google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

O czym powinien pamiętać każdy miłośnik wycieczek w góry?

Spacer po górach to dla wielu osób prawdziwa przyjemność. Podczas takich wypraw można podziwiać przepiękne widoki, sprawdzić swoją kondycję, a przede wszystkim spędzić czas na łonie natury. Przed wycieczką w góry warto jednak odpowiednio się przygotować, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu wyprawach.

O czym powinien pamiętać każdy miłośnik wycieczek w góry?O czym pamiętać w górach

fot. pixabay.com

Wybierz trasę na miarę możliwości
Polskie góry oferują zarówno trasy dla początkujących, jak też i nieco bardziej zaawansowanych turystów. Wiele osób twierdzi, że im wyżej wyjdziemy, tym piękniejsze widoki nas czekają. Jest w tym sporo prawdy, jednak zdecydowanie lepiej wybrać nieco łatwiejszą trasę, niż mieć problem z zakończeniem forsownej wycieczki, albo – korzystać z
pomocy ratowników górskich. Początkujący turyści oraz rodziny z dziećmi powinny więc zadbać o znalezienie trasy, która nie sprawi znaczących trudności uczestnikom wyprawy, a więc z jak najmniejszą liczbą trudnych podejść.

Zadbaj o ubiór
Najważniejszą kwestią podczas kompletowania stroju w góry są z pewnością dobre buty. Nawet jeśli trwa upalne lato, zdecydowanie lepszym wyborem będzie obuwie z grubą podeszwą oraz cholewką za kostkę – dzięki temu nawet najbardziej kamienista trasa nie będzie straszna, a poza tym możemy uchronić kostkę przed groźnym skręceniem. Jeśli chodzi o odzież, to najlepiej ubrać się „na cebulkę”. Pogoda w górach bywa zmienna, dlatego warto mieć ze sobą zarówno cieplejszą bluzę, jak też i przeciwdeszczową kurtkę.

Co się przyda?
Na pewno plecak, gdzie można umieścić kanapki, czekoladę i oczywiście coś do picia. Turyści, którzy często wybierają się na górskie wycieczki mogą zdecydować się na nieco bardziej profesjonalny sprzęt. Zegarki Casio dostępne m. in. w sklepie internetowym tutaj z takimi funkcjami jak kompas, barometr czy termometr mogą znacznie ułatwić określenie nadchodzących zmian pogody, czy też w porę ostrzec przed zbliżającą się burzą. Oczywiście należy zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, dzięki któremu wezwiemy pomoc, jeśli zaistnieje taka potrzeba.
   

Dlaczego właściwie ten szlak zyskał miano najbardziej niebezpiecznego ...

Szukasz miejsca, w którym spokojnie zrelaksujesz się z ...

Jednym z ciekawszych pomysłów na spędzenie wakacji są ...

Tatry to legendarne polskie góry, zasłużenie cieszące się ...

Najstarszy w Zakopanem, niewielki Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym ...

Zwiedziłeś już Zakopane i wędrowałeś pogórach lub dopiero ...

https://veturo.pl/article/2829/o-czym-pamietac-w-gorach-co-zabrac-ze-soba-w-gory-poradnik/