google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Łódzki Szlak Konny - atrakcje

Wyróżnikiem województwa łódzkiego jest najdłuższy w Europie szlak konny. Oplata cały region, dając możliwość zobaczenia wszystkiego tego, co ma do zaoferowania województwo łódzkie.

Tutaj znajdziesz szlaki przygotowane zarówno dla rowerzystów traktujących ten sport wyczynowo, jak i uprawiających go rekreacyjnie z rodziną i przyjaciółmi. Piechurzy, biegacze i zwolennicy nordic walking docenią te tereny jako trasy swoich wędrówek. Oprócz atrakcji dla miłośników różnych form turystyki i dyscyplin sportowych, w Łódzkiem odnajdziesz szereg zabytków. Wywodząc się z różnych epok historycznych i nawiązując do różnych stylów architektonicznych, miejsca te dadzą Ci możliwość zobaczenia, poczucia i poznania fascynującej historii tego regionu. Zapraszamy na wędrówkę po kościołach romańskich, strzelistych świątyniach gotyckich i renesansowych pałacach, aż po klasycystyczne dwory oraz secesyjne i modernistyczne kamienice. Na szczególne wyróżnienie zasługują następujące obiekty o charakterze kulturalnym, prze które przebiega Łódzki Szlak Konny.

Tworząc go zwrócono szczególną uwagę na to, by spełniał potrzeby wszystkich turystów, którzy będą korzystać z jego atrakcji. Już na etapie projektowania tras wybrano około 400 zabytków, które najlepiej prezentują walory regionu i mogą zaciekawić turystów, włączając je tym samym w obręb szlaku. Gama obiektów do zwiedzania jest bardzo bogata. Pochodzą one z różnych dziedzin i są związane z różnymi obszarami zainteresowań. Można znaleźć wśród nich kościoły drewniane i murowane, od czasów romańskich aż po modernistyczne, siedziby szlacheckie – dwory i pałace, zabytki archeologiczne i najnowsze budowle. Za najciekawsze można uznać cztery skupiska zabytków występujących na trasach szlaku konnego.

Wykorzystano fragmenty poradnika "Wędrować każdy morze"
pod redakcją Jolanty Śledzińskiej i Andrzeja Wielochy
Zespół autorski: Barbara Zygmańska, Maciej Z. Maśliński, Kajetan Gawarecki, Jolanta Śledzińska
Wydawnictwo PTTK „Kraj”
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Warszawa 2014

Zlokalizowana w odległości około 100 km od Warszawy ...

Manufaktura jest miejscem wyjątkowym w przestrzeni Łodzi. Jest ...

Dolina skrzatów to kraina z dziecięcych marzeń, słowiańskich ...

Oaza zieleni w środku miasta i unikatowa w ...

Centrum Łodzi, mała uliczka pomiędzy Narutowicza i Jaracza, ...

Łódź to obowiązkowy punkt na mapie dla miłośników ...

https://veturo.pl/article/2852/stadniny-kolo-lodzi-lodzki-szlak-konny/