Tęznia w Konstancinie - Jeziornej

Konstancin-Jeziorna atrakcje turystyczne

Konstancin-Jeziorna jest położony na styku Równiny Warszawskiej i Doliny Środkowej Wisły. Od południa i wschodu miasto jest otoczone kompleksem lasów Chojnowsko-Słomczyńskich, a od północy styka się z Lasem Kabackim.

Takie położenie sprawia, że może być celem nie tylko wycieczek samochodowych, ale i rowerowych. By zaczerpnąć aktywnego wypoczynku, wystarczy wybrać jeden z malowniczych rowerowych szlaków turystycznych: niebieski – prowadzący z dzielnicy Ursynów do Góry Kalwarii i Czerska terenami nadwiślańskimi, czarny – przecinający tereny Chojnowskiego Parku Krajobrazowego oraz żółty – będący wariantem szlaku czarnego, który prowadzi do Czarnowa. Konstancin znajduje się na przecięciu wszystkich tych szlaków. Jest doskonałym miejscem wykwintnego posiłku przed dalszą podróżą, ale także świetnym punktem docelowym, w którym na co najmniej kilka sposób możemy zakosztować najlepszego relaksu.

W sąsiedztwie Warszawy tylko Konstancin posiada walory uzdrowiskowe. Dzięki otaczającym go lasom sosnowym wyróżnia go charakterystyczny mikroklimat, ale słynie przede wszystkim jako miejsce wydobycia ciepliczych wód mineralnych.

Najpopularniejszą strefą sportu i rekreacji w mieście jest Park Zdrojowy. To właśnie w nim możemy skorzystać z dobrodziejstw zdrowotnych znanej w całej Polsce konstancińskiej solanki. Tężnia solankowa znajdująca się w samym sercu parku to inhalatorium na świeżym powietrzu i jeden z najbardziej znanych obiektów Uzdrowiska Konstancin-Zdrój. W wyniku parowania solanki powietrze wokół tężni tworzy swoisty mikroklimat zbliżony do tego, jakim możemy cieszyć się nad morzem. Minerały zawarte w solance (miedzy innymi istotne dla naszego zdrowia jod, brom, wapń i magnez) wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych oraz działają stymulująco na pracę układu odpornościowego.

Inną formą rozkoszowania się dobrodziejstwem solanki jest kąpiel w jedynym w województwie mazowieckim i jednym z zaledwie trzech basenów solankowych w Polsce, który znajduje się tuż obok tężni, w EVA Park Life & SPA. Basen jest zasilany z naturalnego źródła solanki o temperaturze 29°C, wydobywanej z własnego ujęcia z głębokości 1750 m. Kąpiele solankowe szczególnie polecane są w przypadkach: przewlekłych chorób dróg oddechowych i zatok, nerwobóli, bóli mięśniowych i reumatycznych, napięcia psychicznego, nadciśnienia tętniczego czy konieczności polepszenia regulacji krążenia krwi. Obok swoich właściwości stricte zdrowotnych solanka jest także doskonałym „kosmetykiem”, który niezwykle skutecznie nawilża, oczyszcza, regeneruje i poprawia ukrwienie skóry oraz – na głębszym poziomie – pobudza przemianę materii i wspiera walkę z cellulitem i spalanie tkanki tłuszczowej.

Konstancin-Jeziorna to nie tylko piękna natura i nieodłączne od niej walory uzdrowiska, ale także urokliwe miejsce usiane malowniczymi historycznymi willami. Część z nich jest dostępna dla zwiedzających.

Znanymi mieszkańcami Konstancina byli Jan Wejchert, Irena Kwiatkowska, Danuta Rinn, Leopold Buczkowski, Władysław Tatarkiewicz i… Stefan Żeromski, który właśnie w tutaj napisał fragmenty „Przedwiośnia”. Dziś w położonej na rogu ul. Żeromskiego i Sienkiewicza Willi Świt znajduje się muzeum pisarza, a tytuł najbardziej cenionej jego powieści utrwala jedna z najlepszych w mieście restauracji, znajdująca się w Parku Zdrojowym, w budynku należącego do Uzdrowiska Konstancin-Zdrój EVA Park Life & SPA.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(88) "Konstancin-Jeziorna atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca w okolicy Warszawy - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(119) "Konstancin - Jeziorna - poznaj ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne Konstancina w okolicy Warszawy - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.08564585966900040148175321519374847412109375) ["lng"]=> float(21.12173080150559911771779297851026058197021484375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Konstancin-Jeziorna atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca w okolicy Warszawy - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Konstancin - Jeziorna - poznaj ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne Konstancina w okolicy Warszawy - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Konstancin-Jeziorna atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca w okolicy Warszawy - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Konstancin - Jeziorna - poznaj ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne Konstancina w okolicy Warszawy - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Konstancin - Jeziorna - poznaj ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne Konstancina w okolicy Warszawy - poleca veturo.pl