google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Zagraniczne wakacje z dzieckiem - jak się do nich przygotować?

Spędzenie wakacji z dzieckiem poza granicami kraju jest dużą szansą na to, że urlop upłynie pod znakiem ładnej pogody. To także okazja na spotkanie z egzotyką i poznanie innej kultury. Wybierając kierunek wypoczynku, powinniśmy jednak zwrócić uwagę na to, gdzie znajdziemy udogodnienia oraz atrakcje dla rodzin z dziećmi, a ponadto zatroszczyć się o to, aby odpowiednio przygotować się do wyjazdu.

Zagraniczne wakacje z dzieckiem - jak się do nich przygotować?Wakacje z niemowlakiem za granicą

fot. pixabay.com

Moda na zagraniczne rodzinne wakacje nie ustaje. Rodzice coraz częściej decydują się nawet na wyjazd z niemowlakami. Pod wieloma względami jest to dość komfortowe rozwiązanie z racji tego, że tak małe dziecko zazwyczaj dużo śpi, znacznie łatwiej zapewnić mu rozrywkę w samolocie aniżeli starszej pociesze i opłaty za nie są znikome.

Jakie dokumenty przygotować do wyjazdu
Jeśli podejmiemy decyzję o wypoczynku na terenie Unii Europejskiej wystarczy, że wyrobimy dziecku dowód osobisty. Wszelkich informacji na temat miejsca składania wniosków oraz związanych z tym opłat udzielą nam pracownicy Urzędu Miasta, w którym mieszkamy. Gdy celem naszej wycieczki będą kraje leżące poza UE, wówczas dziecko będzie musiało mieć paszport. Maluchom do 5 lat można wyrobić dokument tymczasowy, a także paszport biometryczny (5-13 lat). Na otrzymanie dokumentów trzeba będzie poczekać około 30 dni.

Wybieramy środek transportu
Najlepszym środkiem lokomocji, którym wybierzemy się na zagraniczne wakacje będzie samolot. To właśnie nim na miejsce dotrzemy w najkrótszym czasie. Jeśli wykupiliśmy wycieczkę w biurze podróży, zwróćmy uwagę na to, o której godzinie planowany jest wylot. Przyjęło się, że najczęściej loty czarterowe są zaplanowane na wczesne godziny poranne, co oznacza, że na lotnisku będziemy się musieli pojawić w nocy. Jeśli jest to możliwe, wybierzmy więc lot, który odbywa się w ciągu dnia, co będzie znacznie bardziej komfortowe dla dziecka. Pamiętajmy o tym, aby w czasie startu, a następnie lądowania samolotu podać mu coś do picia. Wszystko dlatego, że przełykanie będzie pomocne w odetkaniu uszu.

Cel podróży
Planując wakacje z dzieckiem, szczególnie zagraniczne, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertami biura podróży. Jeśli jedziemy z bardzo małym dzieckiem, warto wybrać na pierwsze wakacje bliższe kierunki, aby nie zmęczyć go bardzo lotem, a ponadto zmianą klimatu. Jednak to do nas należy ostateczna decyzja, bo nikt tak jak rodzic, nie zna swojego malca i jego reakcji. Zwróćmy uwagę na to, czy w ofercie wycieczek są wymienione udogodnienia dla rodzin z dziećmi, czy cena obejmuje wyżywienie, a także jakie atrakcje przewidziano w kurorcie. Ponadto warto sprawdzić, czy nasz hotel nie znajduje się przy ruchliwej ulicy. Wszystkie te informacje znajdują się na stronie biura Traveligo (www.traveligo.pl/last-minute).

Zdrowie, to podstawa!
Pamiętajmy o tym, że przed wyjazdem za granicę, warto udać się z dzieckiem do pediatry, aby ocenił on, czy zdrowie malucha na to pozwala. Na podróż nie zapomnijmy przygotować niezbędnych akcesoriów w bagażu podręcznym. Dla maluszków - pieluszek, chusteczek, podkładu do przewijania, mleka modyfikowanego (jeśli dziecko nie jest karmione piersią), smoczków, butelek, a dla starszego dziecka - małego posiłku. Nie zapomnijmy o podręcznej apteczce w której powinny znaleźć się m.in. termometr, sól fizjologiczna, woda morska (toaleta nosa), czopki przeciwgorączkowe, środki na alergię, czy też na biegunkę. Musimy także mieć przy sobie książeczkę zdrowia dziecka.

Dbajmy o higienę
Należy pamiętać o tym, że środowisko o odmiennej florze bakteryjnej jest idealną pożywką dla powstania biegunek oraz zatruć pokarmowych. Pamiętajmy więc o tym, aby owoce i warzywa, które spożywa dziecko myć w przegotowanej wodzie. Taką samą wodą myjmy twarz malucha. Nie zapominajmy o higienie rąk. W przypadku najmłodszych pociech, często wyparzajmy ich smoczki, kubeczki, a ponadto gryzaki i grzechotki, które często biorą do ust.

Paryż to jedna z tych europejskich stolic, którą ...

Serwis YouTube z roku na rok staje się ...

Dlaczego właściwie ten szlak zyskał miano najbardziej niebezpiecznego ...

Dotychczas wszystkie te osoby z Polski, które zainteresowane ...

Tak, w końcu! W końcu nadszedł ten czas, ...

Są stabilne i nadają się do ustawienia również ...

https://veturo.pl/article/2834/wakacje-z-niemowlakiem-za-granica-co-zabrac-jak-sie-przygotowac/