Nairobi, Kenia

Nairobi – atrakcje turystyczne

Nairobi to młode miasto, w którym jednak ciężko się zakochać, a już na pewno nie od pierwszego wejrzenia. Mimo młodości nie jest bowiem piękne, a przybysze często narzekają na brak charakteru czy swoistej atmosfery.

Nierzadko zwraca się też uwagę na złą reputację Nairobi pod względem bezpieczeństwa, chociaż to ostatnie uległo poprawie. Jednocześnie jest to też miejsce tętniące życiem, pełne młodych Kenijczyków, za dnia spieszących do pracy, a nocą do klubów z dobrą muzyką. Spragnieni wrażeń wielbiciele safari z aparatem fotografi- cznym z pewnością nie zawiodą się, odbywając przejażdżkę po Parku Narodowym Nairobi.

Nairobi najczęściej jest traktowane głównie jako baza wypadowa na safari, mimo to warto zajrzeć tutaj do kilku ciekawych miejsc. Dwie główne arterie Nairobi to przecinające się Kenyatta Avenue i Moi Avenue. Pierwsza z nich to szeroka aleja, przy której rośnie szpaler drzew i krzewów. Nieopodal położony jest rynek, gdzie mieści się centrum konferencyjne Kenyatta (Kenyatta International Conference Centre, w skrócie KICC) – trudny do przeoczenia wieżowiec przypominający ściętą kolbę kukurydzy.

Po drugiej stronie rynku zobaczyć można pomnik Jomo Kenyatty z buławą w ręku oraz jego mauzoleum – budowlę w kształcie okręgu, gdzie został pochowany ten działacz niepodległościowy i polityk, uważany za ojca narodu kenijskiego. Obowiązuje tutaj zakaz fotografowania. Tuż obok mieści się siedziba parlamentu Kenii. Dla chętnych istnieje możliwość zajrzenia do środka i wizyty w galerii dla publiczności. Informacji o najbliższych sesjach parlamentu oraz o możliwości zwiedzania poza okresami obrad udzielają strażnicy, którzy także wydają przepustki. Jeśli chce się zwiedzać parlament z przewodnikiem, należy na samym początku uzgodnić cenę.

Nieopodal Nairobi znajdują się czczone przez Masajów – wzgórza Ngong. Ich nazwa wywodzi się z masajskiego określenia enkong’u emuny, co oznacza źródło nosorożców, i odnosi się do niewielkiego źródła tryskającego nieopodal miasteczka Ngong. Spacer szlakiem prowadzącym przez wzgórza pozwala cieszyć się widokami metropolii Nairobi z jednej strony i zagłębień Wielkiego Rowu Wschodniego z drugiej. Niestety, obecnie wzgórza nie cieszą się dobrą sławą ze względu na zdarzające się w okolicach napady rabunkowe.

Travelbook to Twój niezastąpiony towarzysz podróży. Wskaże najważniejsze atrakcje, podpowie, czego szukać poza głównymi szlakami, i wprowadzi w świat miejscowych obyczajów. Znajdziesz w nim opisy najciekawszych regionów i miast, a sprawdzone informacje praktyczne ułatwią zaplanowanie podróży. Przewodnik uzupełniają czytelne mapy, starannie dobrane zdjęcia i liczne ramki z ciekawostkami. Wszystko to w połączeniu z poręcznym formatem i atrakcyjną szatą grafi czną sprawia, że Travelbook to najlepszy wybór dla ciekawych świata.

Wykorzystano fragment przewodnika „Kenia”, wyd. Helion
Autor przewodnika: Ewa Serwicka
Redaktor prowadzący: Agnieszka Krawczyk
Redakcja: Urszula Czerwińska

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(79) "Nairobi - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, zwiedzanie - Kenia - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(133) "Nairobi najczęściej jest traktowane głównie jako baza wypadowa na safari, mimo to warto zajrzeć tutaj do kilku ciekawych miejsc." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(-1.302591097269460096441662244615145027637481689453125) ["lng"]=> float(36.8206787058091009612326161004602909088134765625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "KEN" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Nairobi - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, zwiedzanie - Kenia - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Nairobi najczęściej jest traktowane głównie jako baza wypadowa na safari, mimo to warto zajrzeć tutaj do kilku ciekawych miejsc.

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Nairobi - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca, zwiedzanie - Kenia - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Nairobi najczęściej jest traktowane głównie jako baza wypadowa na safari, mimo to warto zajrzeć tutaj do kilku ciekawych miejsc.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Nairobi najczęściej jest traktowane głównie jako baza wypadowa na safari, mimo to warto zajrzeć tutaj do kilku ciekawych miejsc.