google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Pięć najlepszych parków rozrywki w Europie

Planując rodzinne wakacje w Polsce, trudno narzekać na brak ciekawych pomysłów. Gdy jednak idzie o parki rozrywki, sprawa nieco się komplikuje. Mówiąc wprost: jeśli chcemy zrobić dzieciakom (i sobie!) prawdziwą frajdę, musimy ruszyć zagranicę.

Pięć najlepszych parków rozrywki w EuropiePark rozrywki

fot. mat. prasowe

Europa-Park, Niemcy
Ten największy w Niemczech park rozrywki zlokalizowany opodal niewielkiej miejscowości Rust w południowo-zachodnim landzie Badenia-Wirtembergia zachwyca różnorodnością atrakcji, oferując 12 kolejek górskich i 16 obszarów tematycznych. Tematyka dużej części koncentruje się na wybranych krajach i regionach Europy, czyniąc z parku miejsce, które zabiera odwiedzających w nieco zakręconą wycieczkę po Starym Kontynencie. W 2015 roku park świętował 40-lecie swojego istnienia. Jubileuszowy rok okrasił zawrotną liczbą 5,5 miliona zwiedzających. Wczesną wiosną na terenie parku odbywa się Euro Dance Festival.

PortAventura World, Hiszpania
Z 4 milionami odwiedzających rocznie PortAventura jest najpopularniejszym z hiszpańskich parków rozrywki. – Położony w miejscowości Salou w południowej Katalonii park rozrywki stanowi ciekawą opcję na rodzinną wycieczkę w trakcie urlopu spędzanego na Złotym Wybrzeżu. Jeśli zechcemy przyprawić błogie plażowanie dreszczykiem emocji lub sprawić niespodziankę naszym pociechom, PortAventura z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę – zapewnia Piotr Chalimoniuk z biura lotniczego Sky4Fly.net. Park oferuje bogactwo atrakcji, kolejki górskie oraz wodne zjeżdżalnie, w tym wiele dedykowanych dla najmłodszych pociech. Jest przy tym doskonale skomunikowany – leży w jednym z największych ośrodków wczasowych na południu Europy, nieopodal dwóch lotnisk, dysponuje także bezpośrednim połączeniem kolejowym z Barceloną.

Tivoli Gardens, Dania
Otwarte w 1843 roku Ogrody Tivoli są drugim najstarszym parkiem rozrywki na świecie. Położone w centrum Kopenhagi stanowią obowiązkowy punkt programu podczas rodzinnej wycieczki do stolicy Danii. Georg Carstensen, założyciel parku, wystarał się o tereny pod inwestycję u samego króla duńskiego Christiana VIII, którego miał przekonać do dzierżawy ziemi następującymi słowami: „gdy ludzie bawią się dobrze, nie myślą o polityce”. Park oferuje zróżnicowane atrakcje w tym m.in. wybudowaną w 1914 roku drewnianą kolejkę górską, jedną z najstarszych działających na świecie, a także otwartą w 2006 roku najwyższą na świecie karuzelę (80 m), z której roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama Kopenhagi.

Disneyland Park, Francja
Tego miejsca nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Rocznie odwiedzany przez ponad 10 milionów turystów Disneyland pod Paryżem jest obiektem marzeń każdego dziecka, nie wspominając o dorosłych, którzy z nostalgią wyruszają tu w przygodę do krainy położonej w cieniu ikonicznego Zamku Śpiącej Królewny. Od klasycznych postaci Disneya aż po Gwiezdne Wojny – tutaj każdy miłośnik kultury popularnej poczuje się jak w domu. 5 obszarów tematycznych i 49 dużych atrakcji gwarantuje dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Disneyland stanowi doskonałe uzupełnienie kilkudniowej wycieczki do Paryża lub samodzielny cel rodzinnej wyprawy do krainy marzeń.

Gardaland Park, Włochy
Położony nieopodal malowniczego jeziora Garda w północno-wschodnich Włoszech park rozrywki Gardaland przypadnie do gustu miłośnikom ekstremalnych przejażdżek. Oferuje zarówno tradycyjne kolejki górskie i wodne zjeżdżalnie, jak i wieżę swobodnego spadania. Pośród obszarów tematycznych na odwiedzających czeka również wiele atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych. W 2005 roku Grandaland znalazł się na piątym miejscu listy najlepiej zarabiających parków rozrywki świata opublikowanej przez magazyn Forbes. Rocznie Gardaland gości blisko 3 miliony turystów.

Który z wymienionych parków rozrywki szczególnie przemówił ci do wyobraźni? Podziel się swoimi wrażeniami w komentarzach! Podniebną drogę do najlepszych parków rozrywki Europy znajdziesz dzięki Sky4Fly.net.

Przeprawa promowa liniami Scandlines z Rostock to najszybsza ...

Trasa prowadzi z Berlina przez Brandenburgię i region Meklemburgia-Vorpommern do ...

Duńska wyspa Bornholm jest oddalona zaledwie o 100 km ...

Największy przewoźnik promowy w Europie – Scandlines proponuje ...

Jedną z najznakomitszych tradycji adwentowych są coroczne jarmarki ...

https://veturo.pl/article/2841/najwieksze-parki-rozrywki-w-europie-top-5/