Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to najlepsze miejsce, aby odzyskać utracony blask

Wyjątkowy klimat archipelagu to jeden z dziesięciu powodów, dla których Wyspy Kanaryjskie są polecane jako najlepsze miejsce na odnowę w trakcie wakacji. Bez względu na to, czy podróżujesz z rodziną, przyjaciółmi czy z kimś wyjątkowym, siedem wysp zapewni Ci najlepszy wypoczynek i aktywne programy turystyczne, dzięki którym stres odejdzie w zapomnienie. Właściwości wody, atlantycka bryza oraz idealne połączenie słońca i piasku odmłodzą Twoje ciało i umysł.

Dzięki swojej uprzywilejowanej lokalizacji geograficznej Wyspy Kanaryjskie od wieków są doceniane za rewitalizującą moc wyjątkowych pierwiastków przyrody, które sprzyjają zachowaniu równowagi ciała i umysłu. Zanim rozpocznie się sezon wakacyjny, archipelag ujawnia swoje najgłębsze sekrety, czyli dziesięć powodów, dla których warto wybrać Wyspy Kanaryjskie, aby odzyskać blask i uzupełnić poziom energii nadwyrężony zimą. Zrobić to można poprzez zastrzyk adrenaliny i odstresowanie, które zapewnią nam te słoneczne wyspy.

Wieczna wiosna
Korzystne warunki pogodowe sprawiły, że Wyspy Kanaryjskie są uważane za miejsce, w którym panuje „najlepszy klimat na świecie”. To zasługa łagodnych temperatur, jakie panują tu przez cały rok. Ich średnia wynosi 22 stopnie. Taki klimat jest idealnym pretekstem do odzyskiwania formy zarówno w hotelu, jak i na plaży poprzez połączenie wypoczynku i aktywności na łonie natury.

Światło słoneczne i witamina
Na Wyspach Kanaryjskich słońce świeci ponad 4800 godzin rocznie, czyli najwięcej w Europie. Dzięki temu jest to najlepsze miejsce na odnowę podczas wakacji. Poza innymi zaletami, światło słoneczne pozytywnie wpływa na nasz nastrój i zwiększa poziom witaminy D w organizmie, co z kolei przekłada się na uzupełnienie ubytków wapnia w kościach. Relaks w słońcu Wysp Kanaryjskich nie tylko pozwala uzyskać opaleniznę, ale także zapobiega chorobom kości (np. osteoporozie) i pomaga w przypadku dolegliwości takich jak wysokie ciśnienie krwi i ból mięśni.

Energia przez cały rok
Ten archipelag pochodzenia wulkanicznego zlokalizowany na środku Atlantyku słynie z czystych, pełnych energii i dzikich miejsc. Od plaż z czarnym lub złotym piaskiem i krystalicznie czystej wody aż po stare lasy, przyprawiające o zawrót głowy klify, pustynne wydmy, parki krajobrazowe — to prawdziwa eksplozja emocji z niewyobrażalną potęgą natury, która pozwoli Ci odzyskać witalność i naładować akumulatory.

Piasek i kąpiele w słonej wodzie
Piasek na plaży jest nasycony korzystnymi właściwościami wody morskiej. Pokrycie ciała warstwą piasku to prawdziwy zabieg odnowy biologicznej na świeżym powietrzu. Zanurzenie się w piasku nagrzanym słońcem pomaga zwalczyć reumatyzm, artretyzm, nerwobóle i otyłość. To także znakomity naturalny środek złuszczający i najlepsza powierzchnia do spacerów i ćwiczeń stóp, nóg oraz ud. Pływanie w morzu pomaga wyleczyć choroby skóry, takie jak trądzik czy zapalenie skóry, przyspiesza gojenie ran i pomaga pozbyć się toksyn. Naturalne baseny ze słoną wodą to kolejny przykład magicznych przestrzeni relaksacyjnych stworzonych przez naturę.

Spa na świeżym powietrzu
Słona woda Oceanu Atlantyckiego zawiera 89 pierwiastków, które występują także w organizmie ludzkim, a oprócz tego witaminy, mikroorganizmy i wysokie stężenie soli. Wody termalne o właściwościach mineralnych oraz medycznych pomagają oczyścić organizm z toksyn, pobudzają krążenie i obniżają tętno. Oprócz zasobów naturalnych, wyspy oferują także szeroką gamę centrów odnowy biologicznej, które korzystają z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w kuracjach i terapiach. To wszystko sprawia, że archipelag pozwala idealnie połączyć wypoczynek z niezapomnianymi wakacjami na łonie natury.

