O czym powinien pamiętać każdy miłośnik wycieczek w góry?

Spacer po górach to dla wielu osób prawdziwa przyjemność. Podczas takich wypraw można podziwiać przepiękne widoki, sprawdzić swoją kondycję, a przede wszystkim spędzić czas na łonie natury. Przed wycieczką w góry warto jednak odpowiednio się przygotować, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu wyprawach.

Wybierz trasę na miarę możliwości
Polskie góry oferują zarówno trasy dla początkujących, jak też i nieco bardziej zaawansowanych turystów. Wiele osób twierdzi, że im wyżej wyjdziemy, tym piękniejsze widoki nas czekają. Jest w tym sporo prawdy, jednak zdecydowanie lepiej wybrać nieco łatwiejszą trasę, niż mieć problem z zakończeniem forsownej wycieczki, albo – korzystać z
pomocy ratowników górskich. Początkujący turyści oraz rodziny z dziećmi powinny więc zadbać o znalezienie trasy, która nie sprawi znaczących trudności uczestnikom wyprawy, a więc z jak najmniejszą liczbą trudnych podejść.

Zadbaj o ubiór
Najważniejszą kwestią podczas kompletowania stroju w góry są z pewnością dobre buty. Nawet jeśli trwa upalne lato, zdecydowanie lepszym wyborem będzie obuwie z grubą podeszwą oraz cholewką za kostkę – dzięki temu nawet najbardziej kamienista trasa nie będzie straszna, a poza tym możemy uchronić kostkę przed groźnym skręceniem. Jeśli chodzi o odzież, to najlepiej ubrać się „na cebulkę”. Pogoda w górach bywa zmienna, dlatego warto mieć ze sobą zarówno cieplejszą bluzę, jak też i przeciwdeszczową kurtkę.

Co się przyda?
Na pewno plecak, gdzie można umieścić kanapki, czekoladę i oczywiście coś do picia. Turyści, którzy często wybierają się na górskie wycieczki mogą zdecydować się na nieco bardziej profesjonalny sprzęt. Zegarki Casio dostępne m. in. w sklepie internetowym tutaj z takimi funkcjami jak kompas, barometr czy termometr mogą znacznie ułatwić określenie nadchodzących zmian pogody, czy też w porę ostrzec przed zbliżającą się burzą. Oczywiście należy zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, dzięki któremu wezwiemy pomoc, jeśli zaistnieje taka potrzeba.
   

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(69) "O czym pamiętać w górach - co zabrać ze sobą w góry - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(82) "Co zabrać ze sobą w góry i o czym pamiętać? - Tego dowiecie się na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-13.5351562481163" ["lng"]=> string(17) "-9.52708073866171" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: O czym pamiętać w górach - co zabrać ze sobą w góry - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Co zabrać ze sobą w góry i o czym pamiętać? - Tego dowiecie się na veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: O czym pamiętać w górach - co zabrać ze sobą w góry - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Co zabrać ze sobą w góry i o czym pamiętać? - Tego dowiecie się na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Co zabrać ze sobą w góry i o czym pamiętać? - Tego dowiecie się na veturo.pl