10 najlepszych plaż w Polsce

Dzikie, miejskie, cieszące się ogromną popularnością i te mniej znane – o czym mowa? O najlepszych – naszym zdaniem – polskich plażach. Myśląc o idealnych warunkach do plażowania, wyobrażasz sobie raczej słoneczne Włochy, czy Wyspy Kanaryjskie, ale polskie morze wcale nie ustępuje, zaskoczy cię wspaniałymi zachodami słońca, czystym piaskiem i przyjemną wodą.

Świnoujście

świnoujście, plaża - veturo.pl
W poszukiwaniu najczystszego kąpieliska w kraju udaj się do Świnoujścia. Tamtejsza plaża już nie raz oznaczona została tzw. Błękitną Flagą. Jest to ogromne wyróżnienie i pewność, że spełnia wszelkie standardy czystości oraz bezpieczeństwa. Doskonałe warunki do odpoczynku, rejsy statkiem, zabytki, promenada, szlaki turystyczne, najcieplejsze na polskim wybrzeżu wody Bałtyku i cudowne, złote plaże – to wszystko robi wrażenie, prawda?

Sopot

sopot, plaża - veturo.pl
Plaża w Sopocie z roku na rok zyskuje coraz więcej sympatyków. Każdy, kto choć raz miał okazję spędzać tam wakacje, doskonale wie, że to najpiękniejsza część Trójmiasta. Posiada iście europejski styl, choć jest niewielkich rozmiarów. Zaletą jest najdłuższe na naszym kontynencie drewniane molo, oferujące cudowne widoki. Trzeba też dodać, że na sopockiej plaży organizowane są szampańskie imprezy.

Gdańsk