Relaks pod gwiazdami
Archipelag Wysp Kanaryjskich jest uznawany za jedno z najlepszych miejsc do obserwacji gwiazd dzięki najczystszemu i najbardziej przejrzystemu niebu w Europie. Przyczynia się do tego lokalne prawo, które gwarantuje ochronę astronomicznej jakości w obserwatoriach.
Na wyspie znajduje się najważniejszy kompleks obserwatoriów astrofizycznych na półkuli północnej. Znajdziemy tu gigantyczne teleskopy zamontowane na wysokości 2400 m nad poziomem morza. Najlepsze miejsca do podziwiania wszechświata na planecie możemy odnaleźć w trakcie wycieczki z przewodnikiem.

Prawdziwe szlaki nie z tego świata
Bogate cuda natury, częściowo pochodzenia wulkanicznego, wydają się być nie z tego świata. Spacer wśród natury Wysp Kanaryjskich wywołuje magiczne i niemożliwe do opisania wrażenie, które odczuwasz, podążając ścieżkami do pozornie nieodkrytych miejsc o dużej wartości geologicznej. Szlaki wiodące wśród bujnych drzew laurowych, ścieżki kończące się w morzu wydm i niemal księżycowy krajobraz zawiodą Cię w miejsca, w których ujrzysz scenerię przypominającą dżunglę, jak również wijące się wydmy z drobnego piasku czy strome wulkaniczne klify. Wiele z nich przebiega przez parki krajobrazowe i przestrzenie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Świeże powietrze wewnątrz i na zewnątrz
Najlepszym lekiem na stres jest oddanie się pieszczotom bryzy Oceanu Atlantyckiego. Wysoka zawartość soli mineralnych oraz jonów ujemnych zapewnia działanie przeciwutleniające i relaksacyjne. Jest ona także korzystna dla układu oddechowego i skóry, która jest dogłębnie odżywiona i nawilżona przez czyste powietrze niesione przez pasat. Doświadczanie nowych wrażeń oraz korzystanie z morskiej bryzy w trakcie uprawiania sportów na świeżym powietrzu pobudza wytwarzanie endorfin, a także pomaga znaleźć równowagę pomiędzy ciałem i umysłem.

Rozrywka w dzień i w nocy
Dzięki łagodnej temperaturze panującej na wyspach przeżyjesz niezapomniane noce i dni, rozkoszując się drinkiem lub romantyczną kolacją na tarasie pod gwiaździstym niebem w otoczeniu, które gwarantuje rozrywkę. Na  wyspie jest wiele klubów nocnych, w których można przeżyć niezapomniane momenty wraz z innymi ludźmi.

Oryginalny smak wysp
Zasmakuj bogatej w kontrasty kuchni archipelagu, dobrze przyprawionych dań i świeżych, zdrowych składników, których sekretem jest umiarkowany klimat i gleba wulkaniczna. Kuchnia Wysp Kanaryjskich to między innymi „papas arrugadas” z „mojo picón”. Dania charakteryzują się morskim smakiem dzięki różnorodnym gatunkom ryb takim jak papugoryba, granik czy wrakoń. Banany to kolejny międzynarodowy ambasador produktów rolnych z Wysp Kanaryjskich. Lokalne wina i sery to wisienka na torcie dla najbardziej wybrednych podniebień.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(100) "Wyspy Kanaryjskie ciekawostki - wyspy, kanary, plaża, słońce, spa, odnowa biologiczna - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(153) "Wyspy Kanaryjskie - ciekawostki. Wyspy Kanaryjskie to miejsce o najlepszym na świecie klimacie do spędzenia wyjątkowych wakacji o dowolnej porze roku." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["latlng"]=> array(11) { ["address"]=> string(26) "4457+GG El Lomo, Hiszpania" ["lat"]=> float(28.108811139756308961068498319946229457855224609375) ["lng"]=> float(-15.8862304665866105324312229640781879425048828125) ["zoom"]=> int(7) ["place_id"]=> string(27) "GhIJGfFTC9sbPEARem8MAcDFL8A" ["city"]=> string(7) "El Lomo" ["state"]=> string(8) "Canarias" ["state_short"]=> string(2) "CN" ["post_code"]=> string(5) "35479" ["country"]=> string(9) "Hiszpania" ["country_short"]=> string(2) "ES" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "ESP" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Wyspy Kanaryjskie ciekawostki - wyspy, kanary, plaża, słońce, spa, odnowa biologiczna - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Wyspy Kanaryjskie - ciekawostki. Wyspy Kanaryjskie to miejsce o najlepszym na świecie klimacie do spędzenia wyjątkowych wakacji o dowolnej porze roku.

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wyspy Kanaryjskie ciekawostki - wyspy, kanary, plaża, słońce, spa, odnowa biologiczna - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Wyspy Kanaryjskie - ciekawostki. Wyspy Kanaryjskie to miejsce o najlepszym na świecie klimacie do spędzenia wyjątkowych wakacji o dowolnej porze roku.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: Wyspy Kanaryjskie - ciekawostki. Wyspy Kanaryjskie to miejsce o najlepszym na świecie klimacie do spędzenia wyjątkowych wakacji o dowolnej porze roku.