Wędrowne Motyle radzą, jak zaplanować podróż życia z KLM

Każdy z nas marzył kiedyś o podróży życia do najodleglejszego zakątka na Ziemi. Zazwyczaj zniechęcają nas jednak koszty takiej wyprawy lub wyzwania związane z jej organizacją. Okazuje się, że nie trzeba wygrać w totolotka, by wybrać się w podróż dookoła świata, a przygotowanie do takiej wyprawy wcale nie musi spędzać snu z powiek. Linie KLM wspólnie ze znanymi podróżnikami, autorami bloga Wędrownych Motyli, podpowiadają, jak najlepiej przygotować się do podróży bliskich i dalekich…

Jak zaplanować daleką podróż? O czym warto pamiętać, przygotowując się do wyjazdu? Jak maksymalnie wykorzystać budżet? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli Ania i Marcin Nowak, podróżnicy i popularni blogerzy, znani internautom jako Wędrowne Motyle, którzy zwiedzili już prawie czterdzieści krajów i ponad pięćdziesiąt miast. W ostatnim rankingu z czerwca 2016 r. (badanie blogosfery na zlecenie PRESS-SERVICE) uplasowali się na mocnej, trzeciej pozycji najbardziej popularnych blogów podróżniczych, a z ich materiałami mogło zetknąć się aż 71,7 mln odbiorców w internecie! Swoimi doświadczeniami dzielą się na jednym z najpopularniejszych polskich blogów o podróżowaniu, kilkakrotnie nagradzanym w konkursie Blog Roku czy zestawieniu Najbardziej Wpływowych Blogów. Można tam znaleźć ciekawe inspiracje podróżnicze, porady dotyczące planowania wyjazdów, a także praktyczne wskazówki związane z podróżowaniem samolotem. Sprawdźmy, jakie porady przygotowali dla podróżnych KLM.

Palcem po mapie – przygotowania do podróży
Planowanie podróży w odległy zakątek świata zaczynamy oczywiście od określenia miejsca. Klimat, jaki panuje w danym kraju, determinuje bowiem najlepszy czas, który warto wybrać na wyjazd. Przykładowo, do Azji najlepiej podróżować jesienią i zimą, ponieważ wtedy panuje tam pora sucha, więc unikniemy intensywnych opadów. Jeśli jesteśmy nowicjuszami, którzy po raz pierwszy wyruszają w podróż międzykontynentalną, powinniśmy wybrać miejsce dobrze rozwinięte pod względem bazy turystycznej, aby kwestie organizacyjne związane z noclegami, transportem czy zwiedzaniem nie stanowiły dla nas zbyt dużego wyzwania. Bardzo przyjazna pod tym względem jest Tajlandia oraz Malezja kontynentalna.

Bądź panem swojego czasu!
Warto na samym początku określić swoje oczekiwania związane z podróżą. Czy chcemy spędzić czas stacjonarnie czy nastawiamy się na aktywne zwiedzanie? To również decyduje o wyborze miejsca, planowaniu budżetu czy sposobów przemieszczania się. Planując 2-3-tygodniową podróż, warto położyć nacisk na jak najbardziej efektywne wykorzystanie każdego dnia. Duże znaczenie ma tu minimalizowanie czasu podróży oraz znalezienie optymalnej trasy objazdu po danym kraju. Dlatego należy dobrze przemyśleć kwestie godziny wylotu, czasu lotu, a także lotnisk przylotu i powrotu. KLM zapewnia doskonałe możliwości planowania lotów multicity, czyli takich, w których powrót do miejsca docelowego odbywa się z innego miasta, niż miasto przylotu. Przykładowo, przylatujemy do Pekinu, podróżujemy po Chinach i wracamy z Szanghaju albo Hongkongu. Dzięki temu nie tracimy czasu ani pieniędzy na powrót do miejsca przylotu. Ciekawym rozwiązaniem jest też opcja darmowego długiego międzylądowania oferowana przez KLM (tzw. stopover). W ten sposób wracając z Azji czy Ameryki Południowej, możemy na przykład spędzić praktycznie cały dzień w Paryżu czy Amsterdamie w cenie normalnego biletu. Zwiedzanie jednego z europejskich miast po urlopie spędzonym w jakimś egzotycznym miejscu może być naprawdę interesującym doświadczeniem i świetnym zwieńczeniem wymarzonych wakacji!

Łap chwile ulotne jak motyle!
Planując zwiedzanie miast czy konkretnych atrakcji, warto ułożyć trasę w taki sposób, by spędzić w każdym miejscu 2-3 dni. To pozwoli uniknąć efektu gonitwy, a jednocześnie sprawi, że poczujemy klimat miejsca, posmakujemy lokalnej kuchni, poznamy ludzi i ich unikalną kulturę – po prostu w pełni zanurzymy się w świecie, który nas otacza. Jeśli bardzo zależy nam na czasie, najlepiej wybierać noclegi w centrach miast lub przy dworcach kolejowych czy autobusowych, skracając w ten sposób czas dojazdu do atrakcji czy punktów przesiadkowych.

