google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Cudze chwalicie

Na pewno zasługiwaliśmy na naganę, gdy nie pamiętaliśmy, iż swój język mamy, gdy zachwycaliśmy się cyprysami, a nie potrafiliśmy wierzbami na miedzach polskich pól. Bajkopisarz i pedagog Stanisław Jachowicz z przekąsem pisał: Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie. Czy zmieniliśmy się?

Cudze chwaliciesamochód na mapie

fot. pixabay.com

Chyba nie do końca, bo np. więcej jest tych turystów, którzy z rozrzewnieniem wspominają zamki nad Loarą, nie mając czasu na odwiedzenie naszych w Dolinie Pałaców w Kotlinie Jeleniogórskiej. A nie bez powodów nazwano ją Śląskim Elizjum. Wiemy o tym?

Wskazywanie ciekawych miejsc
Cyfrowa Platforma Turystyczna Veturo.pl przedstawiła ambitny plan: turystom otworzyć oczy nie tylko na to, co ciekawe poza granicami kraju, ale także w naszej ojczyźnie. I szybko okazało się, że jest co pokazywać. I to nie tylko trzydzieści zabytkowych, odrestaurowanych rezydencji w Karkonoszach. Na szczęście działania wojenne nie zniszczyły wszystkich cennych zabytków architektury, które obecnie powracają do dawnej świetności. W każdym regionie znajdzie się obiekt godny obejrzenia, zwiedzenia.

Korzystając z platformy Veturo, nie porzucajmy Internetu, spójrzmy na stronę: http://www.taniwynajemaut.pl/wlochy/piza/ i podejmijmy decyzję: ruszamy zagranicę, gdzie czeka na nas wiele obiektów do zwiedzenia, docierając do nich dostępnymi w wypożyczalniach samochodami, czy pozostajemy w kraju.

Włochy stale godne zainteresowania
Choć są przekonywujące argumenty do zwiedzania polskich zabytków, prezentowanych w coraz oryginalniejszy sposób, jak np. forty w Świnoujściu, nie zapominajmy, że wycieczki do Włoch wciąż gwarantują wiele doznań poznawczych i estetycznych.

Samochód wypożyczony z firmy reklamującej się jako taniwynajemaut.pl/wlochy/piza/ dowiezie nas do miejsc na długo wpisujących się w pamięć. Dużą tego zasługą są nie tylko zabytki, ale i to, w jakich warunkach je poznajemy. Przecież mówi się o włoskim niebie, niebie wyjątkowym, o wodzie, lazurowej wodzie, również gdzie indziej nie spotykanej, o przyrodzie, łąkach usianych kwitnącymi kwiatami, o wzgórzach z krzakami winorośli nie bez powodu i chętnie to potwierdzamy.

https://veturo.pl/article/2741/europa-wlochy-zwiedzanie-samochodem-atrakcje-rent-a-car/