google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Wycieczka po Berlinie

Zanim zaczniemy naszą berlińską przygodę warto zaopatrzyć się w przewodnik po Berlinie, z którym dokładnie zaplanujemy swoją wycieczkę. Berlin jest trzecim, co do wielkości miastem Unii Europejskiej i stolicą Niemiec.

Wycieczka po BerlinieBerlin, Niemcy

fot. pixabay.com

Jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym i artystycznym. Jest miastem, w którym możemy obejrzeć wiele interesujących miejsc. Zabytki Berlina są znane nie tylko w Europie. Należą do nich: Brama Brandenburska, budynek Reichstagu - fascynująca architektura z widokiem na dzielnicę rządową i centrum Berlina, Mur Berliński, Pałac Charlottenburg, Ratusz, Nowa Synagoga. W centrum Berlina, w pięknym parku warto zobaczyć kompleks pałacowy- Zamek Bellevue, który kilkanaście lat temu został wyremontowany i odnowiony i teraz pełni funkcję prezydenckiej rezydencji.

Dla miłośników muzeów nie lada gratką jest berlińska wyspa muzeów, która znajduje się w samym centrum Berlina, w północnej części wyspy, nad rzeką Sprewą. Wyspa muzeów to jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych świata. Obejmuje Muzeum Pergamońskie, Stare Muzeum, Muzeum im.Bodego, Nowe Muzeum oraz Starą Galerię Narodową. W zbiorach znajdują się głównie eksponaty archeologiczne i dziewiętnastowieczne dzieła sztuki. Miłośników sztuki bizantyjskiej zachwycą zbiory zgromadzone w Muzeum im.Bodego. Oprócz tego można tam podziwiać bogatą kolekcję monet, rzeźby włoskie. Muzeum słynie także z charakterystycznej trójkątnej budowli, z wielką kopułą dominującą nad tą częścią wyspy. Wyspa jest wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Będąc w Berlinie koniecznie trzeba zobaczyć, bardzo charakterystyczną dla tego miasta, berlińską wieżę telewizyjną. Wstęp jest wprawdzie płatny, ale widoki, które zobaczymy z wieży widokowej zdecydowanie zrekompensują poniesiony wydatek i pozostaną w naszej pamięci na długie lata. W restauracji z obrotowym pierścieniem, który dokonuje pełnego obrotu wokół osi w ciągu pół godziny, zjemy smaczny posiłek lub napijemy się pysznej kawy.

Berlin jest znany nie tylko z zabytków, ale także, jako miasto rozrywki. Codziennie można wziąć udział w licznych imprezach kulturalnych i sportowych.

Stolica Niemiec to jedno z najpopularniejszych miejsc do ...

Mówiąc o Bawarii, mamy na myśli przede wszystkim ...

Mało kto wie, ale Norymberga bywa określana mianem ...

Czy jesienią lub zimą jest sens wybrać się ...

Trasa prowadzi z Berlina przez Brandenburgię i region Meklemburgia-Vorpommern do ...

https://veturo.pl/article/2795/berlin-co-warto-zobaczyc-w-berlinie-ciekawe-miejsca-atrakcje/