Porto, Portugalia

Zakupy w Porto

W poszukiwaniu znanych, międzynarodowych marek warto przejść się po deptaku handlowym Rue de Santa Caterina, gdzie zlokalizowane jest m.in. centrum handlowe Via Catarina oraz wiele kawiarni, w tym jedna z najstarszych w Europie – słynna Café Majestic.

Duże, kryształowe lustra, skórzane krzesła i wszechobecnym marmur – to znak rozpoznawczy tego miejsca. W karcie znajduje się m.in. rabanadas, czyli grzanki z cukrem i cynamonem, będące regionalnym specjałem w Porto e Norte. Zazwyczaj w czwartki i soboty o godzinie 21:30 odbywają się tu koncerty fado, czyli tradycyjnych, smutnych pieśni o nieszczęśliwej miłości i przeznaczeniu. Można też zajrzeć do ogromnego, bo 13-piętrowego centrum handlowego El Corte Inglés w Vila Nova de Gaia.

Na Avenida da Boavista znajdziemy luksusowe marki (np. w kultowym sklepie Gatsby czy concept store portugalskiej sieci Fashion Clinic), jak również butiki portugalskich projektantów (np. Nuno Baltazara czy Katty Xiomara).

Najlepszym miejscem na zakup wina porto jest nadbrzeże Vila Nova de Gaia, gdzie znajdują się piwnice największych producentów tego trunku: Taylor’s Port, Sandeman, Ferreira, Porto Cálem czy Ramos Pinto. Warto skorzystać z organizowanych przez nich wycieczek połączonych z degustacją słodkiego, lecz mocnego wina porto. Miłośnicy zarówno wina, jak i historii, powinni odwiedzić muzeum Museu do Vinho do Porto, zlokalizowane na nadbrzeżu Porto w budynku dawnego składu wina. Ekspozycja prezentuje, jak handel winem wpłynął na rozwój portu oraz kulturowy, społeczny i architektoniczny wzrost miasta. 

Wyjątkowe souveniry znajdziemy w sklepie Portosigns (Rua da Alfândega 17 oraz Rua Infante D. Henrique 71), oferującym m.in. torby, portfele, paski i parasolki z korka, skórzane buty z wyhaftowanymi ludowymi motywami, czy ceramikę, w tym azulejo. Duży wybór tradycyjnych, portugalskich produktów posiada sklep Portucraft (Rua do Rosário 87), m.in. dżemy z fig i pomidorów, oliwę z oliwek oraz wina. Ciekawe, kultowe produkty portugalskie, w stylu vintage, oferuje A Vida Portuguesa (Rua Galeria de Paris 20). Można tu kupić gotowe zestawy prezentowe (np. wino porto z puszkami rybnymi, solą, mydłem i wodą kolońską) lub też wybrać coś z szerokiego asortymentu sklepu.

Świeże owoce, warzywa i kwiaty można znaleźć na głównym targu Porto – Mercado do Bolhão (Rua Formosa).

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(39) "Zakupy w Porto - Portugalia - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(143) "Najlepszym miejscem na zakup wina porto jest nadbrzeże Vila Nova de Gaia, gdzie znajdują się piwnice największych producentów tego trunku." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(41.15632434055699917507809004746377468109130859375) ["lng"]=> float(-8.6187744128590093595221333089284598827362060546875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POR" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Zakupy w Porto - Portugalia - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Najlepszym miejscem na zakup wina porto jest nadbrzeże Vila Nova de Gaia, gdzie znajdują się piwnice największych producentów tego trunku.

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Zakupy w Porto - Portugalia - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Najlepszym miejscem na zakup wina porto jest nadbrzeże Vila Nova de Gaia, gdzie znajdują się piwnice największych producentów tego trunku.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Najlepszym miejscem na zakup wina porto jest nadbrzeże Vila Nova de Gaia, gdzie znajdują się piwnice największych producentów tego trunku.