google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Sport w Maroko

Królestwo religii muzułmańskiej, bogata historia czy przepyszna kuchnia. To nie  wszystko co ten kraj ma nam do zaoferowania. Maroko może nam zaoferować dużo możliwości wypoczynku - zwłaszcza aktywnego.

Sport w Marokosport w Maroko

fot. mat. prasowe

W Maroku można wypoczywać na wiele sposobów, nie tylko leżąc na plaży. Bogata infrastruktura sportowa oferuje wiele dyscyplin, które bez problemu można uprawiać w trakcie urlopu. Miłośnicy górskich wędrówek mogą z powodzeniem wybrać się na zbocza Atlasu Wysokiego, Średniego oraz Antyatlsu, natomiast zagorzali zwolennicy sportów wodnych z pewnością nie będą się nudzić, gdyż wybrzeże atlantyckie jest bardzo długie i zaopatrzone w doskonałą bazę sportową (narty wodne, skutery, rowery wodne, nurkowanie, paralotnie). Najbardziej uznane sporty wodne to surfing i windsurfing, a silne wiatry na wybrzeżu i wysokie fale idealnie nadają się do ich uprawiania.

Centrum windsurfingu jest As-Sawira zwana miastem wiatrów, a spokojna zatoka Agadiru pozwoli na stawianie pierwszych kroków w tej dyscyplinie. Marokańskie pustkowia to także doskonały teren dla miłośników jazdy terenowej. Zorganizowane eskapady samochodów terenowych są w ofercie wielu biur i agencji turystycznych, a popularnością cieszy się także podróżowanie na quadach. W ważniejszych ośrodkach turyści mają do dyspozycji stadniny koni, natomiast niezwykle egzotyczne i lubiane są przejażdżki po piaszczystych wydmach na grzbietach wielbłądów. Poganiaczy wielbłądów można spotkać wszędzie, gdzie są turyści. Bardziej wyrafinowani wczasowicze mogą zagrać w golfa na świetnie przygotowanych polach lub poćwiczyć grę w tenisa ziemnego na przyhotelowych kortach. Doskonałym środkiem podróżowania w górach jest rower, a wypożyczalnie tego sprzętu można znaleźć we wszystkich miejscach związanych z turystyką. Wiele atrakcji zostało przygotowanych dla dzieci, np.: Safari – wycieczka w góry Atlasu Średniego, gdzie można zobaczyć dzikie małpy. W głębi kraju organizowane są spływy kajakami i tratwami po rzekach Atlasu Wysokiego, a popularny rafting cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów wypoczywających w Maroku.

Na północy Agadiru znajduje się idealne miejsce dla windsurferów zwane Killer Point. Jest to cypel, o który rozbijają się fale sprawiające groźne wrażenie, ale dla miłośników tego sportu to idealne miejsce na podwyższenie adrenaliny. Podobnym miejscem surfingowym są tzw. Boilers, w tym przypadku urozmaicone pozostałościami statku, który utknął na mieliźnie i wystaje ponad wodę. Bardzo duże fale uchodzą w tym miejscu za najlepsze na wybrzeżu.

Maroko to kraj, który przyciąga bogatą różnorodnością zarówno ...

Podczas pobytu w Maroko można zwiedzić kilka ciekawych ...

Dla Europejczyków to okazja do poznania nieodległego orientu. ...

O stolicy Maroka mówi się, że jest przede ...

Turystyczny lider Maroka, który według wielu turystów pod ...

https://veturo.pl/article/2676/sport-w-maroko-atkywny-wypoczynek/