google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Safranbolu - atrakcje turystyczne

Safranbolu – niemalże alpejskie krajobrazy i piękno osmańskich rezydencji zbudowanych z muru pruskiego są tak urzekające, że każdy, kto ma przyjemność gościć w tym niezwykłym miejscu pragnie zostać kilka dni dłużej. 

 Safranbolu - atrakcje turystyczneSafranbolu, Turcja

fot. mat. prasowe

Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest pieczołowicie odrestaurowane, słynie z garbarstwa, wyrobów miedzianych i żelaznych oraz wykwintnych restauracji, obok których zawsze unosi się zapach szafranu i wielu innych aromatycznych przypraw.

Turyści najczęściej pojawiają się w najstarszej dzielnicy Carsi z trudną do wymienienia liczbą zabytków. Wyjątkowy klimat można wyczuć na głównym placu, gdzie wznoszą się XVII-wieczne osmańskie łaźnie Cinci Hamami z marmurowymi wnętrzami oraz swój początek biorą stare uliczki pełne domów o pastelowych, przybrudzonych kolorach. Do odwiedzin wymyślnymi przedmiotami zachęcają tradycyjne, porośnięte winoroślą bazary, natomiast wyjątkową architekturą przyciąga XVII-wieczny meczet Koprulu Mehmet Pasa Camii i Izzet Mehmet Pasa Camii z XVIII stulecia, którego kopuła unosi się ponad dachami domów.

Warto jeszcze odwiedzić tzw. Dom Gubernatora – typowy przykład osmańskiej rezydencji i przespacerować się na szczyt wzgórza Kidirlik Parki – najlepszy punkt widokowy.

Gordion – nieopodal miejscowości Polatli znajdują się interesujące ...

Kapadocja – to unikalna w skali świata magiczna ...

Któż z nas nie słyszał o legendarnej Troi? Rozsławiona przez ...

Alanya – miasto sięgające historią czasów hellenistycznych, które ...

Marmaris jest malowniczo położonym kurortem wakacyjnym Wybrzeża Egejskiego ...

https://veturo.pl/article/2716/Turcja-Safranbolu-atrakcje-ciekawe-miejsca/