google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Orient Express

Każdy miłośnik podróży, szczególnie tych koleją, z pewnością marzy o przejażdżce słynnym już Orient Expressem, który od 18883 roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Sam bilet jest co prawda nie tani, jednak każdy, kto choć raz miał możliwość odbyć taką podróż, z pewnością nie żałuje i byłby skłonny polecić ją swoim znajomym.

Orient ExpressOrient Express

fot. mat. prasowe

Już od pierwszego kursu, który odbył Orient Express, mówiło się o nim jako o pociągu pełnym przepychu i luksusu. Pomimo iż przez lata zdążył się on zmienić, po dziś dzień dba się, aby pasażerowie nie mogli narzekać na najmniejsze choćby detale. Przedziały są niezwykle luksusowe i przestronne, z możliwością wygodnego i komfortowego wyspania się. Wagon restauracyjny słynie z wyszukanych, wykwintnych potraw, które zadowolą najbardziej nawet wymagającego smakosza. Orient Express sam w sobie jest symbolem luksusu, dlatego też bardzo chętnie podróżowali nim biznesmeni, dyplomaci i osoby szlacheckiego pochodzenia. Pociąg ten upodobały sobie również gwiazdy, zarówno muzycy, jak i aktorzy czy pisarze. Niesamowitym przeżyciem z pewnością będzie sama świadomość, iż podróżuje się tym samym pociągiem, który zainspirował Agathę Christie do napisania jednej z głośniejszych powieści kryminalnych „Morderstwo w Orient Expressie”. Jean Michel Jarre, oczarowany pociągiem, poświęcił mu jeden ze swoich utworów muzycznych.

Oryginalna trasa Orient Expressu rozpoczynała się w Paryżu, a kończyła w Stambule i trwała niemal 70 godzin. Obecnie dalej jest możliwość przejechania się niemal oryginalną trasą, jednak kurs nie ogranicza się tylko do niej. Dzięki temu pasażerowie mogą wybrać interesującą ich trasę. Może to być przykładowo podróż przez tereny Szkoci czy Azji Południowo-Wschodniej. W Birmie z kolei można popłynąć statkiem „Road to Mandalay”.

Z racji tego, iż zostały uruchomione nowe linie, pociągi mogą przyjąć znacznie większą liczbę pasażerów. Większość kursów nie odbywa się również tylko raz w roku, można więc śmiało wybrać interesującą nas datę (szczegóły na Bissole). Chcąc poczuć powiew przepychu, luksusu i historii, zdecydowanie warto wybrać się w podróż Orient Expressem.

Paryż to jedna z tych europejskich stolic, którą ...

Serwis YouTube z roku na rok staje się ...

Dlaczego właściwie ten szlak zyskał miano najbardziej niebezpiecznego ...

Dotychczas wszystkie te osoby z Polski, które zainteresowane ...

Tak, w końcu! W końcu nadszedł ten czas, ...

Są stabilne i nadają się do ustawienia również ...

https://veturo.pl/article/2652/pociag-orient-express-bilety-informacje-ciekawostki/