Wiedeń, Austria

Szlak wiedeńskich kanałów

Podziemny świat austriackiej stolicy czyli system wiedeńskich kanałów dostępny jest ponownie dla zwiedzających. Sezon letni został rozpoczęty i przewodnicy czekają na żądnych przygód i niecodziennych wrażeń turystów.

W ubiegłym roku na tajemniczą wycieczkę szlakiem wiedeńskich kanałów wybrało się ponad 18 000 osób. Obejrzeli oni najstarszą część systemu kanalizacji Wiednia tzw. Cholerakanal, znajdujący się pod znanym turystom Karlsplatz.

Zwiedzający nie tylko mogą poczuć się jak na planie filmowym (tu kręcono bowiem w latach powojennych „Trzeciego człowieka” w reżyserii Carola Reeda), ale też uzyskują informacje na temat organizacji, działalności i stanu techniki Wiedeńskich Kanałów, czyli jednostki odpowiedzialnej za gospodarkę ścieków w austriackiej stolicy.

Zarówno znawcy jak i amatorzy systemów kanalizacyjnych mogą od 5. maja br. dosłownie zagłębić się w świat kanałów i podążyć śladem Orsona Wellesa alias Harry Lime’a.

Wiedeński system kanalizacji to jednak dużo więcej niż kulisy filmowe. Poprzez wybudowanie 180 lat temu kanału Cholerakanal, Wiedeń już wtedy określił swoją wiodącą rolę w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska.

„Wydajna i wysokiej jakości kanalizacja w Wiedniu, w kombinacji z jedną z najnowocześniejszych oczyszczalni ścieków w całej Europie, jest fundamentem funkcjonującej higieny miasta i istotnym współczynnikiem doskonałej jakości życia w Wiedniu”, podkreśla Ulli Sima, członek zarządu miasta ds. ochrony środowiska.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(71) "Wiedeń - co warto zobaczyć - szlak wiedeńskich kanałów - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(84) "Będąc w Wiedniu warto zobaczyć i zwiedzić wiedeńskie kanały - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(48.20765299360289901642318000085651874542236328125) ["lng"]=> float(16.372375486001800481972168199717998504638671875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "AUT" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Wiedeń - co warto zobaczyć - szlak wiedeńskich kanałów - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Będąc w Wiedniu warto zobaczyć i zwiedzić wiedeńskie kanały - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wiedeń - co warto zobaczyć - szlak wiedeńskich kanałów - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Będąc w Wiedniu warto zobaczyć i zwiedzić wiedeńskie kanały - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Będąc w Wiedniu warto zobaczyć i zwiedzić wiedeńskie kanały - poleca veturo.pl