google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Inteligentne lampki przednie? Oto nowości z Polski

Mactronic zaprezentował pierwsze rowerowe nowości na 2016 rok - inteligentne lampki Roy.01 i Roy.02, które same dostosowują moc świecenia i mogą być mocowane na kierownicę lub kask.

Inteligentne lampki przednie? Oto nowości z PolskiInteligentne lampki przednie

fot. mat. prasowe

Przednie lampki rowerowe Roy.01 i Roy.02 to dwie propozycje dla fanów jazdy w mieście i poza nim. Wykonane ze stopu cynkowego i plastiku latarki mogą być montowane klasycznie – na kierownicy – jak i na kasku, dzięki czemu światło zawsze pada w kierunku patrzenia rowerzysty. Co jeszcze wyróżnia nowości? Między innymi wyposażenie obu modeli w funkcję Light Sensor.
– Funkcja ta pozwala automatycznie dopasować moc świecenia do panujących warunków. Dzięki temu przejazd między dobrze oświetlonymi uliczkami
i ciemniejszymi zaułkami, czy wyjechanie z lasu na otwartą przestrzeń, nie wiąże się z nerwowym zmienianiem trybów – mówi Cyprian Lemiech, ekspert ds. oświetlenia przenośnego w firmie Mactronic. Roy.01, czyli pierwsza z opisywanych nowości, powstała z myślą o użytkownikach poruszających się głównie w mieście.

Charakteryzuje ją:
Mała waga (zaledwie 59 gramów)
Solidna moc świecenia (300 lumenów)
Długi czas działania (do 11 godzin w trybie migającym)

Z myślą o użytkownikach lubiących jeździć po słabiej oświetlonym terenie powstała lampka Roy.02. Druga z nowości Mactronic to aż 600 lumenów światła, co pozwala maksymalnie szybko zauważyć występujące na drodze przeszkody.

Lampka posiada akumulator Li-on 1500 mAh, a to przekłada się na światło niemal przez dobę (21 godzin w trybie migającym). Dodatkowo oba modele wyposażono w blokadę wyłącznika, która zapobiega przypadkowemu włączeniu latarki w czasie transportu oraz wskaźnik poziomu baterii, który zawczasu przypomni o konieczności naładowania akumulatora.

Roy.01 i Roy.02 to pierwsze, ale nie ostatnie nowości przygotowane dla rowerzystów przez Mactronic. Wrocławski producent oświetlenia zapowiada, że już niedługo premiery kolejnych ciekawych modeli – wśród nich nowe wcielenie lampki przedniej NOISE.

Efektywność treningów zależy od poprawności wykonywanych ćwiczeń oraz ...

Wybranie plecaka turystycznego, który będzie idealny dla naszych ...

 Jeżeli planujemy wyprawę zimową, ważne jest zaplanowanie każdego ...

Za niecały miesiąc Polaków ogarnie szaleństwo zakupowe związane ...

Pogoda jesienią sportowców nie rozpieszcza. Jest kapryśna, szczególnie ...

Oświetlenie jest obowiązkowym wyposażeniem roweru i spełnia podstawowe ...

https://veturo.pl/article/2815/lampki-rowerowe-inteligentne-lampki-przednie-mactronic/