google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Mazurolandia – Mazurski Park Atrakcji w Gierłoży

Mazurolandia to park atrakcji dla dzieci i dorosłych położony w Gierłoży k. Kętrzyna, który łączy zabawę z odkrywaniem zabytków, kultury i historii Warmii i Mazur. 

Mazurolandia – Mazurski Park Atrakcji w GierłożyMazurolandia

mat. prasowe

Tuż po przekroczeniu bram Mazurolandii odkryjemy Polanę legend - miejsce, w którym poznamy historię powstania Mazur, legendy mazurskie oraz zobaczymy figury różnych postaci i zwierząt zamieszkujących Wielką Puszczę. 

Za Polaną legend kryje się Park Miniatur Warmii i Mazur. Jego zwiedzanie to niepowtarzalna okazja zobaczenia w jednym miejscu najpiękniejszych zabytków regionu m.in. bazyliki w Świętej Lipce, Twierdzy Boyen w Giżycku, czy zamku w Malborku. W miniaturze obejrzymy także stadiony piłkarskie m.in. te z Euro 2012. 

Grodzisko rycerskie ukazujące czasy średniowiecza pozwala spotkać się z historią „na żywo”. Przymierzymy tam stroje rycerskie, zobaczymy broń i inne elementy średniowiecznego wyposażenia. Swoje celne oko sprawdzimy na strzelnicy rycerskiej. Ponadto na „nicponi” czekają średniowieczne dyby i… kat z toporem, a na głodnych wiedzy - wystawa „Krzyżacy”. 

Poligon - strefa militarna prezentuje ciekawe eksponaty z II wojny światowej oraz pojazdy wojskowe. W Mazurskim Muzeum Militariów znajdują się rzeczy codziennego użytku żołnierzy z tego okresu, unikatowa makieta Wilczego Szańca oraz makieta zamachu na Adolfa Hitlera. Na strzelnicy militarnej oddamy strzały z replik broni historycznej, a w przymierzalni mundurów z pomocą żołnierza przymierzymy mundury z epoki.

Park Zabaw to miejsce, w którym dzieci przejadą się kolejką safari oraz dadzą upust swojej energii na kolorowych zjeżdżalniach, dmuchanym torze przeszkód, basenie z kolorowymi piłeczkami. Na nieco starszych czekają: eurobungee i trampoliny, ścianka wspinaczkowa oraz kule wodne waterball.

Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie jednego biletu wstępu. 

Dodatkowo na terenie Poligonu odbędziemy przejażdżki pojazdami militarnymi, m.in. takimi jak: transporter opancerzony Skot, opancerzony pojazd rozpoznawczo-patrolowy BRDM-2, pojazd trenowy UAZ 469, samochód ciężarowy Lublin 51. Na zamówienie orgaznizowane są także gry paintballowe oraz imprezy zamknięte dla grup.

W położonej na terenie Mazurolandii bazie noclegowej Park Camp możemy przenocować w warunkach polowych w namiotach wojskowych wyposażonych w łóżka polowe i koce. Możemy także rozbić własny namiot, czy też postawić przyczepę kempingową.

Na wszystkich głodnych i spragnionych czeka Bar Bistro z daniami obiadowymi, przekąskami, napojami, słodyczami i lodami.

Grupy prosimy o wcześniejszą rezerwację: 693 616 083, e-mail: mazurolandia@mazurolandia.pl

 

nocleg

atrakcje

https://veturo.pl/article/2897/mazurolandia-mazurski-park-atrakcji-gierloz/