Odkryj Beskid Wyspowy

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 Gmin z Małopolski uprzejmie zaprasza 1 maja 2016 roku na V Tour Mszana Dolna.

Tour Mszana Dolna rozpoczyna VII edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy , której celem akcji jest promowanie i kreowanie atrakcyjnego wizerunku Beskidu Wyspowego, upowszechnianie  rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury,tradycji i folkloru . W programie oprócz Touru Mszana Dolna przewidziano 17 / w tym 2 nocne/ rodzinne  wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 88 lat.!!! Rodzinne wędrowanie rozpoczynamy 12 czerwca  od zdobywania Urbaniej Góry , a kończymy 4 września na Lubogoszczy. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

Dla najmłodszych amatorów  górskich wycieczek 4 maja organizowany jest III Rajd dla dzieci  i młodzieży „Beskidzkie Wyspy” Lubogoszcz 2016. Dla bardziej wytrawnych turystów wytyczono Główny Szlak Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Wyspy” liczący 320 km , 53 „wyspy” i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie.

Miłośników muzyki i tańca i dobrej zabawy zapraszamy w miesiącu  lipcu  na cykl 9 imprez pod nazwą IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”. na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.

W dniach 13-14 sierpnia 2016 roku zapraszamy do Limanowej na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej. Przez cały okres wakacji Gminy organizują cykl imprez pod nazwą „Lato w Beskidzie Wyspowym” z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami / m.innymi Jarmark Dobrzański , Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju,Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej,  Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu ,  Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku , Dożynki , Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich/.

Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego zapraszamy 11 września 2016 roku do Rabki Zdrój na VI Festiwal Zespołów Regionalnych  Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka”.
Miłośników kolei w weekendy w miesiącu czerwcu ,lipcu i sierpniu 2016 roku zapraszamy na niezapomnianą podróż pociągiem retro z Chabówka do Kasiny Wielkiej na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej / niedawno obchodziła  jubileusz 130 lecia/ a  26 czerwca 2016 roku na Galicyjski Piknik Kolejowy na stację w Dobrej , gdzie po raz kolejny  podejmiemy próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej .

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(60) "Odkryj Beskid Wyspowy 2016 - kalendarz wydarzeń - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(152) "Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 Gmin z Małopolski uprzejmie zaprasza na cykl imprez turystycznych 2016 - dowiedz się więcej na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(30) "Beskidy - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(17) "Czesław Szynalik" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(16) "-12.216796873299" ["lng"]=> string(17) "-9.18019317226809" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Odkryj Beskid Wyspowy 2016 - kalendarz wydarzeń - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 Gmin z Małopolski uprzejmie zaprasza na cykl imprez turystycznych 2016 - dowiedz się więcej na veturo.pl

watermark:

interesting_places: Beskidy - atrakcje turystyczne

author: Czesław Szynalik

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Odkryj Beskid Wyspowy 2016 - kalendarz wydarzeń - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 Gmin z Małopolski uprzejmie zaprasza na cykl imprez turystycznych 2016 - dowiedz się więcej na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Czesław Szynalik

meta_desc: Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 Gmin z Małopolski uprzejmie zaprasza na cykl imprez turystycznych 2016 - dowiedz się więcej na veturo.pl