google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Warszawa dla dzieci. Najciekawsze atrakcje w mieście

Bez wątpienia Warszawa jest jednym z tych miast na mapie Polski, gdzie na maluchy czeka wiele ciekawych atrakcji. Wyjątkowe pałace i zamki, znane muzea, centra rozrywki oraz teatry, a ponadto wspaniałe parki z placami zabaw i wiele ciekawych wydarzeń skierowanych do najmłodszych.

Warszawa dla dzieci. Najciekawsze atrakcje w mieścieWarsztaty teatralne dla dzieci, Warszawa

fot. mat. prasowe

Gdy pogoda dopisuje, warto przede wszystkim poświęcić czas na zobaczenie ciekawych zabytków stolicy Polski. Na uwagę zasługuje przede wszystkim zabytkowe Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim, barokowo-klasycystyczny Zamek Królewski oraz Kolumna Zygmunta III Wazy, ale również malownicze Łazienki Królewskie, gdzie można karmić łabędzie, wiewiórki i popływać gondolami. Na swoją listę warto wpisać Pałac Kultury, a w szczególności jego tarasy widokowe, które prezentują wspaniałą panoramę całego miasta. Gdy ma się więcej czasu, trzeba zobaczyć też pałac w Wilanowie.

Jednym z wyjątkowych miejsc w stolicy jest też Miejski Ogród Zoologiczny znajdujący się na prawym brzegu Wisły. Mieszka tutaj przeszło 5 tysięcy gatunków zwierząt, a dla dzieci przygotowano tutaj także specjalne „Baśniowe Zoo”, gdzie można pogłaskać i nakarmić zwierzęta.

Nie można zapomnieć o Centrum Nauki Kopernik – jeżeli chodzi o atrakcje dla dzieci w Warszawie, to właśnie ono jest jednym z najczęściej odwiedzanych centrów. Można tutaj zapoznać się z tym, jak działa świat poprzez interesujące eksperymenty i przystępne dla maluchów prezentacje – to świetna zabawa, także dla dorosłych! Przy obiekcie działa planetarium Niebo Kopernika, w którym można oglądać projekcje nieba na specjalnym sferycznym ekranie.

Jeżeli z kolei szukasz bardziej kultur lanych rozrywek, weź pod uwagę teatry – w Warszawie można wybrać się na spektakl już z jednorocznym maluchem. Organizowane są też różnego rodzaju warsztaty teatralne dla dzieci oraz innego rodzaju wydarzenia, które pozwalają dziecku na bliższe zetknięcie się z kulturą. Ponadto warto śledzić strony prezentujące aktualne wydarzenia kulturalne dla dzieci.

Szukasz pomysłu, jak w ciekawy sposób spędzić weekend? ...

Historia Polski robi niesamowite wrażenie zarówno na Polakach, ...

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla bliskiej osoby to spore ...

Spacerowanie to jedna z przyjemniejszych form poznawania miasta. ...

Kiedy przechadzamy się alejkami Łazienek Królewskich w Warszawie, ...

Park rozrywki Julinek jest największą tego typu atrakcją ...

nocleg

gastronomia

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/2720/warszawa-dla-dzieci-atrakcje-warsztaty-teatry/