Pyromagic 2016 w Szczecinie

Już po raz kolejny niebo nad Szczecinem rozbłyśnie tysiącami kolorów. 12 i 13 sierpnia na Wałach Chrobrego tuż po zachodzie słońca rozpoczną się niezwykłe pokazy fajerwerków. O odpowiedni klimat imprezy zadbają cztery specjalistyczne firmy znane na całym świecie z zapierających dech w piersiach pokazów pirotechnicznych. Od 2008 roku swoje możliwości przy Wałach Chrobrego w Szczecinie zaprezentowało już ponad 20 firm pirotechnicznych z całego świata. W tym roku Szczecin będzie gościł firmy z Wietnamu, Szwajcarii i Szwecji. W roli gospodarza wystąpi SUREX Firma Rodzinna Ryszard Suzdalewicz.

Podczas piątkowego otwarcia Festiwalu, jeszcze przed zmierzchem, o godz. 20.00, zaprezentowana zostanie tzw. „dzienna pirotechnika”, czyli efektowne pokazy kolorowego dymu, tworzące niezapomniane widowisko.

Team Da Nang – Viet Nam
Założony w sierpniu 2008 roku zespół Da Nang jest pierwszym przedstawicielem Wietnamu w międzynarodowych konkursach Fireworks. Zespół wyposażony jest w nowoczesne rozwiązania na poziomie międzynarodowym. Jego członkowie uczestniczyli w licznych szkoleniach w celu jeszcze doskonalszej prezentacji swoich możliwości.

SUGYP
Założona w 1967 roku SUGYP-IMPORT G.PORCHET pirotechniczną działalność zaczęła już w roku 1971. Z biegiem lat firma stała się jednym z liderów swojej branży w Szwajcarii. W 2007 roku powstał nowy podmiot: SUGYP SA, który pod kierownictwem dwóch braci kontynuuje swój rozwój. Zmiany służą rozwojowi twórczości artystycznej a nowe wyzwania techniczne wprowadziły firmę w unikatowy wymiar pirotechniczny. SYGUP co roku produkuje ponad 150 pokazów na 1 sierpnia, w dniu szwajcarskiego święta narodowego.

Göteborgs Fyrverkeri Fabrik, GFF
Göteborgs Fyrverkeri Fabrik, GFF jest największą firmą w Skandynawii zajmującą się pokazami sztucznych ogni. Wykonuje większość dużych i najważniejszych pokazów w kraju. GFF została założona w 1994 roku przez byłych konkurentów – Martina Hildeberga i Andersa Hållindera.

Szczecin Music Live czyli bardzo dobre dźwięki
Tradycją stało się już, że pokazom fajerwerków PYROMAGIC towarzyszy wyjątkowa muzyczna oprawa. Już po raz czwarty podczas wydarzenia nie zabraknie festiwalu Szczecin Music Live. Tegoroczna edycja będzie kontynuacją przyjętego bardzo dobrze przez szczecińską publiczność kierunku muzycznego będącego mieszanką folku i muzyki tanecznej wzbogaconego o brzmienia muzyki elektronicznej. Podczas dwóch dni festiwalu usłyszymy i zobaczymy wybitnych przedstawicieli tego gatunku z Polski i zagranicy. W tym roku usłyszymy Duże Pe, Warsaw Afrobeat Orchestra, United Flavour, Diego Cichy Don & Bro Bro Sound.

Firefighter Combat Challenge czyli dzielni strażacy
Wały Chrobrego po raz kolejny będą miejscem zmagań strażaków ze Stanów Zjednoczonych, Europy i – oczywiście – z Polski. Firefighter Combat Challenge to rywalizacja „najtwardszych” strażaków, która zyskuje coraz więcej sympatyków. Zawody zostały wymyślone ponad 20 lat temu w USA. Do Europy przywędrowały 9 lat temu.
W trakcie zawodów strażacy wykonają szereg wyczerpujących zadań. W pełnym rynsztunku (hełmy, rękawice, kombinezony) będą musieli m.in.: wnieść 19-kilogramowy wąż strażacki na szczyt 12-metrowej wieży, za pomocą wielkiego młota przesunąć na odległość 1,5 metra metalową sztabę o wadze 72,5 kg, pokonać slalom na dystansie 40 m i przebiec dystans 30 m ciągnąc wypełniony wodą wąż, przeciągnąć, idąc tyłem, manekina o wadze 79 kg na odległość 30 m.

Konkurencje biegów są w dużym stopniu odzwierciedleniem rzeczywistej pracy strażaka, a efektowość i dynamiczny przebieg sprawiają, że jest to impreza bardzo widowiskowa.

Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych torach w podobnych konkurencjach. Każde dziecko będzie mogło zmierzyć się z ciężarem przesuwanym młotem, slalomem, nawodnionym wężem strażackim oraz manekinem.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(96) "Wydarzenia w Szczecinie - Pyromagic 2016 - festiwal sztucznych ogni, fajerwerki, Wały Chrobrego" ["meta_desc"]=> string(128) "12 i 13 sierpnia na Wałach Chrobrego tuż po zachodzie słońca rozpoczną się niezwykłe pokazy fajerwerków - Pyromagic 2016" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(53.42989301546320035640746937133371829986572265625) ["lng"]=> float(14.5652747133970006387926332536153495311737060546875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/BT0pB5nLx7c" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Wydarzenia w Szczecinie - Pyromagic 2016 - festiwal sztucznych ogni, fajerwerki, Wały Chrobrego

meta_keys:

meta_desc: 12 i 13 sierpnia na Wałach Chrobrego tuż po zachodzie słońca rozpoczną się niezwykłe pokazy fajerwerków - Pyromagic 2016

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/BT0pB5nLx7c

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wydarzenia w Szczecinie - Pyromagic 2016 - festiwal sztucznych ogni, fajerwerki, Wały Chrobrego

meta_keys:

meta_desc: 12 i 13 sierpnia na Wałach Chrobrego tuż po zachodzie słońca rozpoczną się niezwykłe pokazy fajerwerków - Pyromagic 2016

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: 12 i 13 sierpnia na Wałach Chrobrego tuż po zachodzie słońca rozpoczną się niezwykłe pokazy fajerwerków - Pyromagic 2016