Mazurolandia

Mazurolandia – Mazurski Park Atrakcji w Gierłoży

Mazurolandia to park atrakcji dla dzieci i dorosłych położony w Gierłoży k. Kętrzyna, który łączy zabawę z odkrywaniem zabytków, kultury i historii Warmii i Mazur. 

Tuż po przekroczeniu bram Mazurolandii odkryjemy Polanę legend – miejsce, w którym poznamy historię powstania Mazur, legendy mazurskie oraz zobaczymy figury różnych postaci i zwierząt zamieszkujących Wielką Puszczę. 

Za Polaną legend kryje się Park Miniatur Warmii i Mazur. Jego zwiedzanie to niepowtarzalna okazja zobaczenia w jednym miejscu najpiękniejszych zabytków regionu m.in. bazyliki w Świętej Lipce, Twierdzy Boyen w Giżycku, czy zamku w Malborku. W miniaturze obejrzymy także stadiony piłkarskie m.in. te z Euro 2012. 

Grodzisko rycerskie ukazujące czasy średniowiecza pozwala spotkać się z historią „na żywo”. Przymierzymy tam stroje rycerskie, zobaczymy broń i inne elementy średniowiecznego wyposażenia. Swoje celne oko sprawdzimy na strzelnicy rycerskiej. Ponadto na „nicponi” czekają średniowieczne dyby i… kat z toporem, a na głodnych wiedzy – wystawa „Krzyżacy”. 

Poligon – strefa militarna prezentuje ciekawe eksponaty z II wojny światowej oraz pojazdy wojskowe. W Mazurskim Muzeum Militariów znajdują się rzeczy codziennego użytku żołnierzy z tego okresu, unikatowa makieta Wilczego Szańca oraz makieta zamachu na Adolfa Hitlera. Na strzelnicy militarnej oddamy strzały z replik broni historycznej, a w przymierzalni mundurów z pomocą żołnierza przymierzymy mundury z epoki.

Park Zabaw to miejsce, w którym dzieci przejadą się kolejką safari oraz dadzą upust swojej energii na kolorowych zjeżdżalniach, dmuchanym torze przeszkód, basenie z kolorowymi piłeczkami. Na nieco starszych czekają: eurobungee i trampoliny, ścianka wspinaczkowa oraz kule wodne waterball.

Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie jednego biletu wstępu. 

Dodatkowo na terenie Poligonu odbędziemy przejażdżki pojazdami militarnymi, m.in. takimi jak: transporter opancerzony Skot, opancerzony pojazd rozpoznawczo-patrolowy BRDM-2, pojazd trenowy UAZ 469, samochód ciężarowy Lublin 51. Na zamówienie orgaznizowane są także gry paintballowe oraz imprezy zamknięte dla grup.

W położonej na terenie Mazurolandii bazie noclegowej Park Camp możemy przenocować w warunkach polowych w namiotach wojskowych wyposażonych w łóżka polowe i koce. Możemy także rozbić własny namiot, czy też postawić przyczepę kempingową.

Na wszystkich głodnych i spragnionych czeka Bar Bistro z daniami obiadowymi, przekąskami, napojami, słodyczami i lodami.

Grupy prosimy o wcześniejszą rezerwację: 693 616 083, e-mail: mazurolandia@mazurolandia.pl

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(93) "Mazurolandia – Mazurski Park Atrakcji – Gierłoż - ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(54.08132800573370246866033994592726230621337890625) ["lng"]=> float(21.511133906230501366962926113046705722808837890625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Mazurolandia – Mazurski Park Atrakcji – Gierłoż - ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Mazurolandia – Mazurski Park Atrakcji – Gierłoż - ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: