Weekend w SPA nie musi być drogi!

Weekendowy wypad do ośrodka SPA to świetny pomysł na połączenie relaksu i wypoczynku z troską o własne zdrowie. Jak znaleźć ciekawe propozycje pobytu w SPA i wartościowe zabiegi, a jednocześnie nie uszczuplić zbytnio zawartości portfela?

Polacy są coraz bardziej świadomi, jak ważny jest zdrowy tryb życia – właściwa dieta i dbałość o dobrą kondycję organizmu zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Z tego też między innymi wynika popularność ośrodków SPA. Wyróżniamy różne rodzaje takich obiektów, na przykład:
dzienne SPA,
SPA medyczne – usługi SPA w ramach medycyny konwencjonalnej oraz alternatywnej pod okiem dyplomowanego specjalisty,
SPA uzdrowiskowe – wykorzystujące wody lecznicze: mineralne, termalne lub morskie,
hotele SPA – łączące w sobie cechy tradycyjnego obiektu noclegowego z resortem SPA.
Ten ostatni typ należy do najpopularniejszych, najczęściej spotykanych i najchętniej odwiedzanych ośrodków tego rodzaju. Wśród ofert przygotowanych przez kurorty możemy znaleźć atrakcyjne pakiety i promocje.

Jak znaleźć niedrogie SPA?
Przede wszystkim na dłuższy czas przed planowanym wyjazdem warto zacząć przeglądać promocje i pakiety dostępne na stronach zbierających propozycje różnych ośrodków i hoteli, a także na portalach oferujących kody rabatowe. Zniżki pozwalające uzyskać atrakcyjne upusty w kategorii turystyka i rekreacja na przykład znajdziesz tutaj. Rabaty w tego typu promocjach mogą sięgać kilkudziesięciu procent. Warto mieć na uwadze, że są to często oferty na wybrany okres czy obejmujące określony z góry pakiet zabiegów.
Ciekawe promocje można znaleźć zarówno na portalach grupujących oferty rozmaitych typów hoteli, jak i na witrynach poświęconych wyłącznie tematyce resortów SPA. W sieci można znaleźć noclegi w hotelach SPA zaczynające się od 65 zł, a za niecałe 100 zł swoje propozycje prezentują już hotele trzygwiazdkowe. Oczywiście zwróćmy uwagę, jakie usługi wliczone są w cenę za nocleg. Na przykład w Hotelu Adam & SPA w Kudowie Zdroju nieodpłatnie i bez ograniczeń można korzystać z basenu z biczami wodnymi i gejzerem, z łóżek do hydromasażu, jacuzzi i łaźni parowych. Jednak już zabiegi przeprowadzane przez specjalistów są dodatkowo płatne. Hotel oferuje też różne pakiety.

Niektóre strony proponują ograniczone czasowo oferty w rodzaju rabatów określonej wysokości na pobyt w danym hotelu. W ten sposób możemy wybrać jeden z pakietów zabiegów i w każdym przypadku skorzystać z oferty promocyjnej. W hotelu Havet w Dźwirzynie nad Bałtykiem mamy do wyboru między innymi atrakcyjny cenowo pobyt w ramach programu „Relaks nad morzem”, a także bardziej wyspecjalizowane oferty. Kuszącą propozycją na ożywiający, zdrowy relaks jest na przykład pakiet „Miks masaży”, w skład którego wchodzą masaż kamieniami wulkanicznymi, masaż całego ciała i masaż tybetański z elementami akupunktury. Do wyboru mamy także zestawy składające się z 5, 10, 15, 20 lub 30 różnych form leczenia. Kuracja testowa 5 zabiegów to dobry pomysł na weekendowy wyjazd prozdrowotny, a wśród dostępnych opcji zabiegów leczniczych mamy między innymi terapię okładami borowinowymi, łaźnię turecką, terapię ultradźwiękami, elektro-, magneto-, lasero-, światło- czy sonoterapię.

Z rodziną lub przyjaciółmi taniej
Na stronach poświęconych tej tematyce można znaleźć rozmaite pakiety zabiegów dla dwojga, dla rodziny z dziećmi czy też przyjaciół udających się na wspólny wypoczynek.

Przykładowo atrakcyjna cenowo oferta rodzinna na weekend w Z-Hotel Business & SPA w Otwocku obejmuje dwa noclegi, dwa śniadania oraz limit gotówkowy do wykorzystania w hotelowej restauracji, nieograniczony wstęp do strefy wellness, półgodzinną lekcję pływania dla dzieci, możliwość wypożyczenia rowerów, wstęp do sali zabaw dla najmłodszych i 15% rabatu na zabiegi. Pakiet przygotowany jest dla rodziców z jednym lub dwojgiem dzieci. Oferta dwudniowa dla par obejmuje z kolei nie tylko wstęp do strefy wellness, ale także seans w łaźni błotnej, masaż aromaterapeutyczny, zabieg na okolice oczu, wypoczynek w pokoju relaksu oraz kolację dla dwojga.

Weekendowe pakiety dla dwóch osób również mogą być atrakcyjnym pomysłem. Na przykład Hotel „4 Pory Roku” w Krynicy-Zdroju oferuje weekendowy program pod kuszącą nazwą „Kawa z mlekiem”. Obejmuje on nawilżający zabieg na twarz z kozim mlekiem, zabieg kawowy na ciało, kąpiel w kozim mleku oraz masaż relaksacyjny świecą. Inny zestaw – „Witaminowa bomba” – to z kolei tak „smakowite” zabiegi jak alginatowa maska na twarz z owoców leśnych, zabieg na ciało z żelową maską z kiwi oraz relaksacyjny masaż ciepłym olejkiem aromatycznym.

Weekend w SPA to dobry pomysł na przyjemne i korzystne dla urody spędzenie czasu. I wcale nie musi być on kosztowny – wystarczy poszukać interesujących pakietów i rabatów oraz ofert specjalnych dla par, rodzin czy grup.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(54) "Weekend w SPA nie musi być drogi! - dobre i tanie SPA" ["meta_desc"]=> string(132) "Jak znaleźć ciekawe propozycje pobytu w SPA i wartościowe zabiegi, a jednocześnie nie uszczuplić zbytnio zawartości portfela? " ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(23) "Anna Zielińska-Hoşaf " ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-8.43749999882548" ["lng"]=> string(17) "-6.74316774596852" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Weekend w SPA nie musi być drogi! - dobre i tanie SPA

meta_keys:

meta_desc: Jak znaleźć ciekawe propozycje pobytu w SPA i wartościowe zabiegi, a jednocześnie nie uszczuplić zbytnio zawartości portfela?

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: Anna Zielińska-Hoşaf

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Weekend w SPA nie musi być drogi! - dobre i tanie SPA

meta_keys:

meta_desc: Jak znaleźć ciekawe propozycje pobytu w SPA i wartościowe zabiegi, a jednocześnie nie uszczuplić zbytnio zawartości portfela?

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Anna Zielińska-Hoşaf

meta_desc: Jak znaleźć ciekawe propozycje pobytu w SPA i wartościowe zabiegi, a jednocześnie nie uszczuplić zbytnio zawartości portfela?