google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Muzeum domków dla lalek w Warszawie

Ponad 100 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek, zabawki sakralne to niezliczona ilośc wspaniałej zabawy w Muzeum domków dla lalek, które miesci się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Muzeum domków dla lalek w WarszawieMuzeum domków dla lalek w Warszawie

fot. Fundacja Belle Époque

Historyczne domki dla lalek - stosunkowo mało w Polsce znane, stanowią fascynujący dokument dawnych epok a prezentacja ich na ekspozycji muzealnej jest atrakcyjnym sposobem na przybliżenie dawnych obyczajów, przemijających zawodów, mód w sposobie urządzania wnętrz i ubioru, atylów architektonicznych a nawet zjawisk społecznych. Domy lalek stanowią niezwyle różnorodne i ciekawe dziedzictwo kultury budząc wielki zachwyt wśród zwiedzających.

Wystawa stała prezentująca dawne domy dla lalek, pokoje, sklepy, łazienki, lalczyne powozy, kliniki, zakłady fryzjerskie oraz kilkanaście unikatowych zabawek sakralnych -  ołtarze, cele zakonne czy kaplice. Wystawa od kilku lat nieustannie gościła w różnych muzeach całej Polski,otrzymała wiele nagród oraz nominację do prestiżowego wyróżnienia dla muzealników - SYBILLA 2011.

Główny trzon ekspozycji stanowi kolekcja Anny Popiel-Machnickiej, która wyszukuje stare, zapomniane domki po całym świecie a potem razem ze swoimi dziećmi, pieczołowicie, każdy z nich odrestaurowuje i urządza, przywracając im dawny blask.

Od 1 czerwca 2016 kolekcję można oglądać na stałe warszawskim Pałacu Kultury, w placówce muzealnej prowadzonej przez Fundację Belle Époque, we wnętrzach niedostępnych dotąd dla zwiedzających- tajnym zapleczu Vip przy Sali Kongresowej.

Oprócz zwiedzania w muzeum można wziąć udział w ciekawych warsztatach twórczych, przystosowanych doróżnych grup wiekowych, oraz w cyklicznych spotkaniach ze specjalistami związanymi z domem - nie tylko w kontekstach domu - jako budynku, wnętrza, ale też domu - jako rodziny, wspólnoty.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-19:00
BILET NORMALNY 20 ZŁ/ OSOBA
BILET ULGOWY 15 ZŁ/ OSOBA

Bilety ulgowe przysługują osobom w wieku przedszkolnym i szkolnym, studentom do 26 roku życia, oraz każdej osobie, która zadeklaruje, że czasem czuje się dzieckiem. Deklarację należy złożyć ustanie w kasie, z zachowaniem należytej powagi.

BILET GRUPOWY 13 ZŁ/ OSOBA
UDZIAŁ W WARSZTATACH TWÓRCZYCH 13 ZŁ/ OSOBA
LEKCJA MUZEALNA/ ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM 45 ZŁ/ GRUPA

Dział rezerwacji dla grup zorganizowanych (lekcje muzealne i warsztaty) tel. 513 083 403

MUZEUM DOMKÓW DLA LALEK W WARSZAWIE
Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa

 

Szukasz pomysłu, jak w ciekawy sposób spędzić weekend? ...

Historia Polski robi niesamowite wrażenie zarówno na Polakach, ...

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla bliskiej osoby to spore ...

Spacerowanie to jedna z przyjemniejszych form poznawania miasta. ...

Kiedy przechadzamy się alejkami Łazienek Królewskich w Warszawie, ...

Park rozrywki Julinek jest największą tego typu atrakcją ...

nocleg

gastronomia

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/2836/muzeum-dla-dzieci-w-warszawie-muzeum-domkow-dla-lalek/