google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Top 10 nie tylko dla pielgrzymów

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie już za niecały miesiąc. Portal e-podróżnik.pl - największa w Polsce wyszukiwarka połączeń autobusowych, kolejowych i komunikacji miejskiej - podpowiada jak wygodnie zaplanować podróż, co warto zobaczyć i zjeść w Krakowie i okolicach, jakie aplikacje ściągnąć na telefon i nie tylko. W przygotowanym zestawieniu TOP 10 zamieściliśmy porady, które mogą być przydatne zarówno dla pielgrzymów jak i turystów.

Top 10 nie tylko dla pielgrzymówŚwiatowe Dni Młodzieży 2016

fot.followjezus.blog.pl

1. Pamiętaj o bezpieczeństwie.

Wielkie imprezy przyciągają także złodziei. Pamiętaj by w tłumie nie nosić portfela w tylnej kieszeni czy plecaku, do którego można się łatwo dostać. Nie zostawiaj bagażu bez opieki, bo może to zaalarmować służby bezpieczeństwa.

2. Zaplanuj dojazd.

Jeżeli jedziesz z daleka kup bilet odpowiednio wcześnie na pociąg czy autobus. Może się okazać, że tuż przed ŚDM nie będzie już wolnych miejsc. Wygodne połączenia oraz bilety znajdziesz m.in. na portalu e-podróżnik.pl.

3. Wypłać pieniądze.

Podczas ŚDM może wystąpić problem z gotówką w bankomatach. Lepiej zabezpieczyć się wcześniej i wypłacić małą kwotę pieniędzy w razie awarii bankomatów. Jeżeli przyjeżdżasz z zagranicy i chcesz wymienić walutę korzystaj tylko z banków lub kantorów i koniecznie sprawdź kurs walut w Internecie, by nie dać się oszukać.

4. Zainstaluj przydatne aplikacje na telefon.

Podczas ŚDM na pewno przydadzą się takie aplikacje mobilne jak: e-podróżnik.pl, który pozwala znaleźć połączenie autobusowe, kolejowe i komunikacji miejskiej w praktycznie dowolne miejsce w Polsce, mapy offline MAPS.ME z pobraną mapą Małopolski na wypadek awarii sieci komórkowej, czy aplikację Pierwsza Pomoc, która przyda się w razie wypadku, bądź omdlenia.

5. Weź apteczkę.

Chociaż na ŚDM będziesz mógł liczyć na pomoc medyczną, to zawsze lepiej mieć przy sobie podstawowe przybory medyczne czy najpopularniejsze leki. Szpitale będą przygotowane na większą liczbę pacjentów, ale pamiętajcie żeby na wszelki wypadek sprawdzić wcześniej ich lokalizację.

6. Skorzystaj z imprez towarzyszących.

Oprócz wydarzeń centralnych na ŚDM zorganizowano mnóstwo dodatkowych atrakcji. Jednym z ciekawszych jest wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie „Maria Mater Misericordiae” na której zgromadzono ponad 100 dzieł głównie z Włoch, których tematem jest Maria Matka Miłosierdzia. Poruszanie po Krakowie z pewnością ułatwi aplikacja mobilna e-podróżnik.pl, gdzie po wpisaniu adresu, pod który chcemy dotrzeć, otrzymamy dogodne połączenia komunikacji miejskiej.

7. Sprawdź miejsca wydarzeń i dojazd do nich.

Wydarzenia ŚDM odbywają się w różnych miejscach – Brzegi, Błonia – dobrze jest wcześniej sprawdzić jak dostać się w dane miejsce, by uniknąć długiego marszu. Do planowania wyjazdów przydadzą się wspomniane już aplikacje mobilne jakdojade.pl czy e-podróżnik.pl

8. Odwiedź okolice Krakowa.

Jeżeli już jesteś w Krakowie zobacz co oferuje region. Bez problemu dojedziesz do Bochni czy Wieliczki, gdzie zobaczysz piękne kopalnie soli. W pobliżu miasta są też miejsca do pieszych wędrówek, sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej czy Wadowice – miejsce urodzin Jana Pawła II.

9. Pogoda.

Na parę dni przed wyjazdem sprawdź prognozę pogody. Oczywiście i tak pogoda może ulec zmianie, dlatego pamiętaj o parasolu, pelerynie czy też kremie z filtrem i okularach przeciwsłonecznych.

10. Spróbuj lokalnego jedzenia.

Nie tylko pierogi, ale i lokalny obwarzanek, czy oscypek to przysmaki, których każdy powinien spróbować. Modne ostatnio foodtrucki, również serwują lokalną kuchnię – przykładowo na skwerze Judach na Kazimierzu można zjeść tradycyjną maczankę po krakowsku.

Paryż to jedna z tych europejskich stolic, którą ...

Serwis YouTube z roku na rok staje się ...

Dlaczego właściwie ten szlak zyskał miano najbardziej niebezpiecznego ...

Dotychczas wszystkie te osoby z Polski, które zainteresowane ...

Tak, w końcu! W końcu nadszedł ten czas, ...

Są stabilne i nadają się do ustawienia również ...

https://veturo.pl/article/2883/swiatowe-dni-mlodziezy-poradnik-e-podroznik/