Ekscytujące spotkania z przeszłością we Wrocławiu

Giełdy staroci stanowią wyjątkowo ekscytujące wydarzenia i zawsze przyciągają mnóstwo ludzi. Miejsca te są chętnie odwiedzane nie tylko przez kolekcjonerów pragnących powiększyć swoje zbiory ale także przez mieszkańców zainteresowanych historią i turystów.

Dzięki ogromnej różnorodności towarów każdy jest w stanie zaleźć coś idealnego dla siebie lub swoich bliskich. Znajdują się na nich przeróżne towary: meble, srebra, porcelana, biżuteria, stare zabytki, lampy oraz wiele, wiele innych. Miastem mogącym poszczycić się takimi interesującymi imprezami jest Wrocław. Odbywa się tu kilka giełd staroci, wśród których wyjątkowo lubiana jest giełda przed Halą Stulecia, która nazywana bywa Giełdą pod Iglicą.

Pomysł na rodzinne spędzenie czasu
Jak wiadomo zachowanie dobrych relacji rodzinnych jest niezwykle ważne. Każda chwila spędzona z bliskimi osobami jest bezcenna. Dorośli, którzy mają małe dzieci czasem mają problem z zapewnieniem atrakcji dla swoich pociech. Maluchom szybko nudzą się spacery, oglądnie bajek czy gry planszowe. Doskonałym myślą jest zainteresowanie najmłodszych historią. Bywa, że zwiedzanie muzeum nie cieszy się wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci i kojarzy się im niestety z czymś nudnym. Idealnym rozwiązaniem jest zabranie brzdąców na giełdę staroci. Niepowtarzalne i wspaniała atmosfera panująca na tym wydarzeniu sprawi, że dzieci będą zaintrygowane a wycieczka na pewno im się spodoba. Będzie to dla nich ekscytująca podróż w czasie, która pozostanie w ich pamięci na długi czas. Maluchy zawsze są bardzo dociekliwe dlatego po zobaczeniu niecodziennego przedmiotu będą zadawać pytania a wtedy można opowiedzieć im kilka historycznych opowiadań bez perspektywy ich zanudzenia. Mając dużo szczęścia mamy szansę nabyć na giełdzie zabytkowe zabawki. Dzieciństwo mamy tylko jedno dlatego należy je urozmaicać swoim pociechom tak by zapamiętały je na długie lata. Dodatkowo dorośli mogą znaleźć coś wspaniałego dla siebie dzięki przeogromnej ilości znajdujących się tam przedmiotów. Wystarczy tylko wybrać się na to właśnie wydarzenie!

Zainteresowanie wśród kolekcjonerów
Giełdy staroci zawsze przyciągają wielu pasjonatów zbieractwa. Kolekcjonerstwo to pasja rozwijająca się już od najmłodszych lat.Najczęściej zbierane przedmioty to znaczki, monety, odznaki, broń, guziki, pocztówki, a nawet rzeczy związane z piwem czy goleniem. Takie giełdy to doskonała szansa aby obejrzeć dokładnie przedmiot będący obiektem naszego zainteresowania. Tym samy dane jest nam ocenić stan i autentyczność danego waloru. Kupowanie antyków przez internet jest ryzykowne i niestety nie daje takich perspektyw. Dodatkowym atutem giełd staroci jest możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Umożliwia to poszerzenie wiedzy w danej dziedzinie, wymianę poglądów i doświadczeń. „W dalszym ciągu to właśnie na giełdach można upolować prawdziwe perełki – podkreśla Mariusz Sondej z antykwariatu Antyczek. Niemniej jednak aby zrealizować plan zdobycia rarytasu kolekcjonerskiego, na giełdzie powinniśmy pojawić się we wczesnych godzinach porannych i uważnie przyglądać się oferowanym towarom, bo niekiedy za piękną fasadą kryć może się dobrze zrobiona podróbka…”

Dogodne położenie
Giełda odbywa się na placu pomiędzy Halą Stulecia, a wrocławską Iglicą. Jest to wygodne położenie umożliwiające poznanie zabytków i zwiedzenie terenów zielonych Wrocławia. Hala Stulecia dawniej zwana Halą Ludową to obiekt widowiskowo-sportowy znajdujący się we Wrocławiu, w dzielnicy Śródmieście, na osiedlu Zalesie, przy parku Szczytnickim. Jest ona znana w całej Polsce jako unikatowa atrakcja turystyczna wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Została zaprojektowana przez znakomitego architekta Maksa Berga i jest uznana za jedno ze wspaniałych dzieł architektonicznych. Do dziś wspaniale służy mieszkańcom miasta oraz gościom odwiedzającym Wrocław. Często odbywają się tu liczne wydarzenia kulturowe dzięki czemu przyciąga mnóstwo zaciekawionych turystów. Iglica czyli stalowa konstrukcja znajdująca się na placu przed Halą, jest wizytówką Wrocławia. Każdy podróżnik odwiedzający stolicę Dolnego Sląska powinien mieć w planach także obejrzenie tego obiektu. Odwiedziny i przechadzka po giełdzie staroci pod Halą będzie zatem połączenie przyjemnego z pożytecznym, zapewniając przy tym niezapomnianych wrażeń wprost z czasów naszych dziadków, babć i prababć.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(85) "ciekawe miejsce we Wrocławiu - giełda staroci - Wrocław, Dolny Śląsk - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(185) "Giełda odbywa się na placu pomiędzy Halą Stulecia, a wrocławską Iglicą. Jest to wygodne położenie umożliwiające poznanie zabytków i zwiedzenie terenów zielonych Wrocławia." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(51.10684474407999999812091118656098842620849609375) ["lng"]=> float(17.077324388051099646190778003074228763580322265625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: ciekawe miejsce we Wrocławiu - giełda staroci - Wrocław, Dolny Śląsk - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Giełda odbywa się na placu pomiędzy Halą Stulecia, a wrocławską Iglicą. Jest to wygodne położenie umożliwiające poznanie zabytków i zwiedzenie terenów zielonych Wrocławia.

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: ciekawe miejsce we Wrocławiu - giełda staroci - Wrocław, Dolny Śląsk - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Giełda odbywa się na placu pomiędzy Halą Stulecia, a wrocławską Iglicą. Jest to wygodne położenie umożliwiające poznanie zabytków i zwiedzenie terenów zielonych Wrocławia.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Giełda odbywa się na placu pomiędzy Halą Stulecia, a wrocławską Iglicą. Jest to wygodne położenie umożliwiające poznanie zabytków i zwiedzenie terenów zielonych Wrocławia.