Koncert Chopinowski w ECA Sanniki

Serdecznie i gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie chopinowskim, który się odbędzie w Europejskim Centrum Artystycznym im. F.Chopina w Sannikach w dniu 05.06.2016 o godzinie 14:00.

Wystąpią: Monika Quinn – fortepian oraz Arkadiusz Nader – recytacja.

W tym dniu odbędzie się promocja książki Leszka Skierskiego ,, Niepokorna”. Po koncercie o godzinie 15:00 zapraszamy na wystawę malarstwa Anny Lei Chojnackiej ,,ONO”.

Monka Quinn
Monika Quinn jest laureatką wielu konkursów pianistycznych krajowych i zagranicznych. Zdobyła między innymi takie nagrody i tytuły, jak: w 2010 – Trzecią Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin in Memoriam” w Warnie, w 2005 – Grand Prix Festiwalu Pianistycznego w Koninie, w 2002 – I Nagrodę „Premio Assoluto” na XIII Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów w Rzymie, czy w 2001 – I Nagrodę i Nagrodę Specjalną za interpretację muzyki hiszpańskiej na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Carlet (Hiszpania).

Arkadiusz Nader
Urodził się w Warszawie, tu też ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Obecnie jest aktorem Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza. Wystąpił w wielu spektaklach Teatru Telewizji i rolach filmowych. Często gra role policjantów, jak choćby w Ranczo Wikowyje, Cześć Tereska, czy Kochaj i rób co chcesz. Od 2006 roku występuje jako policjant Stasiek w popularnym serialu telewizyjnym Rancho.
Arkadiusz Nader grał też w wielu innych serialach, między innymi: Ojciec Mateusz, Na dobre i na złe, O mnie się nie martw, Miodowe lata.

Promocja książki „Niepokorna”
„Niepokorna” to wyjątkowa pozycja, traktująca o twórczości Wandy Gołębiewskiej, jej pasjach, marzeniach i wspomnieniach. Trzeba tę książkę przeczytać, a najlepiej poznać też samą bohaterkę. Świat widziany oczami poetki to zwykłe życie płockich ulic, przyroda, codzienność. Bogata korespondencja ze znanymi świata stanowi kanwę „Niepokornej”, suto  okraszonej poezją samej bohaterki.
Wanda Gołębiewska jest polonistką, poetką i podróżniczką. Urodziła się w Płocku, w rodzinie o silnych tradycjach wodniackich – dziadek pływał na przedwojennej berlince, a ojciec był kapitanem słynnego bocznokołowca „Traugutt”. Jest absolwentką płockiej „Jagiellonki” i Studium Nauczycielskiego. Studiowała też filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autorem „Niepokornej” jest Leszek Skierski – dziennikarz, prezes i założyciel Płockiego Koła Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Współautor opracowania faktograficznego 190 lat Teatru Płockiego, autor książek, felietonów, licznych artykułów i wywiadów  publikowanych w: „Życiu Płocka” (lokalne wyd. „Życia Warszawy”), „Płockiej Setce” i „Aktualnościach Teatru Płockiego”. Od 2012 roku, współpracuje z brytyjskim wydaniem miesięcznika „Gazeta Polonijna”.
„Niepokorna” to wspólne dzieło tandemu Skierski – Gołębiewska. Godziny rozmów, słuchania, czytania i pisania dały efekt w postaci wyjątkowo interesującej lektury.

Anna Lea Chojnacka
Artystka mieszka i pracuje w Warszawie. Jest absolwentką Akademii sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Lodzi. Jest nie tylko malarką, ale zajmuje się również grafiką, rysunkiem, tkaniną drukowaną. Jest też projektantką mody. Podczas Targów Turystycznych Łódź 2016 pokazana została kompletnie nowatorska kolekcja mebli i elementów wystroju wnętrz,  w ramach  projektu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej pod hasłem Moda na Mazowsze. Designerskie aplikacje inspirowane motywami ludowymi, które zostały nałożone na meble, zaprojektowała Anna Lea-Chojnacka.
Wystawa akwareli pod symbolicznym tytułem ONO, to wyjątkowo subiektywne spojrzenie malarki na wdzięczny obiekt, jakim jest dziecko.

Wystawę można oglądać do 30 czerwca.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(33) "Koncert Chopinowski w ECA Sanniki" ["meta_desc"]=> string(180) "Serdecznie i gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie chopinowskim, który się odbędzie w Europejskim Centrum Artystycznym im. F.Chopina w Sannikach w dniu 05.06.2016 " ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.3310596027509973282576538622379302978515625) ["lng"]=> float(19.86946105680220142630787449888885021209716796875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Koncert Chopinowski w ECA Sanniki

meta_keys:

meta_desc: Serdecznie i gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie chopinowskim, który się odbędzie w Europejskim Centrum Artystycznym im. F.Chopina w Sannikach w dniu 05.06.2016

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Koncert Chopinowski w ECA Sanniki

meta_keys:

meta_desc: Serdecznie i gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie chopinowskim, który się odbędzie w Europejskim Centrum Artystycznym im. F.Chopina w Sannikach w dniu 05.06.2016

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Serdecznie i gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie chopinowskim, który się odbędzie w Europejskim Centrum Artystycznym im. F.Chopina w Sannikach w dniu 05.06.2016