google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Szlak wiedeńskich kanałów

Podziemny świat austriackiej stolicy czyli system wiedeńskich kanałów dostępny jest ponownie dla zwiedzających. Sezon letni został rozpoczęty i przewodnicy czekają na żądnych przygód i niecodziennych wrażeń turystów.

Szlak wiedeńskich kanałówWiedeń, Austria

fot. mat. prasowe

W ubiegłym roku na tajemniczą wycieczkę szlakiem wiedeńskich kanałów wybrało się ponad 18 000 osób. Obejrzeli oni najstarszą część systemu kanalizacji Wiednia tzw. Cholerakanal, znajdujący się pod znanym turystom Karlsplatz.

Zwiedzający nie tylko mogą poczuć się jak na planie filmowym (tu kręcono bowiem w latach powojennych „Trzeciego człowieka” w reżyserii Carola Reeda), ale też uzyskują informacje na temat organizacji, działalności i stanu techniki Wiedeńskich Kanałów, czyli jednostki odpowiedzialnej za gospodarkę ścieków w austriackiej stolicy.

Zarówno znawcy jak i amatorzy systemów kanalizacyjnych mogą od 5. maja br. dosłownie zagłębić się w świat kanałów i podążyć śladem Orsona Wellesa alias Harry Lime’a.

Wiedeński system kanalizacji to jednak dużo więcej niż kulisy filmowe. Poprzez wybudowanie 180 lat temu kanału Cholerakanal, Wiedeń już wtedy określił swoją wiodącą rolę w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska.

„Wydajna i wysokiej jakości kanalizacja w Wiedniu, w kombinacji z jedną z najnowocześniejszych oczyszczalni ścieków w całej Europie, jest fundamentem funkcjonującej higieny miasta i istotnym współczynnikiem doskonałej jakości życia w Wiedniu”, podkreśla Ulli Sima, członek zarządu miasta ds. ochrony środowiska.

Dzieci poniżej dziesiątego roku życia, w towarzystwie osoby ...

Podczas pobytu w Dolinie Stubai koniecznie trzeba odwiedzić ...

Agnieszka Gleirscher, Polka, która od sześciu lat mieszka ...

Jedną z najbardziej popularnych tras rowerowych w Europie jest szlak ...

Cieszące się popularnością ośrodki sportów zimowych posiadają różnorodne ...

https://veturo.pl/article/2794/wieden-co-warto-zobaczyc-zwiedzic-wiedenskie-kanaly/