google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Magdeburg - atrakcje turystyczne

Magdeburg – stolica Saksonii-Anhalt może nie należy do najpiękniejszych architektonicznie miast Niemiec, ale zasługuje na uwagę ze względu na kilka atrakcji turystycznych.

Magdeburg - atrakcje turystyczneMagdeburg

fot. pixabay.com

Magdeburg stał się ważny, gdy w X wieku cesarz Otto I wybrał go na swoją główną rezydencję, niemniej utrapieniem stały się liczne wojny i zniszczenia, nękające miasto przez kolejne stulecia. Mieszkańcy Magdeburga dalej czczą swojego patrona, który pochowany jest w najważniejszym zabytku miasta – katedrze św. Maurycego i św. Katarzyny, dlatego jeśli komuś nie przeszkadza zwiedzanie obiektów sakralnych, powinien dodać świątynię do planu wycieczki. Wielka gotycka konstrukcja, budowana od XIII wieku potrafi wywrzeć wrażenie rozmiarami, dosyć surowym wnętrzem, zabytkami sztuki sakralnej i historycznym grobem Ottona I. Ogrom katedry najlepiej ocenić z Domplatz, gdzie wśród pospolitych budynków wyróżnia się tzw. Zielona Cytadela o wzbudzającej zdziwienie architekturze.

Warto także zdecydować się na wędrówkę po Alter Markt, gdzie budynkiem wartym uwagi jest ratusz, powędrować do Muzeum Historii Kultury i zobaczyć rzeźbę przedstawiającą słynnego Jeźdźca Magdeburskiego. Magdeburg jest dobrym miejscem na wypróbowanie regionalnej kuchni, gdyż okolice placu Hasselbachplatz pełnią funkcję zagłębia gastronomicznego oraz zamieniają się dwa razy do roku w wielkie przestrzenie widowiskowe „Hassel Night Line”.

Warto także przespacerować się nad Łabę, gdzie most zwodzony prowadzi wprost na przepiękną wyspę-park Rotehorn i tam można wypocząć po trudach zwiedzania.

Stolica Niemiec to jedno z najpopularniejszych miejsc do ...

Mówiąc o Bawarii, mamy na myśli przede wszystkim ...

Mało kto wie, ale Norymberga bywa określana mianem ...

Czy jesienią lub zimą jest sens wybrać się ...

Trasa prowadzi z Berlina przez Brandenburgię i region Meklemburgia-Vorpommern do ...

https://veturo.pl/article/2684/niemcy-magdeburg-ciekawe-miejsca-atrakcje-zabytki-zwiedzanie/