google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Odkryj Beskid Wyspowy

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 Gmin z Małopolski uprzejmie zaprasza 1 maja 2016 roku na V Tour Mszana Dolna.

Odkryj Beskid Wyspowy Odkryj Beskid Wyspowy 2016

fot. mat. prasowe

Tour Mszana Dolna rozpoczyna VII edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy , której celem akcji jest promowanie i kreowanie atrakcyjnego wizerunku Beskidu Wyspowego, upowszechnianie  rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury,tradycji i folkloru . W programie oprócz Touru Mszana Dolna przewidziano 17 / w tym 2 nocne/ rodzinne  wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku, albowiem najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 88 lat.!!! Rodzinne wędrowanie rozpoczynamy 12 czerwca  od zdobywania Urbaniej Góry , a kończymy 4 września na Lubogoszczy. Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

Dla najmłodszych amatorów  górskich wycieczek 4 maja organizowany jest III Rajd dla dzieci  i młodzieży "Beskidzkie Wyspy" Lubogoszcz 2016. Dla bardziej wytrawnych turystów wytyczono Główny Szlak Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy" liczący 320 km , 53 "wyspy" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają diamentowe, złote i srebrne rysie.

Miłośników muzyki i tańca i dobrej zabawy zapraszamy w miesiącu  lipcu  na cykl 9 imprez pod nazwą IV Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki". na którym będzie przedstawiony bogaty dorobek i tradycje górali Zagórzan, Kliszczaków, Białych Górali, Podhalan i Lachów.

W dniach 13-14 sierpnia 2016 roku zapraszamy do Limanowej na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej. Przez cały okres wakacji Gminy organizują cykl imprez pod nazwą "Lato w Beskidzie Wyspowym" z licznymi koncertami, wystawami, festynami i festiwalami / m.innymi Jarmark Dobrzański , Święto Owocobrania i Jarmark Cysterski w Szczyrzycu, Festiwal Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej, Taneczne Wakacje w Rabce -Zdroju,Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej w Limanowej,  Święto Jabłka i Gruszki w Czasławiu ,  Dni Limanowej, Mszany i Tymbarku , Dożynki , Festiwale Smaku i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich/.

Na koniec akcji Odkrywania Beskidu Wyspowego zapraszamy 11 września 2016 roku do Rabki Zdrój na VI Festiwal Zespołów Regionalnych  Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka".
Miłośników kolei w weekendy w miesiącu czerwcu ,lipcu i sierpniu 2016 roku zapraszamy na niezapomnianą podróż pociągiem retro z Chabówka do Kasiny Wielkiej na trasie Galicyjskiej Kolei Transwersalnej / niedawno obchodziła  jubileusz 130 lecia/ a  26 czerwca 2016 roku na Galicyjski Piknik Kolejowy na stację w Dobrej , gdzie po raz kolejny  podejmiemy próbę pobicia rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej .

Małopolska - województwo  którego głównym magnesem na turystów ...

Dla miłośników  Beskidu Wyspowego została przygotowana bezpłatna aplikacja ...

Poniżej przedstawiamy wykaz ośrodków udzielających 20% bonifikaty dla ...

Najcenniejszym zabytkiem Rabki-Zdroju jest piękny, drewniany kościółek p.w. ...

Lokacja Mszany Dolnej na prawie magdeburskim nastąpiła pod ...

Miejsce nietknięte ludzką ręką, położony wśród górskich ustępów ...

https://veturo.pl/article/2655/beskid-wyspowy-imprezy-turystyczne-festiwale-2016-atrakcje/