google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

O czym powinien pamiętać każdy miłośnik wycieczek w góry?

Spacer po górach to dla wielu osób prawdziwa przyjemność. Podczas takich wypraw można podziwiać przepiękne widoki, sprawdzić swoją kondycję, a przede wszystkim spędzić czas na łonie natury. Przed wycieczką w góry warto jednak odpowiednio się przygotować, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu wyprawach.

O czym powinien pamiętać każdy miłośnik wycieczek w góry?O czym pamiętać w górach

fot. pixabay.com

Wybierz trasę na miarę możliwości
Polskie góry oferują zarówno trasy dla początkujących, jak też i nieco bardziej zaawansowanych turystów. Wiele osób twierdzi, że im wyżej wyjdziemy, tym piękniejsze widoki nas czekają. Jest w tym sporo prawdy, jednak zdecydowanie lepiej wybrać nieco łatwiejszą trasę, niż mieć problem z zakończeniem forsownej wycieczki, albo – korzystać z
pomocy ratowników górskich. Początkujący turyści oraz rodziny z dziećmi powinny więc zadbać o znalezienie trasy, która nie sprawi znaczących trudności uczestnikom wyprawy, a więc z jak najmniejszą liczbą trudnych podejść.

Zadbaj o ubiór
Najważniejszą kwestią podczas kompletowania stroju w góry są z pewnością dobre buty. Nawet jeśli trwa upalne lato, zdecydowanie lepszym wyborem będzie obuwie z grubą podeszwą oraz cholewką za kostkę – dzięki temu nawet najbardziej kamienista trasa nie będzie straszna, a poza tym możemy uchronić kostkę przed groźnym skręceniem. Jeśli chodzi o odzież, to najlepiej ubrać się „na cebulkę”. Pogoda w górach bywa zmienna, dlatego warto mieć ze sobą zarówno cieplejszą bluzę, jak też i przeciwdeszczową kurtkę.

Co się przyda?
Na pewno plecak, gdzie można umieścić kanapki, czekoladę i oczywiście coś do picia. Turyści, którzy często wybierają się na górskie wycieczki mogą zdecydować się na nieco bardziej profesjonalny sprzęt. Zegarki Casio dostępne m. in. w sklepie internetowym tutaj z takimi funkcjami jak kompas, barometr czy termometr mogą znacznie ułatwić określenie nadchodzących zmian pogody, czy też w porę ostrzec przed zbliżającą się burzą. Oczywiście należy zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, dzięki któremu wezwiemy pomoc, jeśli zaistnieje taka potrzeba.
   

Szukasz miejsca, w którym spokojnie zrelaksujesz się z ...

Jednym z ciekawszych pomysłów na spędzenie wakacji są ...

Tatry to legendarne polskie góry, zasłużenie cieszące się ...

Najstarszy w Zakopanem, niewielki Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym ...

Zwiedziłeś już Zakopane i wędrowałeś pogórach lub dopiero ...

W obcym kraju język może być obcy, ale ...

https://veturo.pl/article/2829/o-czym-pamietac-w-gorach-co-zabrac-ze-soba-w-gory-poradnik/