Wyspy Kanaryjskie

Wakacje z rodziną na Wyspach Kanaryjskich

Prezentujemy siedem powodów, dla których Wyspy Kanaryjskie są idealnym miejscem na niezapomniane rodzinne wakacje. Poza wyjątkowymi, urzekającymi plażami, na wyspach archipelagu znajdziemy centra rozrywki, które dają rodzinom nieskończone możliwości wspólnego spędzania czasu: zoo, akwaria, ogrody botaniczne, najlepsze wodne i tematyczne parki rozrywki to tylko niektóre znaki jakości, które wyróżniają Wyspy Kanaryjskie pod względem rozrywki łączącej w sobie naukę i rekreację.

Zadziwiająca przyroda, którą można znaleźć na każdej z siedmiu wysp archipelagu oraz w otaczającym je tętniącym życiem morzu, sprawiają, że każdy dzień pobytu na Wyspach to przygoda, która odbywa się w miejscu “o najlepszym klimacie na świecie“. Dzięki stabilnej, łagodnej temperaturze, słońce świeci tutaj zazwyczaj przez cały rok.

Siedem wysp to siedem powodów, dla których warto wybrać tę destynację na następne rodzinne wakacje:

Niezapomniana wspólna przygoda
Najlepsze rodzinne wakacje na Wyspach Kanaryjskich zaczynają się w Internecie. Strona internetowa Theadventurestarts.com została stworzona z myślą o rodzicach, którzy chcą zaplanować wyjazd wspólnie z dziećmi. Na najmłodszych czeka siedem zabawnych postaci, które odpowiadają na pytania na temat Wysp i zapraszają do uczestnictwa w grach tematycznych.

Spacer po kolorowym piasku
Wyspy Kanaryjskie mają pochodzenie wulkaniczne, co wpływa na różnorodne zabarwienie piasku na plażach. Na wyspach można budować zamki z piasku, które są tak różne i niepowtarzalne, jak wszystkie 500 plaż – od ciągnących się poza horyzont białych  piasków obmywanych turkusową wodą po pełne uroku dzikie zatoki z ciemnymi strumieniami lawy biegnącymi do oceanu albo wcinającymi się w ląd zatoczki o złotych piaskach, otoczonych dziewiczą przyrodą. Plaże przyjazne rodzinom oferują pełne usługi ratowników, którzy czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających. Flamingo na wyspie Lanzarote, El Cotillo na Fuerteventurze, Amadores na Gran Canarii, Las Vistas na Teneryfie, Calera na La Gomerze, Charco Verde na La Palmie czy Cala de Tacorón na El Hierro to tylko niektóre z plaż, które zapewniają komfort całej rodzinie.

Bezpieczeństwo i europejskie standardy
Wyspy Kanaryjskie posiadają rozległą infrastrukturę hoteli, apartamentów i usług turystycznych, jak i również zapewniają poczucie bezpieczeństwa, które wiąże się z podróżowaniem do miejsc będących częścią Unii Europejskiej, przestrzegających europejskich standardów i zapewniających gościom rozwinięty system opieki zdrowotnej. Szeroki wachlarz udogodnień obejmuje katalog zajęć na świeżym powietrzu, w niepowtarzalnym i bliskim naturze otoczeniu.  Piesze wędrówki, jazda na rowerze i inne sporty, takie jak wspinaczki górskie, paralotniarstwo czy skoki na bungee to tylko wybrane propozycje. Zaledwie cztery godziny lotu samolotem dzielą przeciętną europejską stolicę od tej bajkowej krainy, zamieszkanej przez pogodnych, przyjaznych i gościnnych ludzi — miejsca, w którym człowiek żyje w zgodzie z naturą.

Zabawa w najlepszych parkach wodnych i parkach rozrywki
Ze względu na wysoki poziom wyposażenia, parki rozrywki na Wyspach Kanaryjskich należą do najlepszych w Europie. Najbardziej niesamowite i zakręcone atrakcje wodne, takie jak długie i szybkie zjeżdżalnie czy baseny z falami, wraz z rozległymi strefami relaksu, w których można w spokoju zażywać kąpieli słonecznych, gwarantują świetną zabawę i dreszczyk emocji zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wszystkie parki mogą pochwalić się nowoczesnymi, bezpiecznymi atrakcjami, uważnie nadzorowanymi przez liczne zespoły profesjonalnych ratowników. Parki rozrywki oferują także wodne atrakcje o niezwykłym wyglądzie i tematyce, w których małe dzieci czują się jak prawdziwe gwiazdy. Jeden z takich parków, Siam Park na Teneryfie, uznawany jest w skali międzynarodowej za najlepszy park tematyczny na świecie. Inne najpopularniejsze parki to Aquapark Costa Teguise na Lanzarote, Acua Water Park na Fuerteventurze oraz Sioux City  i Holiday World na Gran Canarii.

