Kuchenka turystyczna na działkę – jaki model wybrać?

Na działce często nie ma dostępu do prądu, dlatego też stosowanie zwykłych sprzętów kuchennych do przyrządzenia czegoś pysznego nie jest takie proste. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kuchenki, sprawdź z nami, na co warto zwrócić uwagę!   

Chcesz podgrzać obiad przywieziony z domu lub zagotować wodę na herbatę lub kawę? Jeżeli jesteś na działce albo w innym miejscu, gdzie nie masz dostępu do prądu, w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie kuchenek gazowych – od lat stosowane są jako kuchenki turystyczne, również w trakcie biwaków lub innych wypraw. W sklepach można znaleźć dużo różnych kuchenek tego rodzaju – jaka z nich będzie najlepsza?

Przede wszystkim na działkę, gdzie też zwykle nie ma potrzeby zbierania ze sobą sprzętu do domu i można zostawić go na miejscu, nie trzeba zwracać tak dużej uwagi na wielkość oraz wagę kuchenki, co z kolei ma duże znaczenie wtedy, gdy planuje się wyprawę w teren. Wobec tego może być to turystyczna kuchenka określana jako nastawna. Składa się zwykle z jednego albo z dwóch palników gazowych, takich samych jak w zwykłych kuchenkach. Są one wykończone metalowym rusztem, zamykane przez klapkę i mają również gałki do regulacji płomienia.

Kuchenka tego rodzaju jest podłączana do butli gazowej na gaz LPG – można wykorzystać zarówno butle turystyczne – kempingowe, które przeważnie mają po 2-3 kg, ale można też wybrać pełnowymiarowe butle gazowe, które mają po 11 kg i wystarczą na dłuższy czas. Podłączenie wykonuje się przez dołączone do kuchenki przewody i zawory.

Jeżeli również interesuje cię zakup takiej gazowej kuchenki turystycznej, pamiętaj o tym, aby wybrać model nowy i na gwarancji – jeżeli kupujesz kuchenkę używaną, istnieje ryzyko, że ma usterki, dlatego lepiej dopłacić i mieć pewność, że sprzęt będzie całkowicie sprawny. Także warto zwrócić uwagę na wykończenie kuchenki – najlepiej, aby była łatwa do utrzymania w czystości, stabilna oraz posiadała antypoślizgowe nóżki. Plusem będzie też zabezpieczenie przeciw wypływowe gazu.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(57) "Kuchenka turystyczna na działkę – jaki model wybrać?" ["meta_desc"]=> string(116) "W sklepach można znaleźć dużo różnych turystycznych kuchenek tego rodzaju – jaka z nich będzie najlepsza? " ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(19) "Sprzęt turystyczny" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-15.3808593728589" ["lng"]=> string(17) "-4.81950128093537" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(true) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Kuchenka turystyczna na działkę – jaki model wybrać?

meta_keys:

meta_desc: W sklepach można znaleźć dużo różnych turystycznych kuchenek tego rodzaju – jaka z nich będzie najlepsza?

watermark:

interesting_places: Sprzęt turystyczny

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet: 1

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Kuchenka turystyczna na działkę – jaki model wybrać?

meta_keys:

meta_desc: W sklepach można znaleźć dużo różnych turystycznych kuchenek tego rodzaju – jaka z nich będzie najlepsza?

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: W sklepach można znaleźć dużo różnych turystycznych kuchenek tego rodzaju – jaka z nich będzie najlepsza?