3D. Poszczególne strefy oddychalności są obramowane stelażem aluminium 6061. System jest regulowany przez pasek kompresji znajdujący się w połowie panelu tylnego.

X-1 system
Stelaż składa się z dwóch stalowych prętów, połączonych na środku specjalnym, elastycznym elementem. Dzięki takiej konstrukcji stelaż zapewnia bardzo dobre dopasowane do ruchów ciała.

Co konkretnie Rockland proponuje na sezon wiosna – lato 2016?

Plume – znana wcześniej pod nazwą Teton – to flagowa kolekcja plecaków marki Rockland, często spotykana wśród turystów na polskich szlakach. W polskich sklepach outdoorowych dostępna jest w opcjach 25, 35, 40 i 60 litrów. Pojemność oraz różnice w budowie wyraźnie wskazują na uniwersalne zastosowanie kolekcji. Sprawdzi się ona zarówno podczas krótkich, rodzinnych spacerów na łonie natury, jak i podczas trudniejszych, wymagających doświadczenia trekkingów. Cechą wspólną dla wszystkich modeli jest ich lekkość oraz przyjazna budowie ciała konstrukcja, kompatybilna z systemem HYDRO®. Dzięki zastosowaniu lekkiego nylonu z powłoką PU (poliuretan), wnętrze plecaka chronione jest przed deszczem. Funkcjonalność gwarantuje zastosowanie licznych kieszeni, pasów i szelek. Wszystkie modele posiadają system wentylacji pleców, który zapobiega ich intensywnemu poceniu się, co jest niezwykle istotne zwłaszcza latem. Co istotne, zachowując maksymalną pakowność, plecaki z kolekcji Plume nie dokładają użytkownikowi zbędnych kilogramów do dźwigania i nie ograniczają jego ruchów podczas przemieszczania się w warunkach nierównego terenu.

Dostępność plecaków z kolekcji Plume możesz sprawdzić na stronie outdoorowej porównywarki cen, dostępnej pod adresem http://www.ceneria.pl.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(51) "Dopasuj plecak i ruszaj na szlak z marką Rockland!" ["meta_desc"]=> string(199) "Kluczowy staje się wówczas taki dobór plecaka, aby możliwie najwięcej zmieścić w nim przy ograniczonej pojemności. Jak zatem dobrze dopasować plecak w zależności od określonych potrzeb? " ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(16) "-22.499999996868" ["lng"]=> string(17) "-6.21919613231634" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Dopasuj plecak i ruszaj na szlak z marką Rockland!

meta_keys:

meta_desc: Kluczowy staje się wówczas taki dobór plecaka, aby możliwie najwięcej zmieścić w nim przy ograniczonej pojemności. Jak zatem dobrze dopasować plecak w zależności od określonych potrzeb?

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Dopasuj plecak i ruszaj na szlak z marką Rockland!

meta_keys:

meta_desc: Kluczowy staje się wówczas taki dobór plecaka, aby możliwie najwięcej zmieścić w nim przy ograniczonej pojemności. Jak zatem dobrze dopasować plecak w zależności od określonych potrzeb?

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Kluczowy staje się wówczas taki dobór plecaka, aby możliwie najwięcej zmieścić w nim przy ograniczonej pojemności. Jak zatem dobrze dopasować plecak w zależności od określonych potrzeb?