Parki pełne morskich i lądowych zwierząt
Zachwycające pokazy z udziałem orek i delfinów, organizowane w parkach wodnych na Wyspach Kanaryjskich, cieszą się szczególną popularnością wśród dzieci. Fascynację najmłodszych budzą także piękne kolekcje motyli oraz rodziny małp, krokodyli i słoni, które należą do najczęściej fotografowanych zwierząt spośród setek kręgowców i bezkręgowców żyjących obok siebie w swoich naturalnych środowiskach i doglądanych z troską oraz zaangażowaniem. Wyspy Kanaryjskie są domem dla największej liczby gatunków papug na świecie. Loro Parque (Teneryfa), Maroparque (La Palma), Aquarium Lanzarote oraz Oasis Park Fuerteventura należą do najchętniej odwiedzanych parków i ogrodów zoologicznych. Nie można także zapominać o Ogrodzie Kaktusów (Jardín de Cactus) na wyspie Lanzarote, stworzonym przy udziale Césara Manrique’a.

Dosięgnąć gwiazd
Wyspy Kanaryjskie są miejscem „spotkań z gwiazdami” — ze względu na uprzywilejowane położenie geograficzne oraz bezchmurne przez większą część roku niebo, o każdej porze roku jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwowania gwiazd. Warunki te doprowadziły do opracowania specjalnych przepisów w zakresie ochrony nieba nad Wyspami, określanej mianem „Rezerwatu Światła Gwiazd”. Wprowadzone przepisy ugruntowały pozycję archipelagu jako jednego z najlepszych miejsc na Ziemi do obserwowania kosmosu.

Dlatego założono najważniejsze obserwatoria astrofizyczne na półkuli północnej, wyposażone w instrumenty astronomiczne o znaczeniu światowym (ulokowane 2.400 m nad poziomem morza), co czyni Wyspy wyjątkowym miejscem pod względem astroturystyki. Turyści mogą uczestniczyć w nocnych wycieczkach z profesjonalnymi przewodnikami, gwarantującymi kosmiczne doświadczenia. Co więcej, teleskop GREGOR umieszczony na Teneryfie, czyli największy teleskop w Europie, oraz obserwatorium Roque de los Muchachos na La Palmie otwarte są dla zwiedzających i oferują wycieczki mające na celu szerzenie wiedzy o ich pracy.

Morze pełne życia
Ocean obmywający wybrzeże Wysp Kanaryjskich jest domem dla „innego świata”, pełnego tajemnic i tętniącego życiem. Zróżnicowane warunki panujące na dnie morskim oraz idealna temperatura wody sprawiają, że wody otaczające Wyspy stanowią naturalne środowisko życia dla ogromnej liczby gatunków fauny morskiej. Chcąc zobaczyć to na własne oczy i przeżyć niesamowite przygody, rodziny udają się do morskich rezerwatów, zakładają skafandry i nurkują, aby zgłębiać tajemnice dna morskiego. Jednak by zobaczyć delfiny, orki, grindwale i ogromne płetwale błękitne, żyjące w głębinach, najlepiej jest odpłynąć łódką z dala od brzegu i wpatrywać się w horyzont w poszukiwaniu tych fascynujących zwierząt. Statki odpływają z południowych wybrzeży Teneryfy  i Gran Canarii, a także z Costa Tazacorte na La Palmie oraz Costa de Valle Gran Rey na La Gomerze. To właśnie w tych miejscach najłatwiej jest wypatrzeć kaszaloty i żółwie morskie.

Powered by GetYourGuide

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(91) "Wyspy Kanaryjskie - co warto zobaczyć, zwiedzić - Hiszpania, rodzinne wakacje - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(170) "Poza wyjątkowymi, urzekającymi plażami, na wyspach archipelagu znajdziemy centra rozrywki, które dają rodzinom nieskończone możliwości wspólnego spędzania czasu" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(11) { ["address"]=> string(35) "V42P+77 Playa de Tasarte, Hiszpania" ["lat"]=> float(27.850732750478687904660546337254345417022705078125) ["lng"]=> float(-15.8642578103073930151367676444351673126220703125) ["zoom"]=> int(6) ["place_id"]=> string(27) "GhIJb6Lxn8nZO0ARNaCU_3-6L8A" ["city"]=> string(16) "Playa de Tasarte" ["state"]=> string(8) "Canarias" ["state_short"]=> string(2) "CN" ["post_code"]=> string(5) "35478" ["country"]=> string(9) "Hiszpania" ["country_short"]=> string(2) "ES" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "ESP" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Wyspy Kanaryjskie - co warto zobaczyć, zwiedzić - Hiszpania, rodzinne wakacje - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poza wyjątkowymi, urzekającymi plażami, na wyspach archipelagu znajdziemy centra rozrywki, które dają rodzinom nieskończone możliwości wspólnego spędzania czasu

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wyspy Kanaryjskie - co warto zobaczyć, zwiedzić - Hiszpania, rodzinne wakacje - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Poza wyjątkowymi, urzekającymi plażami, na wyspach archipelagu znajdziemy centra rozrywki, które dają rodzinom nieskończone możliwości wspólnego spędzania czasu

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Poza wyjątkowymi, urzekającymi plażami, na wyspach archipelagu znajdziemy centra rozrywki, które dają rodzinom nieskończone możliwości wspólnego spędzania czasu