Wakacje dla wodoodpornych

Oczywiście nikomu nie życzymy deszczowego lata, ale wyjeżdżając na letni urlop warto na wszelki wypadek zaopatrzyć się w wodoodporne sprzęty, ubrania i akcesoria, bo przygód z udziałem wody może zdarzyć się znacznie więcej niż przemoczenie ubrania podczas ulewy. 

Już na etapie pakowania zadbajmy o płaszcz przeciwdeszczowy, nieprzemakalne buty, łatwo schnące ubrania sprawdźmy też czy nasz smartfon to model wodoodporny oraz czy nic nie grozi tabletowi, gdy lekko lub mocniej go zmoczymy. Wakacje nad wodą, na wodzie czy pod wodą mogą się udać jeśli będziemy do nich odpowiednio przygotowani. Inaczej możemy mieć po prostu przechlapane!

Gdy brak suchej nitki
Prawdziwie przechlapane mają jednak ci, na których nie zostanie zostanie suchej nitki podczas zwiedzania Wenecji w deszczu lub ulewnej przeprawy po górskich szlakach, a w ich plecach nie uświadczysz suchych ubrań na zmianę. Dodatkowo, woda może zniszczyć cały sprzęt elektroniczny jaki się przy sobie nosi. Aby tak się nie stało szykując się do podróży wybierzmy plecak lub torbę zrobione z nieprzemakalnych tkanin. Tylko w takich zawsze zachowamy zmianę suchej bielizny i jakiś ciepły sweter lub bluzę na wypadek przemoknięcia.

Sprawdźmy także klasę wodoodporności urządzeń takich jak smartfony, tablety czy smatwatche, które ze sobą zabieramy, żeby wiedzieć na jaki stopień wilgotności możemy sobie pozwolić w ich przypadku. Zamoczenie grozi im nie tylko podczas deszczu, ale też w momencie, gdy wylejemy na siebie niechcący sok z butelki albo poślizgniemy się wpadając do górskiego potoku. Do tego nie do końca można ufać wesołemu towarzystwu na wakacjach, które zazwyczaj w najmniej oczekiwanych momentach ochlapuje nas wodą lub, co gorsza dla zabawy, zrzuca znienacka z pomostu.

Większość tego typu niespodzianek kończy się dla nas dobrze, bo ubranie na słońcu schnie nam szybko, a noszony w kieszeni telefon jest wodoszczelny, ale zawsze lepiej się upewnić czy rzeczywiście nasz smartfon jest wodoodporny, a  bluzka i spodenki wykonane są nie z czystego lnu czy bawełny, a raczej z szybkoschnących nowoczesnych włókien takich jak mikrofibra.

Przezorny zawsze wodoodporny
Tak jak błotniki przy kołach samochodów motorów i rowerów są oznaką zapobiegliwości i bycia gotowym na każde warunki na drodze, tak i my powinniśmy się zabezpieczyć na każda wakacyjną aurę. Nie zaszkodzi zabrać płaszcz przeciwdeszczowy, a jeśli starczy miejsca, to również parasol lub parasolkę.

Warto wiedzieć, że żadne torby i plecaki nie są w stu procentach nieprzemakalne, dlatego producenci dobrego sprzętu turystycznego zapewniają dodatkowo specjalne pokrowce w komplecie. Tak samo jest z butami trekingowymi, które mają pokrowce obejmujące cholewy i dół spodni. Jeśli chodzi o dokumenty i pieniądze, to warto zapakować je dodatkowo w woreczki foliowe, a na sprzęt elektroniczny nałożyć specjalne wodoszczelne etui.

Nawet jeśli nasz smartfon jest wodoodporny, nie zaszkodzi nosić go w bezpiecznym wodoszczelnym etui. Jeśli komuś zależy na świetnym wyglądzie w każdą pogodę, niech zabierze ze sobą wodoodporne kosmetyki. Wodoodporna maskara, fluid czy pomadka przydadzą się także na basenie lub na plaży, gdzie makijażowi nie zaszkodzi nawet nurkowanie.

Co więcej wszystkie podkłady, dezodoranty i akcesoria do pielęgnacji urody zapakować można do wodoodpornej kosmetyczki, których spory wybór jest obecnie w sprzedaży. Kosmetyki można przecież łatwo zmoczyć i zniszczyć nie tylko podczas podróży, ale też w trakcie kąpieli w łazience lub pod prysznicem.

Elektronika i wodoszczelność
Obecnie bez elektroniki ciężko jest się obyć gdziekolwiek, a na wakacjach tym bardziej. GPS wskazuje nam drogę podczas jazdy samochodem lub służy do orientacji w terenie i w miastach, do których zawitaliśmy po raz pierwszy. Bez smartfonu nie zrobimy zdjęć pięknych widoków ani selfie na tle zabytków  i nie wrzucimy ich natychmiast na portale społecznościowe.

Dzięki smartwatchom kontrolujemy czas, a także naszą kondycję, o którą chcemy szczególnie zadbać podczas urlopu. Szkoda, żeby te tak ważne dla nas urządzenia zawiodły nas w trakcie niepogody albo na skutek zamoczenia. Zabierając ze sobą na wakacje wodoodporne smartfony, możemy korzystać z GPS, telefonu i aparatu fotograficznego podczas ulewy albo na basenie, a nawet wszędzie tam, gdzie leje się woda.

Wiele modeli Sony Xperia to wodoszczelne urządzenia ze specjalnie skonstruowanymi obudowami i z pewnością nie zaszkodzi im pochlapanie deszczem lub wodą z jeziora. Jednak Sony Xperia Aqua idzie o krok dalej; z tym wodoodpornym smartfonem zdjęcia można robić nie tylko wśród strumieni deszczu lub przy tryskającej wodą fontannie, ale również nurkując pod wodą w basenie czy jeziorze. Więcej szczegółów na temat wodoodpornych smartfonów znajdziecie tutaj: http://www.sonymobile.com/pl/products/phones/xperia-m2-aqua/.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(61) "Wakacje dla wodoodpornych - wodoodporne smartfony - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(167) "Wiele modeli Sony Xperia to wodoszczelne urządzenia ze specjalnie skonstruowanymi obudowami i z pewnością nie zaszkodzi im pochlapanie deszczem lub wodą z jeziora." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-19.9511718722226" ["lng"]=> string(17) "-7.09217040214808" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Wakacje dla wodoodpornych - wodoodporne smartfony - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Wiele modeli Sony Xperia to wodoszczelne urządzenia ze specjalnie skonstruowanymi obudowami i z pewnością nie zaszkodzi im pochlapanie deszczem lub wodą z jeziora.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wakacje dla wodoodpornych - wodoodporne smartfony - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Wiele modeli Sony Xperia to wodoszczelne urządzenia ze specjalnie skonstruowanymi obudowami i z pewnością nie zaszkodzi im pochlapanie deszczem lub wodą z jeziora.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Wiele modeli Sony Xperia to wodoszczelne urządzenia ze specjalnie skonstruowanymi obudowami i z pewnością nie zaszkodzi im pochlapanie deszczem lub wodą z jeziora.