Wielu z nas zaczyna cieszyć się swoją podróżą dopiero w momencie wylądowania w miejscu docelowym. Tymczasem nasze wakacje zaczynają się z chwilą zamknięcia drzwi od domu i sam moment przemieszczania się do wymarzonego miejsca powinien nam sprawiać przyjemność! Warto zabrać ze sobą na pokład samolotu przewodnik czy książkę podróżniczą, która przeniesie nas w klimat miejsca, do którego zmierzamy, i pozwoli  zaplanować zwiedzanie jego największych atrakcji. Linie też, dzięki swojej ofercie pokładowej mogą nam pomóc poczuć atmosferę miejsca, do którego podróżujemy –  filmy i muzyka z różnych stron świata, tematyczne posiłki, czy nawet kursy językowe. Przykładowo podróż na Kubę możemy odbyć w towarzystwie dźwięków salsy, czy pokładowy kurs chińskiego w drodze do Szanghaju – o ile nie pomoże nam zbytnio w komunikacji na miejscu, to z pewnością wprowadzi nas w dobry nastrój. Wracając do Paryża włączyliśmy sobie z biblioteki całą dyskografię współczesnych i klasycznych francuskich hitów. Efekt był taki, że po powrocie zakochaliśmy się w kolekcji francuskich klasyków „Les Enfants du Top 50”.

Finansowy rozkład jazdy
Wymarzona podróż wcale nie musi wiązać się z ogromnym wydatkiem. Warto śledzić promocje lotnicze na stronach KLM, aby załapać się na bilety w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu możemy znaleźć wyjątkowe okazje, gdzie tani lot europejski zamyka się w kwocie 500 zł, a międzykontynentalny – 2 000 zł. Oczywiście są kierunki, w przypadku których kwota 2 500 zł za bilet jest również atrakcyjna. Wszystko zależy od miejsca, na które „polujemy”, terminu lotu oraz aktualnych promocji.
Warto jeszcze na etapie planowania podróży sprawdzić ceny noclegów, posiłków, przejazdów oraz zwiedzania atrakcji w miejscu, do którego się wybieramy, aby z wyprzedzeniem zaplanować budżet, jaki powinniśmy przeznaczyć na każdy dzień pobytu. Wówczas możemy określić dzienny limit wydatków i rozplanować podróż w taki sposób, zmieścić się w przeznaczonym na ten cel budżecie.
Na blogu Wędrownych Motyli – Gdziewyjechac.pl można znaleźć więcej ciekawych wskazówek, jak dobrze zaplanować wakacyjny budżet a także wyczerpujące relacje i przewodniki po azjatyckich miastach, do których lata KLM.

Zaplanuj swoją podróż z KLM
Co roku potężna siatka połączeń KLM przynosi niespodzianki wprowadzając nowe kierunki, a także dodatkowe loty z Polski. Ostatnio oferta KLM powiększyła się o nowy kierunek do Stanów Zjednoczonych – z lotniska Amsterdam-Schiphol będzie można polecieć do Salt Lake City, a stamtąd, dzięki transatlantyckiemu partnerstwu z Delta Air Lines, dolecimy w dalsze zakątki USA. KLM lata też teraz na trasie Amsterdam-Astana (Kazachstan), a od jesieni na długo wyczekiwaną przez turystów słoneczną Sri Lankę.  Nowe „nabytki” międzykontynentalne  Air France to Teheran (wznowione loty do Iranu) oraz Kostaryka.
W najbliższych miesiącach siatka lotów w Europie KLM i jego partnera – linii Air France  powiększy się aż o 14 nowych tras. Wśród nowości znalazły się: Drezno (Niemcy), Genua (Włochy), Inverness (Szkocja), Southampton (Anglia), Alicante, Ibiza − loty sezonowe między 4 lipca i 27 sierpnia, i Walencja (Hiszpania) obsługiwane przez KLM z lotniska Amsterdam-Schiphol, a także Glasgow (Szkocja), Dublin (Irlandia), Biarritz, Ajaccio i Calvi (Francja) obsługiwane przez Air France z paryskiego lotniska im. Charles’a de Gaulle’a.

Aktualne promocje można znaleźć na stronach linii www.klm.pl i www.airfrance.pl. Rezerwacji można dokonywać online, poprzez Biuro, dzwoniąc pod numery +48 (22) 51 23 947 i +48 (22) 51 23 949 (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w weekendy od 9:00 do 17:30) oraz w biurach podróży w całej Polsce.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(62) "Wędrowne Motyle radzą, jak zaplanować podróż życia z KLM" ["meta_desc"]=> string(192) "Jak zaplanować daleką podróż? O czym warto pamiętać, przygotowując się do wyjazdu? Jak maksymalnie wykorzystać budżet? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli Ania i Marcin Nowak. " ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-13.7988281230794" ["lng"]=> string(17) "-8.22453800720974" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Wędrowne Motyle radzą, jak zaplanować podróż życia z KLM

meta_keys:

meta_desc: Jak zaplanować daleką podróż? O czym warto pamiętać, przygotowując się do wyjazdu? Jak maksymalnie wykorzystać budżet? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli Ania i Marcin Nowak.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wędrowne Motyle radzą, jak zaplanować podróż życia z KLM

meta_keys:

meta_desc: Jak zaplanować daleką podróż? O czym warto pamiętać, przygotowując się do wyjazdu? Jak maksymalnie wykorzystać budżet? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli Ania i Marcin Nowak.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Jak zaplanować daleką podróż? O czym warto pamiętać, przygotowując się do wyjazdu? Jak maksymalnie wykorzystać budżet? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli Ania i Marcin Nowak.