Berlin, Niemcy

Wycieczka po Berlinie

Zanim zaczniemy naszą berlińską przygodę warto zaopatrzyć się w przewodnik po Berlinie, z którym dokładnie zaplanujemy swoją wycieczkę. Berlin jest trzecim, co do wielkości miastem Unii Europejskiej i stolicą Niemiec.

Jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym i artystycznym. Jest miastem, w którym możemy obejrzeć wiele interesujących miejsc. Zabytki Berlina są znane nie tylko w Europie. Należą do nich: Brama Brandenburska, budynek Reichstagu – fascynująca architektura z widokiem na dzielnicę rządową i centrum Berlina, Mur Berliński, Pałac Charlottenburg, Ratusz, Nowa Synagoga. W centrum Berlina, w pięknym parku warto zobaczyć kompleks pałacowy- Zamek Bellevue, który kilkanaście lat temu został wyremontowany i odnowiony i teraz pełni funkcję prezydenckiej rezydencji.

Dla miłośników muzeów nie lada gratką jest berlińska wyspa muzeów, która znajduje się w samym centrum Berlina, w północnej części wyspy, nad rzeką Sprewą. Wyspa muzeów to jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata. Obejmuje Muzeum Pergamońskie, Stare Muzeum, Muzeum im.Bodego, Nowe Muzeum oraz Starą Galerię Narodową. W zbiorach znajdują się głównie eksponaty archeologiczne i dziewiętnastowieczne dzieła sztuki. Miłośników sztuki bizantyjskiej zachwycą zbiory zgromadzone w Muzeum im.Bodego. Oprócz tego można tam podziwiać bogatą kolekcję monet, rzeźby włoskie. Muzeum słynie także z charakterystycznej trójkątnej budowli, z wielką kopułą dominującą nad tą częścią wyspy. Wyspa jest wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Będąc w Berlinie koniecznie trzeba zobaczyć, bardzo charakterystyczną dla tego miasta, berlińską wieżę telewizyjną. Wstęp jest wprawdzie płatny, ale widoki, które zobaczymy z wieży widokowej zdecydowanie zrekompensują poniesiony wydatek i pozostaną w naszej pamięci na długie lata. W restauracji z obrotowym pierścieniem, który dokonuje pełnego obrotu wokół osi w ciągu pół godziny, zjemy smaczny posiłek lub napijemy się pysznej kawy.

Berlin jest znany nie tylko z zabytków, ale także, jako miasto rozrywki. Codziennie można wziąć udział w licznych imprezach kulturalnych i sportowych.

Powered by GetYourGuide

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(83) "Berlin - co warto zwiedzić w Berlinie - wycieczka po Berlinie - Niemcy - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(76) "Berlin - co warto zwiedzić i zobaczyć w stolicy Niemiec - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(15) "berlintravel.pl" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.5173911469124021778043243102729320526123046875) ["lng"]=> float(13.39782714657030027183282072655856609344482421875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "DEU" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Berlin - co warto zwiedzić w Berlinie - wycieczka po Berlinie - Niemcy - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Berlin - co warto zwiedzić i zobaczyć w stolicy Niemiec - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: berlintravel.pl

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Berlin - co warto zwiedzić w Berlinie - wycieczka po Berlinie - Niemcy - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Berlin - co warto zwiedzić i zobaczyć w stolicy Niemiec - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: berlintravel.pl

meta_desc: Berlin - co warto zwiedzić i zobaczyć w stolicy Niemiec - poleca veturo.pl