Zagraniczne wakacje z dzieckiem – jak się do nich przygotować?

Spędzenie wakacji z dzieckiem poza granicami kraju jest dużą szansą na to, że urlop upłynie pod znakiem ładnej pogody. To także okazja na spotkanie z egzotyką i poznanie innej kultury. Wybierając kierunek wypoczynku, powinniśmy jednak zwrócić uwagę na to, gdzie znajdziemy udogodnienia oraz atrakcje dla rodzin z dziećmi, a ponadto zatroszczyć się o to, aby odpowiednio przygotować się do wyjazdu.

Moda na zagraniczne rodzinne wakacje nie ustaje. Rodzice coraz częściej decydują się nawet na wyjazd z niemowlakami. Pod wieloma względami jest to dość komfortowe rozwiązanie z racji tego, że tak małe dziecko zazwyczaj dużo śpi, znacznie łatwiej zapewnić mu rozrywkę w samolocie aniżeli starszej pociesze i opłaty za nie są znikome.

Jakie dokumenty przygotować do wyjazdu
Jeśli podejmiemy decyzję o wypoczynku na terenie Unii Europejskiej wystarczy, że wyrobimy dziecku dowód osobisty. Wszelkich informacji na temat miejsca składania wniosków oraz związanych z tym opłat udzielą nam pracownicy Urzędu Miasta, w którym mieszkamy. Gdy celem naszej wycieczki będą kraje leżące poza UE, wówczas dziecko będzie musiało mieć paszport. Maluchom do 5 lat można wyrobić dokument tymczasowy, a także paszport biometryczny (5-13 lat). Na otrzymanie dokumentów trzeba będzie poczekać około 30 dni.

Wybieramy środek transportu
Najlepszym środkiem lokomocji, którym wybierzemy się na zagraniczne wakacje będzie samolot. To właśnie nim na miejsce dotrzemy w najkrótszym czasie. Jeśli wykupiliśmy wycieczkę w biurze podróży, zwróćmy uwagę na to, o której godzinie planowany jest wylot. Przyjęło się, że najczęściej loty czarterowe są zaplanowane na wczesne godziny poranne, co oznacza, że na lotnisku będziemy się musieli pojawić w nocy. Jeśli jest to możliwe, wybierzmy więc lot, który odbywa się w ciągu dnia, co będzie znacznie bardziej komfortowe dla dziecka. Pamiętajmy o tym, aby w czasie startu, a następnie lądowania samolotu podać mu coś do picia. Wszystko dlatego, że przełykanie będzie pomocne w odetkaniu uszu.

Cel podróży
Planując wakacje z dzieckiem, szczególnie zagraniczne, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertami biura podróży. Jeśli jedziemy z bardzo małym dzieckiem, warto wybrać na pierwsze wakacje bliższe kierunki, aby nie zmęczyć go bardzo lotem, a ponadto zmianą klimatu. Jednak to do nas należy ostateczna decyzja, bo nikt tak jak rodzic, nie zna swojego malca i jego reakcji. Zwróćmy uwagę na to, czy w ofercie wycieczek są wymienione udogodnienia dla rodzin z dziećmi, czy cena obejmuje wyżywienie, a także jakie atrakcje przewidziano w kurorcie. Ponadto warto sprawdzić, czy nasz hotel nie znajduje się przy ruchliwej ulicy. Wszystkie te informacje znajdują się na stronie biura Traveligo (www.traveligo.pl/last-minute).

Zdrowie, to podstawa!
Pamiętajmy o tym, że przed wyjazdem za granicę, warto udać się z dzieckiem do pediatry, aby ocenił on, czy zdrowie malucha na to pozwala. Na podróż nie zapomnijmy przygotować niezbędnych akcesoriów w bagażu podręcznym. Dla maluszków – pieluszek, chusteczek, podkładu do przewijania, mleka modyfikowanego (jeśli dziecko nie jest karmione piersią), smoczków, butelek, a dla starszego dziecka – małego posiłku. Nie zapomnijmy o podręcznej apteczce w której powinny znaleźć się m.in. termometr, sól fizjologiczna, woda morska (toaleta nosa), czopki przeciwgorączkowe, środki na alergię, czy też na biegunkę. Musimy także mieć przy sobie książeczkę zdrowia dziecka.

Dbajmy o higienę
Należy pamiętać o tym, że środowisko o odmiennej florze bakteryjnej jest idealną pożywką dla powstania biegunek oraz zatruć pokarmowych. Pamiętajmy więc o tym, aby owoce i warzywa, które spożywa dziecko myć w przegotowanej wodzie. Taką samą wodą myjmy twarz malucha. Nie zapominajmy o higienie rąk. W przypadku najmłodszych pociech, często wyparzajmy ich smoczki, kubeczki, a ponadto gryzaki i grzechotki, które często biorą do ust.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(82) "Wakacje z niemowlakiem za granicą - co zabrac - jak się przygotować - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(144) "Planujesz wakacje z niemowlakiem za granicą? Dowiedz się jak się do takiego wyjazdu przygotować i co koniecznie zabrać ze sobą - Veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-13.8867187480668" ["lng"]=> string(17) "-6.48124998414067" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Wakacje z niemowlakiem za granicą - co zabrac - jak się przygotować - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Planujesz wakacje z niemowlakiem za granicą? Dowiedz się jak się do takiego wyjazdu przygotować i co koniecznie zabrać ze sobą - Veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wakacje z niemowlakiem za granicą - co zabrac - jak się przygotować - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Planujesz wakacje z niemowlakiem za granicą? Dowiedz się jak się do takiego wyjazdu przygotować i co koniecznie zabrać ze sobą - Veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Planujesz wakacje z niemowlakiem za granicą? Dowiedz się jak się do takiego wyjazdu przygotować i co koniecznie zabrać ze sobą - Veturo.pl