Bułgaria, plaża

Bułgarskie kurorty nadmorskie

Złote Piaski – drugi po Słonecznym Brzegu najsłynniejszy kurort Bułgarii, położony kilkanaście km od Warny. Największe walory tego miejsca to przede wszystkim gorące morze, złote piaski (stąd nazwa), piękny las, lecznicze źródła mineralne oraz również wszelkiego rodzaju atrakcje sprzyjające ciekawemu spędzaniu wolnego czasu.

Turyści będą mogli korzystać między innymi z kasyn, restauracji, parków wodnych i kortów tenisowych. Dla rodzin z dziećmi przygotowane są specjalne place zabaw i wesołe miasteczka, w których miłe chwile spędzą także dorośli. Aktywny wypoczynek można powiązać z leniuchowaniem na plażach, co jak najbardziej odpowiada wielu wczasowiczom. Piękna i bardzo szeroka plaża sprzyja kąpielom słonecznym i morskim, natomiast kilkaset większych i mniejszych kompleksów hotelowych znajdujących się bezpośrednio przy plażach lub wtapiających się w las gwarantuje komfortowy wypoczynek. Poza spędzaniem wolnego czasu nad wodą warto wybrać się do oddalonego o ok 4 km od Złotych Piasków monastyru Aładża, najsłynniejszego klasztoru skalnego w Bułgarii oraz zwiedzić  słynne katakumby, w których znaleziono przedmioty związane z historią tego miejsca.

Św. Konstantyn i Helena – jeden z najstarszych kurortów na wybrzeżu od dawna cieszący się zainteresowaniem turystów, uchodzi za miejsce rewelacyjnie przystosowane do urlopu wypoczynkowego. Historia miasteczka wiąże się z Turkami, którzy znaleźli nad morzem ikonę św. Konstantyna i Heleny i uznając to za znak niebios wybudowali klasztor będący obecnie niebywałą atrakcją regionu. Liczne hotele z basenami oraz wspaniale rozbudowaną infrastrukturą turystyczną gwarantują komfortowy wypoczynek. Zadowoleni będą przede wszystkim rodzice z dziećmi, gdyż piaszczyste plaże idealnie nadają się do rodzinnego wypoczynku. Atrakcji nie zabraknie także dla miłośników sportów wodnych ponieważ kurort dysponuje dobrze zaopatrzonym zapleczem sportowym. Piękna okolica zatopiona jest w starym parku z cyprysami, liliami i drzewkami figowymi, w którym można odpocząć od słońca.  Dla odbycia kurażu i podreperowania zdrowia zalecane są znane na całym wybrzeżu źródła mineralne.

Albenamalowniczy kurort zajmuje najpiękniejszą część wybrzeża na północ od Warny. Na wspaniałej piaszczystej plaży osiągającej nawet 100 m szerokości nie będzie problemu ze znalezieniem idealnego miejsca do opalania, a wspaniały widok umilą piaszczyste wydmy chroniące od wiatru wypoczywających. W czasie sezonu tłoczno jest w tym kurorcie, ale sprzyja to sympatycznej atmosferze, która nigdy nie gaśnie za sprawą dyskotek i tawern czynnych przez całą noc. Turyści chcący aktywnie spędzić swój urlop mają do dyspozycji baseny, mogą pływać na nartach wodnych, żaglówkach, uprawiać windsurfing, miłośnicy nurkowania znajdą coś dla siebie, a na stałym lądzie można pograć w tenisa, minigolfa, kręgle czy siatkówkę plażową.

Czajka – jest jednym z kompleksów wakacyjnych, który co roku przyciąga turystów szukających wymarzonego wypoczynku. Na wspaniałych plażach wypoczywać będą dorośli, a dzieci spędzą cudowne chwile w mini-pociągu, na basenach ze zjeżdżalniami, jeżdżąc na kucykach, oglądając przedstawienia kukiełkowe czy bawiąc się w dyskotekach dla maluchów.

Kraniewo – kurort rozciągający się nad malowniczą zatoką w kształcie podkowy, znany z długiej plaży, na której wypoczynek będzie niezwykle przyjemny. Morze w tym miejscu jest płytkie, z czego najbardziej zadowolone będą dzieci i miłośnicy uprawiania sportów wodnych. Romantyczne wieczory spędzone w wakacyjnej atmosferze mogą umilić spacery do pobliskiej Albeny, pełnej lokali gastronomicznych i dyskotek.

Bałczik – miasto słynie z wspaniałego portu, w którym można obserwować fascynujące ławice małych rybek. Miejscowe plaże znane są stąd, że przy odpowiednim oświetleniu wytwarzają charakterystyczną, srebrną poświatę, a wybrzeże w związku z tym określane jest Srebrną Riwierą. Centrum miasta, po którym można przechadzać się wieczorami jest spokojne i przyjazne, a luksusowe hotele wkomponowane w malowniczy krajobraz zapewniają komfortowy wypoczynek.

Biała – kurort charakteryzuje się pięknymi, piaszczystymi plażami oraz otaczającym je wspaniałym lasem. W miejscowości tej można degustować do woli lokalnego wina Dimiat i rozkoszować się w królewskich potrawach. Wieczory przetańczone w pobliskiej, znanej na całą Bułgarię dyskotece w Obzorze z pewnością na długo zapadną w pamięci.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(62) "Bułgaria - nadmorskie kurorty - miasta nad morzem - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(113) "Bułgarskie kurorty nadmorskie przyciągają turystów z całej Europy. Na veturo.pl poznasz najciekawsze z nich." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "Redakcja" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(43.09135649806619738910740124993026256561279296875) ["lng"]=> float(27.817382808624099510552696301601827144622802734375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "BGR" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Bułgaria - nadmorskie kurorty - miasta nad morzem - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Bułgarskie kurorty nadmorskie przyciągają turystów z całej Europy. Na veturo.pl poznasz najciekawsze z nich.

watermark:

interesting_places:

author: Redakcja

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Bułgaria - nadmorskie kurorty - miasta nad morzem - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Bułgarskie kurorty nadmorskie przyciągają turystów z całej Europy. Na veturo.pl poznasz najciekawsze z nich.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Redakcja

meta_desc: Bułgarskie kurorty nadmorskie przyciągają turystów z całej Europy. Na veturo.pl poznasz najciekawsze z nich.